Šestá nemoc - váš průběh

302
14.10.20 09:48

Šestá nemoc - váš prubeh

Ahoj všichni, mám dotaz ohledně šesté Nemoci..
Syn má dnes 3. Den teploty 37.2-38.5 -+, v pondělí jednou zvracel. Moč čistá, jinak doktorka řekla vyčkat.
U 6. Nemoci mají být horečky vyšší a o zvracení se nepíše. Měl někdo taky mírnější horečky? Nebo je to spíš něco jiného? Když se vyrážka neobjevi máme přijít zítra na kontrolu.
A manželem jsme oba zdraví, tak se mi zdá divné že by někde neco chytil jen syn (10m)
Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3829
14.10.20 09:51

Syn měl 6. nemoc v 5M, chytil to asi na plavání. Měl tři dny horečku přes 39, jinak nic. K tomu nechutenství, plactivost. Čtvrtý den se osypal a měl všude krupicku, ta mu pak zmizela. My s manželem jsme byli OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
14.10.20 09:53

@Verurizeckova Právě že synovi taky nic jiného není, jen to jedno zvracení :nevim: ale přes 39 neměl zatím ani jednou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
825
14.10.20 10:04

Děti určitě neměly přes 39 stupňů, spíš jak píšeš ty a opravdu ten 3.den se osypaly, u syna jsem to neznala a myslela jsem, že se tak osypal, jak se zpotil při horečce. Vypadalo to.jak potnicky. Zvracení mohlo být, že mu nebylo dobre kvůli horečce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12724
14.10.20 10:07

Teploty tusim kolem 38, plus minus, 4. den teplota padla a nastoupila vyrazka. Nezvracel. Doktorka rika pockat, pac temer kazda detska nemoc ma na zacatku podobny prubeh, hlavne pokud je to virove, a nic moc nejde poznat.

Jinak u nas to mel taky jen nejmladsi, ani starsi syn, ani jeden z nas nic. A to byl furt vsude se mnou, a starsi navic chodil do skolky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
14.10.20 10:07

@alialiali děkuji, jsem zvědavá, dnes má 3. Den teploty, tak uvidíme zítra. Dnes mi to přijde tedy nejhorší, je nejvíc unavený. Furt by jen spal a teplota klesne na 37.5 jen na chvíli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
14.10.20 10:08

@beruska9 děkuji, tak snad nastoupí vyrážka a přejde teplota v noci nebo zítra. Všem by se ulevilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12724
14.10.20 10:14

Pres 39 nemel urcite, ne zebych si to psala, ale to jeste nemel nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
14.10.20 10:18

@beruska9 děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12724
14.10.20 10:19

@Kiwijeta : no jo, pokud nenastoupi, tak doktorka urcite zkontroluje vic. Ja si zrovna tuhle nemoc pamatuji, malemu bylo mozna 6-7 mesicu a byl hodne protivny, sla jsem za doktorkou 3. den teplot, I kdyz obecne jsem vedela, ze ty prvni 3 dny to ani nema moc cenu, pokud k tomu nejsou nejake doprovodni priznaky…no a presne tak bylo, zkontrolovala co slo, zhodnotila ze to vypada na vir, ze pokud by se do dvou dnu nic nezmenilo, mam zase prijit. A dalsi den rano po teplote a vyrazka…tak uz jsem ji jen volala, ze vime, kolikata bije :lol: Myslim, ze jeste ten den byk protivny a pak uz to bylo ok. Drzim palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9905
14.10.20 10:27

U nás horečky až ke 40°C, téměř nešly srazit. Proto jsem s ní hned letěla k doktorce, i přesto, že jedla a pila ukázkově. Ta objevila ještě lehký zánět nosohltanu, což u 6.nemoci bývá. Za 4 dny se osypala a přes noc pak vůbec nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
14.10.20 10:30

@beruska9 děkuji, snad se to už bude lepší tak jako tak. Spánek u nás nikdy za moc nestal a co teprve teď :D
@Aduš8 Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
14.10.20 10:54

No u nás během dopoledne lehce zvýšená teplota a večer vyskočila na 39 ST, dcera měla febrilní křeče z toho rychlého nástupu horečky. Vyzvracela se až v sanitce, co nás vezla do nemocnice, ale spíše z toho, že byla bříškem na mém těle (11 měsíců měla). Trvaly teploty max 3 dny cca a v nemocnici při naměření 38,5 se vždy sráželo. Pak se během dne osypala - šlo to postupně od hlavy dolů. Pak tu nemoc měla ještě jednou (jsou 2 kmeny, co to způsobují, vzácne se to chytně 2×) a tam to začalo zvracením, pak začaly teploty až horečky po pár hodinách a po 3 dnech opět krupička na těle od hlavy dolů (ale o něco mírnější než poprvé) - ten průběh u druhého ataku byl ale mírnější i teplotně, byla starší a chytla to vše vždy na plavání, kde si hrála na koberci s jinými dětmi po osušení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9472
14.10.20 11:29

Šestá nemoc a salmonela byly nejhorší horečky, až ke 40.
Ale každé dítě je jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3860
14.10.20 11:29

Náš ji měl dvakrát.
Poprvé horečky 39, podruhé šly přes 40.
Horečky 3 dny, pak z ničeho nic bez horeček a následně vyrážka - trup, záda, ruce, nohy.

U těch dětí, ani nevíš, kde co chytnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat