Šišlání na dítě nesnáším

Napsat příspěvek
Velikost písma:
2016
15.1.23 14:56
@Thomassss píše:
@dedrichov Pokud je dítěti 13 nebo 14 let, tak to rozdíl není prakticky žádný, to chápu, ale u těch batolat je logické to říkat v měsících. Jen jaký je rozdíl mezi třeba 14měsíčním “miminem” a pak třeba 20 měsíčním dítětem, ten vývoj je v tomto období strašně rychlý.

Já třeba potkala spolužačku, když já jsem měla 3 měsíční miminko a ona už většího chlapečka. Ptám se: kolik mu je? A ona: 20 měsíců! No počítala jsem, a nechápala, proč neřekla rok a půl :lol: Popravdě to nechápu doteď, i když vím, že každý měsíc hraje roli.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7355
15.1.23 14:57
@Thomassss píše:
@dedrichov Pokud je dítěti 13 nebo 14 let, tak to rozdíl není prakticky žádný, to chápu, ale u těch batolat je logické to říkat v měsících. Jen jaký je rozdíl mezi třeba 14měsíčním “miminem” a pak třeba 20 měsíčním dítětem, ten vývoj je v tomto období strašně rychlý.

tohle všechno jsem si tenkrát myslela také a myslím si to asi dál. Jen přibližuji reakci lékaře z dětského oddělení, on mě s dcerou přijímal. Taky jsem to úplně nechápala, když ve zdravotním průkazu jsou údaje v měsících, tak jsem si myslela, že to také uvedu podle toho. A on na mě kroutil očima, proč mu říkám tu půlku.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3958
15.1.23 15:00
@dedrichov píše:
tohle všechno jsem si tenkrát myslela také a myslím si to asi dál. Jen přibližuji reakci lékaře z dětského oddělení, on mě s dcerou přijímal. Taky jsem to úplně nechápala, když ve zdravotním průkazu jsou údaje v měsících, tak jsem si myslela, že to také uvedu podle toho. A on na mě kroutil očima, proč mu říkám tu půlku.

To je zvláštní lékař, já byla s dcerou u neurologa pro pomalejší vývoj a tam hrál každý měsíc velkou roli pro to, aby dokázal posoudit, zda se dítě dobře vyvíjí. Tam by nějaké - “je jí rok nebo dva roky” opravdu neobstálo :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21568
15.1.23 15:04
@Thomassss píše:
@dedrichov Pokud je dítěti 13 nebo 14 let, tak to rozdíl není prakticky žádný, to chápu, ale u těch batolat je logické to říkat v měsících. Jen jaký je rozdíl mezi třeba 14měsíčním “miminem” a pak třeba 20 měsíčním dítětem, ten vývoj je v tomto období strašně rychlý.

Presne tak. Treba na neurologii je to velky rozdil, jestli dite nechodi ve 14 mesicich nebo ve 20 mesicich. A to je mu ve 14 i 20 mesicich 1 rok.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Janli
15.1.23 15:08
@Thomassss píše:
To je zvláštní lékař, já byla s dcerou u neurologa pro pomalejší vývoj a tam hrál každý měsíc velkou roli pro to, aby dokázal posoudit, zda se dítě dobře vyvíjí. Tam by nějaké - “je jí rok nebo dva roky” opravdu neobstálo :lol:

Copak to, ale já s nedonošencem musela hlásit věk, korigovaný věk a do roku ještě gestační týdny, což je vlastně pokračování těhotenských týdnů…… Sem v hlavě nosila kalkulačku…. :mrgreen:

  • Citovat
  • Upravit
14705
15.1.23 15:09

Ty používáš svoje zdrobneliny a ona svoje, dite rozumí oběma vašim řečem a dokonce i té běžné nezdrobnělé mluvě :lol: ty děti fakt nejsou blby, až vyroste, jistě tak mluvit už nebude a babička na nej taktéž ne :P

A obecně batoleci mluva, batoleci slovíčka mi nevadí - sama jsem je začala pro malého používat, protože skoro nemluvil a dle mého názoru už bylo načase, ale když jsem na nej začala mluvit řečí batolecí, tak začal, a teď už mluví i normálně, no problém. Starší problém neměl a mluvil normálně od začátku, mladší to proste potřeboval trochu přizpůsobit :nevim:

Spát = nyny
Jíst =ňama
Pít = tutu
Jít = ťápa

Má tři babičky a kazda to říká po svém a užívá sva slova, jak asi byla zvykla se svými dětmi, ale pochopi se vždycky nakonec😃 😃 😃

Sislani - to bych řekla, ze babičce asi občas trochu ujede, když ji přijde tak strasne roztomilej, ze by ho samou láskou sežrala ;) až na ni jednou kvůli tomu hodi nevrlej výraz, tak toho jistě sama hned necha :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
69122
15.1.23 15:20

Znáte někdo v širém okolí dítko, na které by mluvili všichni normálně krom jedné šišlající osoby, a ono by šlo do první třídy a šišlalo na paní učitelku?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Janli
15.1.23 15:25
@ugluk píše:
Znáte někdo v širém okolí dítko, na které by mluvili všichni normálně krom jedné šišlající osoby, a ono by šlo do první třídy a šišlalo na paní učitelku?

Já se teda spíš divím, že všichni, co tak děsně odmítají šišlání a různý “ patvary” slov, pouští děti do školky….. :think:
Vždyť tam to dítě je mezi padesáti šišlajícíma a divně mluvícíma trpaslíkama….. To vám fakt nevadí? 8o
Divný….. :think:

  • Citovat
  • Upravit
69122
15.1.23 15:41

@Janli no přesně. Obě mé děti na tom byly při nástupu do školky jazykově velmi dobře (i přes šišlání babiček) a obě měly během prvního roku období, kdy odposlechly od ostatních dětí všemožné nešvary, patlání, prapodivné vyslovování slov, které už předtím bez problémů zvládaly. A to chodily do věkově smíšených tříd, takže těch mrňat tam byla cca jen třetina třídy a zbylé dvě třetiny o rok-dva starší a velká část z nich už dost jazykově zdatných.
Když jsme doma i nadále mluvili normálně a patlající dítě přiměli k tomu, aby s námi mluvilo jako dřív, zase se to srovnalo.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.1.23 15:43
@Thomassss píše:
Sporné to není - i v dětském zdravotním průkazu je psaná prohlídka v 18 měsících, ne v roce a půl.

Já se nehádám, já to také používala. Jen říkám, že skupina lidí, kteří toto kritizují je stejně velká, jako skupina lidí, kterým vadí zdrobněliny u dětí. Každý má nějaký názor.

  • Citovat
  • Upravit
14705
15.1.23 15:44

@ugluk třeba ji nějaké říká “paniško ušišeleško. A muže za to infantilní babiška! :jazyk:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
shadowbabe
15.1.23 16:00

Babička se dle tvého vyprávění velmi hezky a se srdcem o malého stará. Tak ji nech, milující babičku nemá tolik dětí. Stačí si tady počíst, jak se nevychází s tchánovcema a na děti prdí. A v mnoha případech si za to můžou mladí sami ;)

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
15.1.23 18:50
@hani28 píše:
Ty rikas haci ona hacinky, ty papat ona papunko, ty caky caky ona cachty cachty. Zadny rozdil nevidim. Proc ani ty nemluvis normalne - sedni si, spinkej…

Ve většině případů mluvím normálně. Já tuto dětskou řeč omezují cca od 18m, ale sem tam (ještě ze zvyku) použiji…

I tak děkuji za reakci

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
15.1.23 18:54
@Kipa22 píše: Řešíš blbosti. Babičky jsou od rozmazlování. Ty jsi máma. Každá máte jinou roli. Pokud na dítě nemluví sprostě, netýrá ho a jde jen o to šišlání, není se čeho bát. On určitě nebude kvůli tomu jednou ve dvaceti říkat, že jde papunkat a bude dělat čáky čáky. :mrgreen:

To by ses divila, její syn, můj svarg ve 30 letech na dovolene manželce říká, já bych si dal papunko… :mrgreen: Je to ale v rámci dlouholetého vztahu… ;)
Respektive děda, manžel babičky „ťape po bytě, někdy ťapťá…“ Jen vím, že u těchto prarodičů to bude poslouchat celý život…

Ale Joo, asi jsem moc přecitlivělá, (podruhé těhotná) a už se „těším“ jak budeme šišlat dalších X let :mrgreen: :mrgreen:

  • Citovat
  • Upravit
20.1.23 20:02
@ugluk píše:
Znáte někdo v širém okolí dítko, na které by mluvili všichni normálně krom jedné šišlající osoby, a ono by šlo do první třídy a šišlalo na paní učitelku?

Ano znám. Kluk, nyní myslím 9 let. Do teď se kvůli tomu nenaučil pořádně mluvit a děti se mu smějí…
A celkově to patlání slov… Pozor na to. Znám v okolí dítě, na které se mluvilo neustále pooomaaaaluuu a ve stylu: Půjdemeee paaapat a dívej, tam je čičiiii… Děcku je 13 a řekne vám, že jde papat a dneska potkalo mimiiii :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Chrastítko Špendlík

  • (4.6) + 67 recenzí

Dudlík Perfect

  • (4.7) + 53 recenzí

BABY NA UCPANÝ NOS 50 ML

  • (4.9) + 41 recenzí

Dudlík Space 0–6m

  • (4.9) + 41 recenzí

Poradna dětského psychologa

Ikona - Václav Mertin

PhDr. Václav Mertin