Jak upravit sedadlo řidiče v autě?

26.1.21 16:24

Sedadlo řidiče v autě

Zdravím na internetu jsem nenašla vůbec žádné diskuze na toto téma a jestli ano, tak hodně staré.
Momentálně řeším takový akutní problém. Úspěšně jsem složila zkoušky na řidičské oprávnění skupiny B.
Mám vysněné auto, které prostě nutně musím mít a to je Škoda Felicie.
Jenže zde nastává problém. Měřím 146 centimetrů a sedadlo řidiče v tomhle autě je naprosto pro mou výšku jedna velká katastrofa.
Přisunutí sedadla vpřed - nedostačující (krátké nohy).
Zvednutí sedadla výše pomocí polštáře či dětského podsedáku sice by šlo, ale je to nepohodlné a stejně je furt problém ta vzdálenost mezi nohama a pedálama.
Měl tu někdo zkušenost se sedadlem na míru či upravením svépomocí?
Jestli tu někdo má zkušenost se sedadlem na míru poprosila bych o kontakt kdo to dělá popřípadě nějaké stránky.
Jestli tu někdo má zkušenosti s úpravou svépomocí mohla bych poprosit o nějaký návod či radu jak to spáchat?
Ikdyby tu nikdo zkušenost neměl uvítám každý nápad… :lol: Moc Vám všem děkuji za KAŽDOU radu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7989
26.1.21 16:32

Poradil bych si koupit normalni auto, ktere ma normalne nastavitelne sedadlo ridice a ne vrak pred cestou na srotak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21075
26.1.21 16:36

A uvidíš z toho auta vůbec ven, když se nacpes blíž k pedalum? svépomocí bych si to odpustila, pokud se nechceš zabit. A nevím teda komu je felda vysněné auto, ale v dnešní době už je to zralé tak na vrakac :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1536
26.1.21 16:37

Sedadlo na míru do Felicie 😂 😂 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4447
26.1.21 16:38

Směrnice pro posuzování zdravotní způsobilosti k řízení motorového vozidla stanoví minimální výšku 150 centimetrů a u řidičů skupiny D (autobusy) 160 centimetrů. U řidičů skupiny A a B lze připustit i nižší tělesnou výšku za podmínky, že řidičské oprávnění bude vázáno na určité vozidlo s příslušným technickým vybavením, umožňujícím bezpečné ovládání vozidla člověkem, který o povolení výjimky žádá. EDIT: takže ne, nemůžeš si koupit Felicii a svépomocí jí upravit sedadlo. Musela bys mít speciálně upravené, schválené auto, stejně jako mají hendikepovaní. A před autoškolou bys měla žádat o výjimku. Takže buď kecáš, nebo jsi dělala zkoušky u nějakého šmelináře. Doufám, že tě zastaví policajti dřív, než zabiješ sebe, či někoho jiného ve feldě s podsedákem.

Příspěvek upraven 26.01.21 v 16:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.1.21 16:38

Žila jsem v domnění, že ŘP může být až od 150cm. Taky bych doporučila spíš nějaký jiný typ auta. Ve stejné cenové relaci nějake menší auto _ Ford Já, Peugeot 206, nějakého toho Hyundaie. Osobně mám 160 a mám zkušenosti s tím Fordem a Peugeotem a vím že tam jeste " rezerva " byla. Edit : Ford Ka 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20158
26.1.21 16:43
@Cenarius píše:
Poradil bych si koupit normalni auto, ktere ma normalne nastavitelne sedadlo ridice a ne vrak pred cestou na srotak.

Jakej vrak? Kolik felicií jsi v poslední době viděl? Většina těch aut je v lepším technickým stavu než auta za 100tisíc. My je máme doma jako pracovní a ty felicie potřebujou míň oprav než naše běžný auta a to fakt nemáme vraky za pár tisíc. A to je nešetříme, objíždíma s něma stavby. Nejlepší auto v kategorii do 50tisíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10616
26.1.21 16:45

Ty musíš být asi milovník veteránů, ne :lol: a ne, vyřešit se to nijak nedá, prostě se koukni na auto s nastavitelným sedadlem řidiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20158
26.1.21 16:45

@Pocahontass zkus kouknout na sportovní sedačky do tuningových aut. Kamarádka je na tom výškově podobně jako ty a ve felicii jezdila. On je tam největší problém prosezený polstrování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1536
26.1.21 16:48

@Janli
No na tu stavbu na dojíždění možná budiž, ale to auto je oproti běžným aut dneska už pojizdna rakev. A to ze nepotřebuje opravy na tom fakt nic nezmění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25155
26.1.21 16:51
@Janli píše:
Jakej vrak? Kolik felicií jsi v poslední době viděl? Většina těch aut je v lepším technickým stavu než auta za 100tisíc. My je máme doma jako pracovní a ty felicie potřebujou míň oprav než naše běžný auta a to fakt nemáme vraky za pár tisíc. A to je nešetříme, objíždíma s něma stavby. Nejlepší auto v kategorii do 50tisíc.

Přesně tak, pokud se jí podaří sehnat Felicii po důchodci, která byla garážovaná, opečovávaná a děda s ní vyjel jednou měsíčně nakoupit, tak to bude dobrý kup. Oprava za hubičku.
Pokud ovšem nemyslí starou Felicii, tu z 50. let. To sice bude taky kup a cena tomu jenom poroste ale tam už ty opravy budou trošku jinde :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20158
26.1.21 16:51
@NinaU. píše:
@Janli
No na tu stavbu na dojíždění možná budiž, ale to auto je oproti běžným aut dneska už pojizdna rakev. A to ze nepotřebuje opravy na tom fakt nic nezmění.

Kdy jsi v tom autě jela :mrgreen:. A navíc zakladatelka ji chce, její věc, nejspíš ví, že si nekupuje volvo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1536
26.1.21 16:57

@Janli
Naštěstí nikdy. A doufám, ze ani nikdy nepojedu. Určitě mělo své klady kdysi, určitě je to pracant levný na provoz. Ale to je tak asi všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.1.21 17:03

@Cenarius Já chci přesně tohle :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7989
26.1.21 17:05
@Janli píše:

V rodine dokonce nedavno. Jako auto na stavbu atd. je urcite nejepsi volba. Ale to nic nemeni na tom, ze jsou jednim krokem na vrakaci. A na normalni jezdeni bych to nikdy nedoporucil. Staci jen zaznamy z nehod. Kdo ridi feldu apod. umre mnohem casteji nez nekdo v trochu schopnym aute.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat