Školkové dítě a kamarádi?

Anonymní
28.1.20 15:24

Školkové dítě a kamarádi?

Ahojky, chtěla bych se vás zeptat, zda mají vaše děti kamarády? Tak aby se s nimi scházeli třeba mimo školku? Mému synovi je 4 a půl roku a přijde mi, že v tomhle ohledu asi strádá. Bydlíme na malé vesnici a ani já sama moc kamarádek nemám. Syn má třeba přímo ve školce oblíbeného kamaráda, ale po školce je jen se mnou a hraje si sám, nebo to chce po mně.. Jednou jsem tak prohodila mamince toho kamaráda, že by se mohli třeba navštívit, ale moc se ne tvářila mě přišlo…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3090
28.1.20 15:27

Ma a napomohla tomu dost skolka. Diky ni a detem se tu vytvorila skupina matek. Podnikame spoustu aktivit a akci, chodime na vinko. Proste ji pozvi konkretne na urcity den a uvidis. Treba byla jen zaskocena. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6738
28.1.20 15:31

Napadá mě, jestli jí nevadil nápad toho, že by se mohli vzájemně navštívit. Někteří rodiče smrtelně nesnáší návštěvy jiných dětí, ale sami své dítě posílají všude. Můžeš zkusit navrhnout, že její syn může někdy k vám domů a uvidíš, jestli se bude tvářit jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.20 15:32

Dcerka 5 let, ano má kamarádku i po školce a navštěvují se už docela dlouho, možná jim nebyly ani 4 roky.
Holky si to domluvily navzájem. Já bych se v té době neodvážila ani nikoho oslovit, jsem postarší maminka. A světe div se, jak kdyby to ty děti věděly, s maminkou kamarádky jsme o 6 let od sebe. Mě děsilo, že nás osloví nějaká mladá rodina.
Chce to asi čas, neboj, třeba najednou pak bude kamarád i na odpoledne.
Dnes už jsou naše holky parťačky a chodí spolu i na 2 mimoškolkové aktivity - AJ a tanečky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26206
28.1.20 15:36
@Lalelale píše:
Někteří rodiče smrtelně nesnáší návštěvy jiných dětí, ale sami své dítě posílají všude.

To jsem já :mrgreen:
Klidně dítě posílám, když ho někam pozvou. Což je relatitvně často.

Sama takové dýchánky nepořádám. Maximálně, když přijde nějaká moje kamarádka s děckem. Anebo když dcera hodně naléhá. Jinak u nás pořádám narozeninovou oslavu a svátek, kdy si najímám na zábavu dětí lidi.

Ale jsou i opačné extrémy, ženské, co nechtějí přijít, ale furt někoho zvou k sobě. Pár takových maminek mám v okolí, funguje to dobře :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
28.1.20 15:49

Máme stejný problém

Dcera by hrozně ráda měla návštěvy, ale zrovna v naší školce se nám nedaří navázat kontakt.. Nadhodila jsem to dvakrát a pokaždé jsem se setkala s odmítnutím. Hrozně mě to mrzí, ale nevím co víc pro to dělat. V herně to samé, maminky jsou rády, že si děti hrají, ale nedejbože aby se s nimi chtěl dát někdo do řeči.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
161
28.1.20 15:52

U nás takové návštěvy zatím neprobíhají. Kamarády ve školce má, ale nestalo se mi, aby se k nám někdo cpal, nebo naopak my k němu. Do školky dojíždíme cca 5km. Myslím, že na takové návštěvy je ještě čas, já taky jako malá k nikomu nechodila a nemyslím, že to bylo tím, že jsem neměla kamarády. Návštěvy začaly až na základce. Když o tom tak přemýšlím, já doma měla na hraní bráchu… :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26206
28.1.20 15:56
@prokopa píše:
Dcera by hrozně ráda měla návštěvy, ale zrovna v naší školce se nám nedaří navázat kontakt.. Nadhodila jsem to dvakrát a pokaždé jsem se setkala s odmítnutím. Hrozně mě to mrzí, ale nevím co víc pro to dělat. V herně to samé, maminky jsou rády, že si děti hrají, ale nedejbože aby se s nimi chtěl dát někdo do řeči.

Musíš hledat.

Jsou maminky, co se nechtějí družit vůbec.
Pak ty, co ti dítě půjčí, ale návštěvy cizích dětí nemilují (já). :mrgreen:
Naopak ty, co se bojí děti půjčit, ale samy rády návštěvu přivéítají.
A pak ty hodně společenské, co chodí po návštěvách i návštěvy vítají. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12783
28.1.20 15:57

Starší syn se s kamarádem ze školky vídal několikrát týdně i odpoledne, bydlíme dvě ulice od sebe, kamarád má zahradu, takže se spíš slejzali tam, u nás výjimečně.. se školou a úkoly to nějak opadlo.. mladší je předškolák a kamarády ve školce nemá, je to bonzáček a děti se s ním moc nebaví..
edit: návštěvy dětí mi nevadí, pokud moji mají v pokoji uklizeno (takže výjimečně), kdyby se s dítětem chtěla stavit i maminka, asi už bych měla problém.. ale ochotně si dítě vyzvednu v místě bydliště a v určený čas ho vrátím.. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.20 16:12
@Lalelale píše:
Napadá mě, jestli jí nevadil nápad toho, že by se mohli vzájemně navštívit. Někteří rodiče smrtelně nesnáší návštěvy jiných dětí, ale sami své dítě posílají všude. Můžeš zkusit navrhnout, že její syn může někdy k vám domů a uvidíš, jestli se bude tvářit jinak.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26206
28.1.20 16:21
@Tamtama píše:
ale ochotně si dítě vyzvednu v místě bydliště a v určený čas ho vrátím.. :lol:

Pro mne značka ideál :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.1.20 16:22

Taky nemam moc kamarádek s detma, tak spis byl, celkem mimo děti nez chodil do školky, taky bydlim na maly, vesnici a na hristi jsme většinou sami :roll:
Ale treba o prázdninách mi napsala maminka kamaradky ze skolky, jestli bysme se nemohli sejit na hřišti, tak jsme se takhle párkrát potkali, občas potkáme nekoho ze sousedů tak si deti pohrajou, ale nejak cíleně se s nikym nenavstevujou.. Ja jsem teda z tech, co nemaj radi navstevovani doma.. Navsteva deti s maminkou kterou prakticky neznám u me doma, nebo my k ni to vůbec.. A abych poslala svy dite otravovat k cizim lidem samotny, tak to taky ani náhodou.
U nas na vesnici uz se začíná rozmahat, ze tu deti zazvoní a jestli pujdou ven, no ale to maj smulu, zatim nemám v plánu skolkovy dítě pouštět samotny ven, maximálně muzou bejt všichni u nas na zahradě, nebo muzou litat tady pred barakem kdyz se někde venku pohybuju i ja.

Ale jinak tráví většinu času taky jen se mnou a sourozencem

• Nahlásit
  • Citovat
19203
28.1.20 18:45

Kluk má. Iniciovala jsem to tedy já - řekla jsem mu, že si může někoho pozvat, pak jsme dotyčné dítě pozvali na narozeniny, domluvili jsme se s rodiči, že dítě vyzvedneme a kluci si u nás pohrají. Na oplátku oni zase pozvali naše děti. Pak má ještě kamaráda, co bydlí kousek od nás, od těch 5 let pendlují mezi naší/jejich zahradou/bytem, buď pěšmo nebo na kole. Plus starší děti od sousedů a jejich spolužáci a případně jejich mladší sourozenci. Takže tu celkem funguje taková ta přirozená dětská smečka.
Mě nevadí mít doma cizí dítě, když se umí chovat. O bratření se s rodiči extra nestojím (ani na to nemám čas), ale v zájmu dětí mi nevadí 2× za rok pozvat někoho na opékání.
buřtů.
Holce jsem stejným způsobem zvala holčičku, co s ní chodí do školky a bydlí v ulici. Holčička byla ale dost bázlivá a o děti nestála. Chystám se na další pokus na jaře. Tak chodí alespoň s bráchou za tím jeho kámošem. Plus má slíbeno, že bude mít nějakou oslavu narozenin, kam si může pozvat pár kamarádů.

Jinak tady to je trochu složitější, je tu dost starousedlíků a matky či jejich manželé se znají od základky a nikoho mezi sebe moc nepustí, jejich děti se kámoší mezi sebou od mimin a o další děti ani moc nestojí. Takže se spíš poohlížím po naplaveninách, jako jsme my. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
254
28.1.20 21:21
@smutná máma píše:
Dcerka 5 let, ano má kamarádku i po školce a navštěvují se už docela dlouho, možná jim nebyly ani 4 roky.
Holky si to domluvily navzájem. Já bych se v té době neodvážila ani nikoho oslovit, jsem postarší maminka. A světe div se, jak kdyby to ty děti věděly, s maminkou kamarádky jsme o 6 let od sebe. Mě děsilo, že nás osloví nějaká mladá rodina.
Chce to asi čas, neboj, třeba najednou pak bude kamarád i na odpoledne.
Dnes už jsou naše holky parťačky a chodí spolu i na 2 mimoškolkové aktivity - AJ a tanečky.

Tak nad věkem maminky jsem tedy nikdy nepřemýšlela :nevim: mám kamarádky i věkové o generaci a žádný problém :nevim: naopak se alespoň něco přiučim :mrgreen:

Jinak naše děti mají oba kamarády s kterými se stýkáme mimo školku, ale já jsem komunikativní a nevadí mi návštěvy s dětmi u nás, nebo naopak. Děti zvou spolužáky i na oslavy narozenin a taky jsou zvané. Mladší ještě s rodiči, syn už převážně sám. Ale je fakt, že třeba svagrova to mateřské tlachani úplně nesnáší :lol: takže nic takového u nich neprobíhá a jejich dítě se přáteli jen s našimi dětmi a u ní jsem si skoro jistá, že by na návštěvu prostě nešla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47782
31.1.20 17:59

Ano schazi se deti. Uz frci i oslavy narozenin prubezne. Nas je ted predskolak. Od 4r. chodi na krouzek fotbalu 2× tydne, jeste ma i jiny krouzek, kde se schazi ruzne vekove. Ma kolem sebe kamaradu dost, nestrada. Dopoledne ho treba vezu na zapas fotbalu a odpoledne ma pozvane dcera kamaradky. To je vzdycky nas mlady vyrizeny, ze mu se libi dcery spoluzacka :lol:. Troufa si pacholek nas. U nas na vsi bezne chodi i ted na hriste deti, ze neni v podstate zadna zima. Treba vcera se koncilo driv, takze si dcery vyzvedly brachu ve skolce a domu sli pres hriste. U nas se mi libi, ze spousta deti se potkava na ruznych krouzcich, prestoze se vekem lisi, tak se neodstrkuji, nediskriminuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama