Skoro rok a půlletá a pořád strašně hysterčí

28.5.17 13:50

Skoro rok a půlletá a pořád strašně hysterčí

Ahoj, moje dcera má 17m a je to strašná hysterka, furt kňourá a řve a vynucuje si vše možné, neposlouchá, když jí dám přes zadek tak je to ještě horší, zvednu hlas je to ještě horší a vůbec neposlouchá a bohužel to nedělá mě dobře, jsem neustále ve stresu a už na ní řvu pořád:-( jak z toho ven?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

195
28.5.17 13:56

Vždyť je to pořád ještě mimino. Na 17 měsiční bych neřvala ani ji nedavala na zadek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4252
28.5.17 13:56

@milackova84 Rok a půl je teprve začátek. Když řvaní nepomáhá, tak to nedělej. Náš mladej je to samý, jak nemá kontrolu nad situací, spouští hysterák. V takové situaci ho beze slova čapnu a zavřu v pokoji, kde je, dokud se nevyřve. Stačilo párkrát a teď už řeknu „půjdeš za dveře?!“ a jde-li to ještě zastavit, zastaví se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9816
28.5.17 13:59

@milackova84 To znam :? Jeste ve skolce jsme takhle trpeli. Odeznelo to asi v 5 letech. Drzim palce, at se s tim tak dlouho netrapite :kytka:
Asi se s tim neda nic delat, holcicka je mala, proste cekat, az to prejde. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
28.5.17 14:01

Hele, bude to horší - mě se kluk začal vztekat asi okolo roku a teď(21) se snaží vynucovat furt - je to normální období vzdoru. Někdo to má jenom chvilku kolem dvou let a některé silné osobnosti to mají déle. Dcera je ještě hodně malá. Třeba u syna vím, že mnohdy ještě něčemu nerozumí, když mu něco zakážu, tak se vzteká, protože on si s tím naším plynovým sporákem prostě hrát chce, že… Chce to zabavit, vyhýbat se krizovým situacím, trvat na stejných pravidlech doma i na návštěvě u babičky. Být pevná, ale klidná - ono to přejde, prostě jenom zkouší hranice a učí se, že tohle fakt ne a že si to prostě nevyřve.

Často je to spojené s nějakým nepohodlím - zuby, hlad, zuby, únava, zuby, žízeň, zuby, že ho nějaké usměrnění typu jdeme doleva a ne doprava dokáže pěkně rozhodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
28.5.17 14:05

Většinou čapnu, aby si neublížil (má tendenci vztekem mlátit hlavou do zdí/země/nábytku/okolí) a stále mu opakuju, že to nemůže z toho důvodu. Ono ho to přejde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.5.17 14:14

Já se s mladým (14m) pomalu bojím chodit ven jakou tam zase udělá scénu a ostudu. Má hysteráky od narození a teď to vypracoval až tak, že uplně zatne všechny svaly, totálně zrudne a řve jak nějakej cholerik a to třeba jen proto že mu řeknu už po tisícátý aby nežral tu šišku, kámen, klacek… Jedinej recept je co nejrychleji převést pozornost na něco jinýho :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
938
28.5.17 14:16

To mi přijde jako normální chování v tomto věku. Prostě začíná období vzdoru. Doporučuju knížku „Zkoušeli jsme všechno“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
28.5.17 14:33

@milackova84 doporučuju přečíst pár knížek o kontaktním rodičovství a výchově v tomto duchu, řvaní a naplácání nepatří do výchovy batolete, ani rady typu nechat vyřvat ve vedlejším pokoji, zkuste ji častěji obejmout a vše říkat dopředu, co bude následovat. Jo jsou dny, kdy je to těžké, ale vše jde po dobrém lépe než po zlém. Takhle malé dítě nechápe trest, z naplácání si vezme jen to, že sama bude bít ostatní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1819
28.5.17 15:03

Takhle male dite si neumim predstavit triskat.Jak ma pak byt hodna a v pohode? Takove deti se chovaji jak se chovas ty, pokud vriskas tak komunikuji podobne.Ona uz normalne mluvi? Nebo jak si rika ze neco chce? Moje jeste nekdy v 5letech zacne rovnou knourat kdyz neco chce. V tomto veku jedine vysvetlovat, delat tyty, nene, odtahnout, dat z dosahu, psychologove rikaji, udelejme to tak, aby to dite zvladlo, delalo to dobre a mohli jsme jej pochvalit. Predchazet konfliktnim situacim, nepretahnout apod.Biti vubec nechapou, max pak zacne triskat i vas a deti na hristi a ve skolce a nebo se uzavre a bude otloukanek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1844
28.5.17 16:15

Deti jsou nase zrcadlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
284
28.5.17 17:36

Já mám teda syna hysteráka od narození. Sousedka mě uklidňovala, že její syn byl to samé a zpravilo se to až školkou, tak uvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5739
28.5.17 17:50

Na dávání na zadek je poněkud malá :roll: ona naprosto nechápe, proč ji biješ…Já nejsem žádná zastánkyně moderních metod výchovy nevýchovou, náš 3,5 letej občas dostane na prdíznu pěkně, ale nikdy ne za hysterák, ale za když udělá něco, co mu před tím x zakážu a je to něco, čím škodí. Tvoje dítě je ještě miminko, tak se prober a začni to řešit jinak. Naše starší je super hysterka ještě v 6 letech…od mala jí pomáhalo převést pozornost jinam, když začala vyvádět, tak jsem jí řekla: Hele ten pejsek, hele ta kytička, hele šnek, hele koupíme si ňamku, pojď, zavoláme tátovi, jdem vybrat voňavku a já tě taky navoním. Prostě cokoliv, jen né bít tak malé dítě. Až bude brát rozum a bude škodit, tak mu jich můžeš ještě nasázet dost…ale takhle malé miminko to fakt nechápe :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3904
28.5.17 17:58

@Hvězdinka nejsou. Dvojce, moji kamarádi, oba hysteričtí hádavý a mají klidnou skoro roční panenku. Takže tady vidím, že je to hodně o tom dítěti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4252
28.5.17 18:17

@zouii Joo, obejmout, to si přijeďte zkusit, přijdete o skalp :mrgreen: Jakýkoliv pokus o bližší kontakt v případěš hysteráku pouze zhoršuje stav, vřískot se stává šílenějším, svému okolí i sobě je nebezpečnější. Ono to zní hezky, kontaktní rodičovství, ale každé dítě je jiné a co funguje na jedno, nemusí na druhé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama