Šišlání na dítě nesnáším

Napsat příspěvek
Velikost písma:
5164
15.1.23 14:02

Ty rikas haci ona hacinky, ty papat ona papunko, ty caky caky ona cachty cachty. Zadny rozdil nevidim. Proc ani ty nemluvis normalne - sedni si, spinkej…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7228
15.1.23 14:06

Zdrobněliny bych neřešila, nevidím rozdíl mezi nožičky a noženky, Daník a Daňulík, ale poprosila bych jí ať na něj nešišlá, že to potřebuje slyšet správně, aby se to správně naučil… ty zdrobněliny prostě k babičkám tak nějak patří ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.1.23 14:21
@Thomassss píše:
To jsem nikdy neslyšela, že by to někomu přišlo divné. Měla jsem za to, že do dvou let je označení věku v měsících normální :) Tam přece každý měsíc vývoje hraje roli a řekneš třeba, že dítě začalo chodit v 16 měsících, neřekneš, že začalo chodit v roce a čtvrt plus měsíc, ne? :)

No, jak se to přehoupne přes ten rok, tak je to sporné… Když jsem měla dítě do 2 let, tak mi to přišlo normální (člověk to víc prožívá), ale teď mi těch 15m místo rok a čtvrt taky přijde vtipné. Každopádně to používání měsíců po 1. narozeninách má asi tak stejné množství odpůrců, jako šiškami na děti.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
15.1.23 14:23
@Anonymní píše:
Ona nehlídá, nekrmí, nekoupe… „Jen“ s ním sedí na zemi, hraje si…
K lékařům a pod. chodí syn se mnou a nebo hlídá (sporadicky) druhá babi…Vím, jsou babičky, které zajímá spíš cigareta, kosmetika, seriály, chlapi apodobne… Naše babi má zájem o vnoučata, to jsem ráda… :)

Tak nepruď ;)… Cáky cáky a čachty čachty je jedno a to stejné. A dítě 18m a 21m není až takový rozdíl. Šestiletému už to říkat nebude.

  • Citovat
  • Upravit
5980
15.1.23 14:31

Řešíš blbosti. Babičky jsou od rozmazlování. Ty jsi máma. Každá máte jinou roli. Pokud na dítě nemluví sprostě, netýrá ho a jde jen o to šišlání, není se čeho bát. On určitě nebude kvůli tomu jednou ve dvaceti říkat, že jde papunkat a bude dělat čáky čáky. :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3958
15.1.23 14:32
@Limi123 píše:
No, jak se to přehoupne přes ten rok, tak je to sporné… Když jsem měla dítě do 2 let, tak mi to přišlo normální (člověk to víc prožívá), ale teď mi těch 15m místo rok a čtvrt taky přijde vtipné. Každopádně to používání měsíců po 1. narozeninách má asi tak stejné množství odpůrců, jako šiškami na děti.

Sporné to není - i v dětském zdravotním průkazu je psaná prohlídka v 18 měsících, ne v roce a půl.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
72725
15.1.23 14:34
@Anonymní píše:
Milí rodiče, už téměř 2 roky „bojuji“ s babičkou našeho 21m syna, neustále na něho šišlá… Jak tomu mohu zabránit? Dokud byl miminko, jakž takž jsem byla ochotná nad tím mávnout rukou. Ale dnes, když se dítě učí mluvit mi to přijde naprosto šílené… Samozřejmě mu řeknu udělej hájí, hačí, jdeme papat… Komín udělal bác a podobně.
Ale babička na něho vyloženě šišlá, poším tebe, ty ši moue malý miminečko, apodobně, všechna slova strašně zdrobňuje, udělej hačinky, dáme papunko, i v téměř dvou letech je každý pták, slepice pipnka… Každý „opeřenec“ dělá pípí, žádné koko, vrků, gaga, natož kykyryký. :mrgreen: Kluk nikdy není Dan, Daniel, vždycky je Danulinka, Danulínek… Stejně tak každý kluk v knížce se jmenuje Danulka a Daníček. Ikdyž autor knihy ho nazval Martin, Pepík,… Čepice mu nesluší, on je nynyny… 8o Ve vaně se nekoupe, nemyje, ani nedělá cáky cáky, ale čachty čachty nebo koupinky… Na procházce nechodí, ale dělá ťapinky a on je ťapinka. Večer chodí do pelíšku dělat hajinky…
Zřejmě to moc řeším, je toho šíleně moc, vím, že na děti se prostě mluví jinak. Ale dvouleté dítě už by se mohlo učit, že má ruce a né ručníky, má nohy, popř. nožičky a na nožinky :roll:Jak se psychicky ubranit zešílení a nebo jí slušnou formou vysvětlit, aby pochopila mé záměry, respektovala styl výchovy? Nechci na ní být zlá, drzá, máme hezký vztah a to je důležité…

Opravovala jsem tchýni a jednoho syna tak dlouho, až to přestali dělat :mrgreen: :lol: nesnáším tenhle styl mluvy.. fuj..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1636
15.1.23 14:37
@Thomassss píše:
To jsem nikdy neslyšela, že by to někomu přišlo divné. Měla jsem za to, že do dvou let je označení věku v měsících normální :) Tam přece každý měsíc vývoje hraje roli a řekneš třeba, že dítě začalo chodit v 16 měsících, neřekneš, že začalo chodit v roce a čtvrt plus měsíc, ne? :)

Ja jo, protože si to nepamatuji presne, a to tam malá teprve 2 a půl. Ani v těhotenství jsem nikdy neřešila a nevěděla, který jsem týden. Ale chápu, že každý to máme jinak.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1636
15.1.23 14:39
@Anonymní píše:
Ona nehlídá, nekrmí, nekoupe… „Jen“ s ním sedí na zemi, hraje si…
K lékařům a pod. chodí syn se mnou a nebo hlídá (sporadicky) druhá babi…Vím, jsou babičky, které zajímá spíš cigareta, kosmetika, seriály, chlapi apodobne… Naše babi má zájem o vnoučata, to jsem ráda… :)

Tak je nechavej co nejvíce o samotě, vyřídis si svoje věci a nebude ti to trhat uši.

Příspěvek upraven 15.01.23 v 14:40

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7355
15.1.23 14:39
@Thomassss píše:
To jsem nikdy neslyšela, že by to někomu přišlo divné. Měla jsem za to, že do dvou let je označení věku v měsících normální :) Tam přece každý měsíc vývoje hraje roli a řekneš třeba, že dítě začalo chodit v 16 měsících, neřekneš, že začalo chodit v roce a čtvrt plus měsíc, ne? :)

Tak zrovna na toto prohlášení lékař na dětském oddělení v nemocnici kroutil očima, že cože si to ty matky myslej. Dítěti je buď 1 rok nebo 2 roky. 18 měsíců ho vůbec nezajímalo (z tohoto údaje vznikla ta přednáška).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3958
15.1.23 14:41
@dedrichov píše:
Tak zrovna na toto prohlášení lékař na dětském oddělení v nemocnici kroutil očima, že cože si to ty matky myslej. Dítěti je buď 1 rok nebo 2 roky. 18 měsíců ho vůbec nezajímalo (z tohoto údaje vznikla ta přednáška).

A když je dítěti 18 měsíců, tak je mu rok nebo dva roky? :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7355
15.1.23 14:46
@Thomassss píše:
A když je dítěti 18 měsíců, tak je mu rok nebo dva roky? :think:

teda ještě bych upřesnila, že nevím, jak jsem to přesně řekla, zda 18 měsíců, myslím, že spíš rok a půl. Ale šlo o to, že jeho nic mezi 1 a 2 nezajímalo a evidentně dráždilo svou četností.
Edit.: to je prostě 1 rok, protože druhé narozeniny ještě dítě nemělo

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3958
15.1.23 14:49

@dedrichov Pokud je dítěti 13 nebo 14 let, tak to rozdíl není prakticky žádný, to chápu, ale u těch batolat je logické to říkat v měsících. Jen jaký je rozdíl mezi třeba 14měsíčním “miminem” a pak třeba 20 měsíčním dítětem, ten vývoj je v tomto období strašně rychlý.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2016
15.1.23 14:49
@broskvová zmrzlina píše:
@Micilin jo, jedna kamarádka účetní vyprávěla, že po návratu do práce potkala kolegu v kuchyňce a bez váhání se ho optala, jestli jde papat. :lol:

To nemá chybu :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1305
15.1.23 14:52

Pracuji se seniory s demencí a tam na ně kolikrát musíme mluvit podobně. Se třeba babička připravuje na budoucnost :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Chrastítko Špendlík

  • (4.6) + 67 recenzí

Dudlík Perfect

  • (4.7) + 53 recenzí

BABY NA UCPANÝ NOS 50 ML

  • (4.9) + 41 recenzí

Dudlík Space 0–6m

  • (4.9) + 41 recenzí

Poradna dětského psychologa

Ikona - Václav Mertin

PhDr. Václav Mertin