Semínka pro 18 měsíční batole

1075
9.9.19 09:36

Semínka pro 18 měsíční batole

Ahoj,

chtěla bych poradit, jestli může 18 měsíční dítě jist slunečnicova, dynova semínka, piniove oříšky a kesu, vlašské atd? Dávám mu je rozemlete do kaše, nebo do mixovaneho ovoce místo presnidavky. Nezatěžuje to dětské trávení? Někde jsem to četla. Není to hrst, ale třeba lžička těch semínek by nemusela škodit, nebo jo? Vím, že jsou zdravá a výživná. Tam mě to jen zajíma :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

9470
9.9.19 09:52
@Terez001 píše:
Ahoj,chtěla bych poradit, jestli může 18 měsíční dítě jist slunečnicova, dynova semínka, piniove oříšky a kesu, vlašské atd? Dávám mu je rozemlete do kaše, nebo do mixovaneho ovoce místo presnidavky. Nezatěžuje to dětské trávení? Někde jsem to četla. Není to hrst, ale třeba lžička těch semínek by nemusela škodit, nebo jo? Vím, že jsou zdravá a výživná. Tam mě to jen zajíma :)

S oříšky u dětí do 3 let je všeobecně problém při vdechnutí. Například burák nebo vlašský ořech se může v dýchacích cestách „zapouzdřit“ a způsobit pak problémy. Ořechy jsou také dost tučné, proto se dětem spíš nedoporučují. Osobně bych počkala alespoň do těch dvou let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48154
9.9.19 10:10

Já myslím, že je to jako s celozrnným pečivem, těm mrňatům to hodně zatěžuje trávení, takže bych to s tím nepřeháněla. Rizko vdechnutí by snad při rozemletí a zamíchání do kaše být nemělo. Ale já teda u takhle malých dětí nějak vyznávala názor, že všeho s mírou a co nejvíc chutí, takže pokud se něco nejí po tunách nebo každodenně, nijak extra jsem nad konkrétní potravinou nepřemýšlela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
9828
9.9.19 10:12

Záleží především na množství a na individuální reakci.

Obecně batolecí střevní mikroflora nemusí úplně zralá na spoustu vlákniny, ale pokud tvoje dítě z toho jak jí nemá ani zácpu, ani koliky, ani průjem, nebo nějaké vyrážky tak evidentně funguje dobře.

Lžička pomleté slunečnice není co co by mohlo nějak uškodit.

Ostatně před průmyslovým mletím, kdy většina lidí prostě měla bílou mouku jen ve svátek, tak té vlákniny jedli výrazně víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
543
9.9.19 10:21

Dala bych vlašské ořechy a dýňová semínka za předpokladu, že jsou domácí. Na to ostatní má času dost, nehledě na to, že v kupovaných oříšcích bývají často skryté plísně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11550
9.9.19 10:21

Rozemlete klidne, je v nich spousta dobrych veci, ani toho tuku bych te nebala, u aktivnich batolat neni na skodu. Samozrejme neprehanet s mnozstvim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.9.19 10:22

Já jsem dávala od 1,5 roku - rozmixovaný :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1075
9.9.19 13:25

@unuděná vsak píšu, rozemelu je vždy v kávovém mlýnku. Úplně na prášek, syn nemá jedinou stoličku. Tohle bych neriskla. Celé zkusil až druhý syn kdy mu byly necelé tři roky. Jinak tučne jsou, ale malá lžička vůbec nevadí. Navíc jemu to i prospěje,, je hubenour. Nechutná mu nic sladkého, ji vlastně dost zdrave, ji vše, jen ne sladké pečivo, buchty a různé sušenky, piškoty atd nechce. jen zeleninu, maso, přílohy, kaše, jogurty, ovoce. Právě se mu snažím i ten energetický příjem trošku tim navýšit.@Froseth domácí teda nemáme, plísní se bojím taky no :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10923
9.9.19 14:09

@Terez001 tak pokud mu to nedělá problémy se zažíváním, tak mu to dávej, ale určitě né každý den. Moje dcerka (2) také občas nějaké to vícezrnné pečivo dostane, nebo dýňové atd a v pohodě, ale dávám tak 1× týdně a sní maličko.
Ono se to moc nedoporučuje kvůli zažívání (zácpa, nadýmání atd..), naopak když k tomu hodně pije, zase průjem..do 3 let se celozrnné nedoporučuje vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama