S karta a vrácení

162
26.6.13 15:58

Skarta a vrácení

Dobrý den. Slyšela jsem že se může Skarta vrátit je to pravda? Díky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3932
26.6.13 16:06

Ano, je to pravda, již sem jí vrátila :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33184
26.6.13 16:07
@mammy píše:
Ano, je to pravda, již sem jí vrátila :mrgreen:

jaký je postup? musím zase na pracák, vystát si řadu? co se tam sepisuje nebo tak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5502
26.6.13 16:14

Fakt? to je nějaká novinka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3932
26.6.13 16:16

Prvně na úřad práce, tam s tebou sepíše pracovnice protokol z ústního jednání, tam se jedná o nacionále, při případném zůstatku číslo účtu kam vrátit zbývající peníze a zároven se tam píše důvod vrácení skarty, já osobně napsala jednoduše, že skartu aktivně nevyužívám, datum a podpisy obou stran. Pak se ještě vyplní hlášení změn s novým způsobem vyplácení, u mě to bylo zpět rovnou na BU. Na úřadu práce se skarta odevzdá.
S oním protokolem se pak jde na jakoukoliv pobočku české spořitelny, tam zkontrolují zůstatky,
vyplní se opět papír s osobními údaji o zrušení účtu skarty, budou chtít OP a účet se ihned zablokuje a je ke dni podpisu ve spořitelně zrušen.
Na úřadu práce otázka zhruba 10 minut a na spořitelně též, ale já byla tady úplně první, takže se to neobešlo bez manuálů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33184
26.6.13 16:18

@mammy
no tak možná u vas..u nas je na pracáku furt plno a v bankách taky:o((( ach jo..něco mi vnutí a pak to ani neumí sami zrušit..budu s děckem běhat jak debil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24619
26.6.13 16:20

Ano jde to, ale na socce mi řekli že prý se budou rušit úplně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33184
26.6.13 16:23
@Crystal87 píše:
Ano jde to, ale na socce mi řekli že prý se budou rušit úplně :nevim:

a kdy? abych to nemusela zbytečně oběhávat jestli se to třeba ruší do pull roka nebo tak..jako v podstatě mě v té poličce nepřekáží :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24619
26.6.13 16:25
@smurfka píše:
a kdy? abych to nemusela zbytečně oběhávat jestli se to třeba ruší do pull roka nebo tak..jako v podstatě mě v té poličce nepřekáží :think:

to nevím to mi paní neřekla že oni sami nevědí :cert: ale to zrušení o tom právě uvažuju ale to lítání kolem :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
603
26.6.13 16:46

Ahoj, taky jsem skartu vrátila. Na pracák jsem se objednala někam do kanceláře, abych s dětma nikde nestála, vyplní tam s tebou papíry a pak kartu vracíš do České spořitelny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
čtenář 1
26.6.13 17:08
@smurfka píše:
a kdy? abych to nemusela zbytečně oběhávat jestli se to třeba ruší do pull roka nebo tak..jako v podstatě mě v té poličce nepřekáží :think:

I když se karty zruší a zákon projde třetím čtením, pořád jde o bankovní karta a bez kolečka na ÚP a spořku se vrácení karty ani po schválení zákona neobejde. Je lépe to udělat hned, dokud ji nebudou muset vracet všichni. I když na to bude půl roku, přece jen to bude nyní rychlejší.

• Citovat
  • Nahlásit
33184
26.6.13 17:18
@čtenář 1 píše:
I když se karty zruší a zákon projde třetím čtením, pořád jde o bankovní karta a bez kolečka na ÚP a spořku se vrácení karty ani po schválení zákona neobejde. Je lépe to udělat hned, dokud ji nebudou muset vracet všichni. I když na to bude půl roku, přece jen to bude nyní rychlejší.

no já ted nevím ale když si zruším třeba konto s kartou, tak kartu rozstřihnu a vyhodím do pudlice, nikdy ji zpět nechtěli..takže nechápu toto..prostě jo na pracák dobře, zruší se to a pak by to oni měli zaslat tu žádost na spořku a spořka to na základě zádosti zrušit..já se o kartu neprosila tak nevím proč bych ji měla vracet, vyhodím a rychtik..taky jsem si pro tu kartu nešla do spořky, dostala jsem ji na pracáku, tak bych ji tam i měla vrátit a oni at si s tím dělají co chtějí…no ale dobrý no, spořka zas nemá co dělat tak si tam potřebuje pozvat všechny lidi aby jim při té přiležitosti mohla nabízet své produkty.. :roll: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
čtenář 1
26.6.13 17:36
@smurfka píše:
no já ted nevím ale když si zruším třeba konto s kartou, tak kartu rozstřihnu a vyhodím do pudlice, nikdy ji zpět nechtěli..takže nechápu toto..prostě jo na pracák dobře, zruší se to a pak by to oni měli zaslat tu žádost na spořku a spořka to na základě zádosti zrušit..já se o kartu neprosila tak nevím proč bych ji měla vracet, vyhodím a rychtik..no ale dobrý no, spořka zas nemá co dělat tak si tam potřebuje pozvat všechny lidi aby jim při té přiležitosti mohla nabízet své produkty.. :roll: :zed:

Karta se klidně může hodit třeba do koše, ale účet nikomu na pracáku nezruší. Jde o vztah banky a klienta - převzetím karty a podpisem podmínek každý souhlasil se zřízením účtu. Lze pochybovat, že by spořitelna nechala na pracáku, aby jí rušil účty nebo to zprostředkovával. To žádný zákon nemůže upravit. Nebo se karta hodí do šuplíku a změní se jen posílání dávek jiným způsobem. Klientem spořky tak každý, kdo si tento způsob zvolí, zůstane po celou dobu platnosti karty - tedy 4 roky a spořka bude mít akorát starosti s nefunkčním účtem, který bez souhlasu vlastníka účtu nemůže sama od sebe zrušit.

• Citovat
  • Nahlásit
33184
26.6.13 17:40
@čtenář 1 píše:
Karta se klidně může hodit třeba do koše, ale účet nikomu na pracáku nezruší. Jde o vztah banky a klienta - převzetím karty a podpisem podmínek každý souhlasil se zřízením účtu. Lze pochybovat, že by spořitelna nechala na pracáku, aby jí rušil účty nebo to zprostředkovával. To žádný zákon nemůže upravit. Nebo se karta hodí do šuplíku a změní se jen posílání dávek jiným způsobem. Klientem spořky tak každý, kdo si tento způsob zvolí, zůstane po celou dobu platnosti karty - tedy 4 roky a spořka bude mít akorát starosti s nefunkčním účtem, který bez souhlasu vlastníka účtu nemůže sama od sebe zrušit.

tak si trochu protiřečíš ne? když stačilo podepsat papír na pracáku a tím se mi zřídilo konto, tak nevím proč by to nemohlo jít naopak..každopádně je to jedno :roll: :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
čtenář 1
26.6.13 20:40
@smurfka píše:
tak si trochu protiřečíš ne? když stačilo podepsat papír na pracáku a tím se mi zřídilo konto, tak nevím proč by to nemohlo jít naopak..každopádně je to jedno :roll: :poblion:

Právě že ne. Vznik účtů přes pracáky byl upraven smlouvou mez MPSV a spořitelnou. O rušení tam není ani slůvko, s tím nepočítali.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat