Šestiměsíční miminko odmítá veškeré jídlo

45
12.1.20 10:17

Šestiměsíční miminko odmítá veškeré jídlo

Zdravím všechny maminky,

je tu někdo, kdo musel řešit, že mu zhruba půl roční miminko nechtělo jíst vůbec nic? Mám posledních cca 14 dní problém s dcerou, že odmítá úplně vškeré jídlo. Nechce pít UM, ani příkrmy, kaše a ani čaje, nebo vodu. Vypije mi jen občas něco ve spánku a to má třeba i 8 hodinové intervaly mezi jídly a vypije za den ani né 300 ml. Řešila jsem to již s doktorkou, dělala jí různé testy, vše negativní a dle ní máme zkusit jiné mléko (což zkoušíme, ale změna zatím žádná) a ještě vyčkat, jak se to dál vyvine a poté by se to muselo nejspíš do nemocnice.
Se zuby problém nemá, ale má od 4 měsíce relux, kdy se jí jídlo vrací zpět do krku, tak nevíme, zda by to mohlo souviset s tímto a měla nějaký závažnější vnitřní problém.
Díky za info a zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12.1.20 10:22

Jestli chceš zkusit „všechno“, zkus ji k jídlu pustit televizi. Jinak to vypadá na zuby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2734
12.1.20 10:27

@xbeky

My jsme něco takového měli. Okolo sedmého měsíce začal - tedy postupně - odmítat jídlo. I to, které už předtím normálně jedl. Váhou padal dolů. A postupně se to stupňovalo tak, že se dopracoval k tomu, že přestal jíst úplně a propadl se do podvýživy. Nejedl nic, neotevřel pusu na nic, ani lžičku, kromě mléka, mléko si paradoxně vypil. Se zánětem střev jsme skončili v nemocnici, kde řekli, že je to alergie na bílkovinu kravského mléka. Má nasazenou bezmléčnou dietu. Je lepší, ale potíže s jídlem máme střídavě stále…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2734
12.1.20 10:29

Fakt je, že TV nebo tablet k jídlu pomáhá :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.20 10:45
@Whitedog píše:
Fakt je, že TV nebo tablet k jídlu pomáhá :-)

Já zjišťuju, že když dostává něco dobrého typu jogurt s ovocem nebo kaši, tak divadlo ani není kolikrát potřeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5176
12.1.20 11:03

Ještě bych vyšetřila celiakii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
1.2.20 10:09

Zdravím všechny. Dcera mě stále nechce jíst. Byli jsme i v nemocnici, ale tam to prozatím nechtěli nějak dál řešit. Když jsem se ptala na testy, zda by je mohli udělat, tak odmítli s tím, že to pravděpodobně nebude.
Nějaké rozptýlení typu televize atd. bohužel nepomáhá. Jsem z toho celkem ve stresu, protože toho sní a vypije opravdu málo a UM pije jen ve spánku, takže dvakrát za den. Nejde mě do hlavy, že se ráno probudí, v noci UM odmítá a nemá cca po 8 hodinách hlad. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
6.2.20 16:06

@xbeky Zdravim, nejste v tom sama!:) Mam s nasim chlapeckem to same v bleděmodrém. Stáří 6,5 mesice. Zacal delat to same. Po zubech ani pamatka. Mesic a pul jsem do nej dostavala vodu jen po lzickach. Ted se konecne malinko rozpil. Vypije cca 200 ml caje. Musim mu to nabidnout a on sam si to bere do rucicek a pije, jak mu drzim flasku ja, neda ani kapku. Jidlo v zidlicce se lzickou ani za boha! Prestoze uz jedl I 120g a vsechno. Takze mleko krmime ve spanku, 2-3 krat denne. A jidlo ani se neptejte! Maminky me ukamenujou!!! Na koberci, ve zvisene poloze, mezi hrackama a z plnicich sacku obcas mu to tam supnu I lzickou. U toho ruzne komedie, jak v blazinci! :) Vezme pudinky of Nestle, trochu kase, a bohuzel Pribinacka v kapsicce. Masovozeleninovy prikrm taky. Vse male davky. Max. 60-80 g. Krmim 6-7 denne. Ale jde to, malinko pribyva. Já jsem pry byla jeste horsi! Za den jsem byla schopna snist 1 vajicko!!! Chce to fakt trpelivost a obalit nervy, obcas u hrani mam jidlo u sebe a sup lzicka ke lzicce a takhle papame. Jinak to fakt neslo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama