Skvrny od barvy na kůži

1
20.10.19 19:02

Skvrny od barvy na kůži

Stala se mi nepříjemná věc - když jsem kvůli odstranění různých skvrn nechal kalhotové kraťasy, na radu manželky, odmáčet před praním ve žlučovém mýdle s přídavkem Sanytolu, začala pouštět černá barva na kůži, ze které je cedulka jako jsou na džínech.

I když jsem měl po vyprání pocit, že jsou tam skrvny, které tam původně nebyly, tak jsem tomu zprvu nevěnoval pozornost… Následně jsem nechal „pořádně“ odmáčet přes noc, aby skrvny pustili… no a pak už se stal původce skrvn zcela zřejmý (v podstatě se na dalším místě objevil obtisk)…

Předpokládám, že opakovaným namáčením ve stejném roztoku a praním skvrny postupně vyblednou… ale mám dotaz, zda není něco účinnějšího/efektivnějšího?

Předpokládám také, že zřejmě budu muset v prvé řadě odstranit tu cedulku, aby nedocházelo obarvování dalších míst, protože i když jde cedulku při namáčení nechat nenamočenou, při praní asi bude barva stejně do jisté míry nestabilní (minimálně budou v pračce zbytky látek použitých při máčení, které budou barvu dál rozpouštět - ideální by bylo nějak tu černou zcela rozpustit a odbarvit i tu kůži :D )…

Pozn. k radám vykašlat se na to a deklasovat kraťasy na pracovní - jsou velmi oblíbené, dražší (o to víc mě pochopitelně štve, že taková věc pouští) a podobné již nejsou k dostání, tak to nechci vzdát bez boje…

Děkuji, za rady…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat