Školní přezůvky

2
27.7.13 17:57

školní přezůvky

Dcera mi půjde do 3.třídy a pomalu začínáme pořizovat věci do školy podle seznamu co jsme dostali v nové škole, kam dcera nastoupí kvůli stěhování. Hodně mě ale zarazila položka přezůvky, kde máme napsáno, že žáci 1. až 3. ročníku musí nosit celoročně kvůli bezpečnosti bezpodmínečně uzavřené bačkory s plnou špičkou a patou, v závorce píšou, že za bačkory nejsou považovány boty typu sandále, baleríny nebo cvičky. Setkal jste se s tím někdo? Koukám na to jako vyoraná myš, zdá se mi to jako neuvěřitelná buzerace pasující tak do 80.let. Na minulé škole se nic takového neřešilo, dcera nosila oba roky jako přezůvky lehké plátěné tenisky, co si sama vybrala, protože chtěla vypadat hezky, na svůj věk je hodně vyzrálá, někdy mi přijde že se chová spíš jako páťačka :), při hezkém počasí hlavně v létě se ani nemuseli přezouvat. Má poměrně velkou nohu na holku ve svém věku, 37-38, moc bačkor jsem nenašla v téhle velikosti, až tady: http://www.primamama.cz/…ap-25-5.html
Dcera se hned naštvala, že tohle nosit nebude v žádném případě, že je to hnusný a trapný :) Trochu chápu, že chce škola pro mladší děti pevnější obuv, protože dotyčná škola jsou samé schodiště a hodně chození, ale tohle striktní omezení na bačkory nechápu vůbec a vadí mi, aby někdo diktoval dítěti, co musí nosit. Myslíte, že to mám ignorovat a dát dceři tenisky? Podle mého bezpečnost ty boty splňují stejně jako bačkory, jen bych nerada, aby na sebe dcera nějak negativně upozorňovala, však znáte to, když si učitelka zasedne, tak to není sranda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

71457
27.7.13 18:03

Dala bych pláštěnky, uvedené požadavky splňují… a argumentovala bych, že ve 38 je to fakt problém ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
27.7.13 18:04

@kratice to nechápu, jediný co fakt pro prcky vhodný není jsou pantofle a crocsy, to ve školách neradi vidí, mluvím o malých dětech. Cvičky, kecky a balerinky bych klidně dala pokud budou dceři sedět na nožičce.
Bačkůrky z tvého obrázku měli moje děti v první třídě :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Tattiana
27.7.13 18:08

Ahojky taky to do 1.tř. vyžadovali, pak se na bačkorách co 3měs. dělal žralok, tak od té doby nosí „crocsíky“ a nikdo nic… Taky jde do 3.tř. a opět pořídím to samé…

Bačkory jsou drahé a nevydrží nic… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
3831
27.7.13 18:14

Setkala jsem se s tím už u nás ve školce. Synátor má poměrně malou nohu, ale zato tlustej nárt, takže sehnat na něj bačkůrky, který by obul ano, ale o dvě čísla větší, než by potřeboval. Tak jsem pořídila crocsíky, nosil to jako sandálky a učitelky v pohodě. teď půjde do první třídy a hodlám to vyřešit stejně. Tenisky i kdyby plátěný pořizovat jakožto přezůvky nebudu, potí se mu hodně nohy a krom toho bude dojíždět, potřebuju mu co nejvíc ulehčit převlíkání i přezouvání, aby vůbec stíhal bus, bude to mít jen tak tak :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11406
27.7.13 18:25

Panejo, to je normální, aby se dítě pařilo v uzavřených botech půl dne? 8o To jsem nevěděla, že školy jsou tak bláznivé a diktují, co mají mít děti na nohou… 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20574
27.7.13 18:30
@Fjodorka píše:
Panejo, to je normální, aby se dítě pařilo v uzavřených botech půl dne? 8o To jsem nevěděla, že školy jsou tak bláznivé a diktují, co mají mít děti na nohou… 8o

školy se chrání, protože když si dítě na schodech zlomí nohu a rodič si bude vylívat vztek na škole, tak jako první se bude zjišťovat, co mělo dítě na nohou a jestli neporušilo nařízení školy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
stazinka09
27.7.13 18:32

@kratice
já se setkala ve školce, že požadovali uzavřenou špičku a pevný opatek. Takže ne sandály nebo crocsy. jinak to bylo jedno. Měli na to nějaký předpis či co. tenisky by asi prošly, balerínky a takový jakože cvičky jsem viděla na holkách běžně.

Dcerka má vkus, já bych bačkůrky z odkazu taky nechtěla. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
Tattiana
27.7.13 18:42

@neumisa

Přesně tak, oni se tím chrání.
Akorát nejen menší žáčci mohou mít úraz, ale i má tehdy 13letá dcera uklouzla na schodech a odškodné ze školního poj. dostala.

Třídní v 1.tř. spíš apelovala na bačkory z důvodů honiček a přepadávání či zakopávání přes školní aktovky, lavice apod. :D

• Nahlásit
  • Citovat
15068
27.7.13 19:14

http://www.backorky.cz/…45q153_10272 a co Befado? Sice to vypadá jako balerínky nebo cvičky, ale má to pevnou patu dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
stazinka09
27.7.13 19:16

@neumisa
a to nařízení školy, to je kvůli pojišťovně? Chápu, že je požadavek na pevnou patu, ale to mají tenisky taky ne?

• Nahlásit
  • Citovat
stazinka09
27.7.13 19:17

@hofka
ty jsou pěkný moc, mám 39 nohu, možná si je objednám. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
20574
27.7.13 19:19

@stazinka09

jenže tenisky mívají tkaničky - taktéž nebezpečí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20574
27.7.13 19:19
@hofka píše:
http://www.backorky.cz/…45q153_10272 a co Befado? Sice to vypadá jako balerínky nebo cvičky, ale má to pevnou patu dost.

tyhle v klidu projdou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
stazinka09
27.7.13 19:22

@neumisa
no jo to mi nedošlo, tkaničky jsou riziko.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama