Laktační poradna
MVDr. Anna Musilová
Nemám zkušenosti s nekojeným dítětem, ale s kojeným. Prošli jsme si velkým bojkotem a i když to byl v ten moment horor, tak se nic hrozného nestalo. Přežili jsme to a na zdraví dítěte to nemělo vliv. V našem případě byla jedna z příčin (myslím si, že hlavní) „divoká“ střevní peristaltika při kojení. Dětem se při jídle přirozeně rozhýbou střeva, ale někdy se stane, že až moc, pro dítě je to bolestivé, proto začne kojení odmítat. mohlo by se to stát i u dítěte nekojeného. U nás se to spravilo s příkrmy, začala jsem přikrmovat dřív a s tím, jak se změnila konzistence stolice, přestaly problémy.
Zkuste nabidnout flasku pri usinani. Obvykle takova miminka se napiji jen tesne pred spankem.
@Cucajz nam uz to trva skoro mesic a pul mam strach ze neco neni v poradku.
@JancaS84 pani doktorka rika ze krasne prospívá, pribira pry tak jak ma a cura docela dost nato ze vubec nepije mleko tak nevim odkud bere ty tekutiny.
@Anonymní píše:
@e008 jenze mi uz skoro vubec nespime prez den.
Tak proste v noci to zkusit. Ale pokud pekne cura a pribira, tak bych to zatim nehrotila.
@Anonymní píše:
@Cucajz nam uz to trva skoro mesic a pul mam strach ze neco neni v poradku.
Jiné mlíčko jste nezkoušeli? Nebo si zkusit vydupat vyšetření na alergie?
Ale pokud Dr tvrdí, že prospívá, tak bych to taky nehrotila…
vím, jaké to je, je to pocit zoufalství, když mimčo nechce jíst…
@Anonymní píše:
Jsem zoufala mam skoro 3 mesicni miminko ktery odmita mleko naji se 2× za den moje doktorka mi rika skuste to do nej nejak nacpat jenze to vazne nejde uz jsem skusila vse vsechny polohy pri krmeni skusila jsem zmnenit i flasky s dudlikama a porad nic dokonce i mleko a nic nepomohlo pijeme sunar ale vic jak 2× za den se nenaji a moje doktorka mi neumi pomoct. Byla jsem i v detske nemocnici a taky nic rekli mi to same co doktorka zkousejte mu davat jist.(omlouvam se za chyby nejede mi klavesnice takze mluvim do telefonu a to pise za me)
Neříkám, že je to tvůj případ zakladatelko, ale moje dítě nepilo. Nejprve odmítání prsu a pak i láhve. Každý říkal, přejde to, bojkot, prdy. Nakonec zjištěna ABKM, po nasazení spešl mléka ihned v pohodě jedla. Jednou jsem se odmítla uklidit, než zjistí, co mému děcku sakra je, protože to nikdo moc neřešil. Pouze naše pediatra pomohla.
Přibírala a čůrala normálně, jen měla při pití nepříjemné pocity, až odmítala pít. Do dvou let ABKM odeznělo.
@Mellounowamanzelka pani doktorce uz jsem rekla snad 5× ze chci udelta testy zda neni alergik na kravske mleko a nebo keatli mu treba neco nechybo znam sve dote a vim ze s nim neco neni v poradku a pani doktorce je to zatezko udelat porad mi rika to neni potreba nevidim k tomu duvod atd. I ldyz ksme ji rekla ze vim ze na to pravo mam aby se mu odebrala krev a dala do labpratoze tak i tak me vzdy odbije mam bratra kteremu jsou 4 mesoce a take je alergik na kravske mleko.
@Mellounowamanzelka on chce jist ale pripada mi to jakoby mu to mleko nechutnalo
@Anonymní píše:
@Mellounowamanzelka on chce jist ale pripada mi to jakoby mu to mleko nechutnalo
Tak můžeš zkusit změnu mlíka. Za mě z UM Kendamil, je jako smetana, jestli ten pít nebude, tak je to v něčem jiném. Ještě můžeš řešit, zda to neteče pomalu, rychle, teplé, vlažné. My tehdy při ABKM najeli na Nutrilon allergy care, přesto, že bylo nahořklé děcko naráz pilo, už mu nedělalo zle. Tehdy nám nepomohlo žádné um, nechtěla ani z prsu, než nás napadla ABKM, chvílu to trvalo.
Edit. Co máte za mléko a už jste zkusili měnit?
@Mellounowamanzelka ano zkouseli jsme menit a nic z toho nepomohlo, teplotu ma porad stejnou od narozeni a dokonce jsme zkousela i priohrat nebo naopak teochu schladit take nic a uz jsem zkusila i vsechny dudliky k flaskam a take nic. Pano doktorka mi to mleko nechce predepsat to ABKM. Nevim proc vsem to predepise jen me ma problem.
Jsem zoufala mam skoro 3 mesicni miminko ktery odmita mleko naji se 2× za den moje doktorka mi rika skuste to do nej nejak nacpat jenze to vazne nejde uz jsem skusila vse vsechny polohy pri krmeni skusila jsem zmnenit i flasky s dudlikama a porad nic dokonce i mleko a nic nepomohlo pijeme sunar ale vic jak 2× za den se nenaji a moje doktorka mi neumi pomoct. Byla jsem i v detske nemocnici a taky nic rekli mi to same co doktorka zkousejte mu davat jist.(omlouvam se za chyby nejede mi klavesnice takze mluvim do telefonu a to pise za me)