Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
@Svistice tak ten ergobag by celkem sel a je fajn ta svacinova kapsa ale teda nejsou zrovna z levneho kraje no
![]()
Snad nejlehčí co jsem našla je od Baggymax tahle https://www.agatinsvet.cz/…inovy-konik/ dcera je taky hubeňour mrňavej, takže hledám co nejlehčí…
@Adebe píše:
Také teď řešíme, všechno super až na ten design. Hrůza. Nenašla jsem jediný batoh bez příšerných vzorů a pohádkových postavičekSyn by rád pěkný jedno (nebo i více) barevný batoh bez vzorů ale to je asi nadlidský úkol takový sehnat…
Ten Baggymax mi připadá zatím nejlepší. Dá se koupit i v kamenných prodejnách? Byla bych ráda, aby dcera zkusila
Z výše zmiňovaných jsou nejmenší Baggymax trikky a Aktovka (ne batoh) od Topgalu: https://www.topgal.cz/…ebe-20001/g/ . Obojí vyzkoušeno a obojí mojí přerostlé prvňačce malé
Někde v prvních příspěvcích zmiňovaný batoh Topgal batoh nakonec máme a je akorát 132cm 27 těžkému dítěti, takže určitě ne pro drobnou holčičku - máme podobný tomuto (a je super lehoučký, jen ne pro úplně drobné dítě): https://www.topgal.cz/…/i---violet/ ![]()
@marinka5 MY ho máme a je super. JInak jsme kupovali v kamenném obchodě Agátin svět v Českých Budějovicích. A máme fialový s korunkou, takže takový univerzální design, co chvilku vydrží.
@Shari81 Ja jsem psala, doporučuji. Dcera byla fakt drobek, ještě ani ted nemá 120 cm a 20 kg. A v pohodě ho nosila. Záda dobře tvarovaná. Zatím drží i vzhled a to s ním zachází trochu jako prase. A Agátin svět můžu taky doporučit. Paní byla strašně ochotná, i mi doobjednala vzor, rpotože ten vybraný neměla na skladě.
@marinka5 Ahoj, kluk šel do první třídy s 19kg a dcera se 17kg, oba jsou jak žížaly dodnes
taky jsem pro ně chtěla Topgal, četla jsem na něj samou chválu, ale bohužel ani jednomu na zádech neseděl, nakonec nám v obchodě poradili aktovky Belmil a ty byly naopak úplně parádní, jak velikostně (i co se týče šířky, že jim za zády tolik nevyčnívaly), váhou, tak vnitřním uspořádáním
.
@Hasinka a kde to přesně v těch Budějovicích je? Máme je víceméně nejblíže, tak abychom jeli najisto
@marinka5 Je to Široká 13, na rohu Brouk a Babka. Za náměstím, směrem k dovadlu, 1. ulice doprava. Naproti je velké papírnictví Plojhar. Jsou tam od 9:30 do 18.00.
@Hasinka píše:
Ahoj, já dceři kupovala baggymax. Byl nejlehčí, jen něco přes půl kila. Dcera šla do první třídy se 106 cm a 15 kg. A super.
Taky jsme ho měli a super, akorát tedy na 3. třídu už byl potřeba větší.
Holky, prý někde na Lesné v Brně je kamenný obchod, kde se dají tyto baťohy/aktovky vyzkoušet, nevíte někdo konkrétně kde?
@j.a.n.i1 píše:
Taky jsme ho měli a super, akorát tedy na 3. třídu už byl potřeba větší.
Tak to uvidím. U nás mají fajn učitelku. Nosí v podstatě jen penál a desky s tím sešitem, ze kterého mají úkol.