Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Singer určitě ne, nikdo ho nechce opravovat. Vybírala bych z Janome, Brother a Veronica.
@Jitmik píše:
Oki mrknu, já se právě ani nevyznám, kolik by to mělo mít druhů stehů apod. Využiješ je všechny? Nejsou nějaké zbytečné? Ještě mi máme říkala, že je nějaká fce, že z jedné strany to šije steh a z druhé myslím entluje?![]()
z jedné strany to šije steh a z druhé entluje…to je coverlock, ale to už je tedy jiná kategorie ![]()
Vybírala bych mezi Brother, Janome a Veronicou - na tu máš záruku pět let, česká firma, takže součástky i servis přímo v ČR ![]()
Singer - problém se servisem. Jinak já měla starší typ deset let a šije doteď, bez seřízení, vevnitř kovový. Ale nevím, co se sem vozí nyní ![]()
https://www.emimino.cz/…y/sici-klub/ tady se také probírali typy strojů
https://www.emimino.cz/…roje-107178/
a další jsou tady pod diskusí - podobné diskuse ![]()
@Sati píše:
Singer určitě ne, nikdo ho nechce opravovat. Vybírala bych z Janome, Brother a Veronica.
@Sati píše:
Tak já bych chtěla určitě automatické šití knoflíkové dírky, prošití aspoň 7 vrstev látky, možnost nastavení polohy jehly, regulace rychlosti šití no a navlékač jehly už by byl jen příjemný bonus. Pokud už jsi šila a nekupuješ si stroj jen tak, že zkusíš jestli ti to půjde, tak nemá cenu kupovat model co celkem nic neumí, protože někdy stačí přidat patnáct stovek a máš úplně jinou mašinu. Většinou, pokud začneš více šít, tak zjistíš, že třeba ozdobné stehy hodně zvednou vzhled šité věci, a tak jsou fajn strečevé stehy a stehy suplující owerlock. Ono stačí šít na nějaké šupce, ale jak zkusíš ten lepší tak nepochopíš, že jsi doposud mohla šít na něčem jiném
Naprostý souhlas.. Na čem šiješ ty?
Já se pod to taky podepisuju.
Před čtyřmi lety, když jsme si vymyslela k narozeninám stroj, nechtělo se mi moc investovat. Vybrala jsem janome 423s.
Ušila jsem na něm hodně, ale postupem času mi přestal stačit.
A letos jsem si pořídila lepší (Janome 605qxl). A vážne se biju do hlavy, že jsem nekoupila lepší hned. Ten rozdíl je nebetyčný a šití strašně moc pohodlnější.
Můj sen je Bernina s laserovou patkou na volné prošívání, ale to je zase úplně jiná liga ![]()
@Novire Tenhle cajk jsem viděla na youtube v patchwork. kurzech paní Radky Sedláčkové, a musim říct, že mně zaujalo taky. Patchwork je úžasná technika, u mně je to už skoro na závislost
Pro zaklkadatelku : Při vícevrstvém šití je neocenitelný systém horního podávání látky, pak se to neposouvá a nikde nic neujede kam nemá ![]()
@Anet13 píše:
Naprostý souhlas.. Na čem šiješ ty?
Mám tenhle:
http://www.sici-stroje.cz/…excelent-707
K tomu owerlock janome
a kdyby se v mém životě čistě náhodou objevil nějaký bohatý strejda šla bych určitě do tohohle ![]()
http://www.sici-stroje.com/…orizont.html
@Novire píše:
Jasně že jo, chodím nad ní pravidelně slintat…
Achhttp://www.berninacentrum-av.cz/…a-550qe.html
Tak ti dík
ten je fakt bomba. Mimo moji galaxii
![]()
já jsem jinak s tou Verčou spokojená, jediné co bych na ni ještě uvítala je tlačítko start - stop a automatický odstřih niti, ten mi chybí fest.
@Sati píše:
Tak ti díkten je fakt bomba. Mimo moji galaxii
![]()
Rádo se stalo ![]()
Kvůli autom. odstřihu jsem kupovala svou Janomku. A potvrzuju, je to vážně boží ![]()
Když došiješ na konec, tak zmáčkneš tlačítko a ustřihne ti to nit přímo u látky. Super třeba při kviltování nebo našívání aplikací. A hlavně dost šetříš nitě.