Jak to děláte, že všechno během dne stíháte?

Anonymní
19.10.19 09:13

Už mě to přestalo bavit!

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jak vypadá vás cely den od vstávani až po když si lehate do postele? Bydlím s přítelem. Přijde mi ze z toho života moc nemám, ráno vstanu jdu do prace po práci opět domu na uklid už nemám jaksi energii tak si buď lehnu do postele a čumím do telefonu nebo na sedačce.. doma nemáme bordel ale spis takový běžný nepořádek, závidím všem který uklizi dennodenne včetně podlahy atd… holky jak to děláte vy co všechno během dne stihnete uděláte?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14979
19.10.19 09:19

Nedřepíme s telefonem v ruce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13214
19.10.19 09:20

Ráno vstanu, udělám celé rodině snídani a dětem svačiny do školy. Mladšího odvedu do školy a po práci vyzvednu v družině. Doma jsme cca kolem čtvrté, uděláme úkoly, dáme svačinu, cvičíme logoledii (občas), čteme. Uklidím kuchyň (vyndat a nandat myčku), uděláme lehkou večeři, nandám pračku, přehodím po vyprání do sušičky. Uklízí mi jednou týdně paní na úklid, dvakrát týdně chodím cvičit, o víkendech se válíme nebo něco podnikáme s dětmi.
pokud jste sami dva, tak přece není nutné denně uklízet. na druhou stranu by mě ubíjelo, přijít odpoledne domů a lehnout do postele. Ano, čas od času to je fajn (já si to takto užívám o prázdninách, když jsou děti na týden u babičky), ale jinak :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23406
19.10.19 09:20

Tak jestli máš jen přítele a práci, tak máte hromadu volného času a doma klídek :nevim: můžeš dělat co chceš. Na co denně uklízet podlahu, když nikdo nebyl celý den doma? A pokud přítel dělá nepořádek, je na čase ho zapřáhnout taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.10.19 09:28

Já bydlím sama, a přesto mám někdy doma bordel :mrgreen: někdy se mi prostě chce dřepět s telefonem na gauči a úplně se vypnout. Pokud je to ale tvoje denní náplň, pak je to špatný. Když je u mě přítel, tak většinou něco podnikáme, koukáme na film, jdeme cvičit, do kina a podobně. A když nic, tak já třeba vařím a u toho si povídáme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.10.19 09:31

Ale zrovna jsem se nedávno bavila s kolegyní o tom, jak mi přijde, že nic nestíhám, že jdu ráno do práce, odpoledne domů, něco udělám, jdu si zacvičit a je večer, uvařím si oběd do práce a jdu spát. Týden co týden, měsíc co měsíc. A ona mi s lehkým úsměvem řekla - počkej až budeš mít děti. A je to pravda, vůbec nechápu, kde vy maminy berete tolik času :mrgreen: Jste borci. Já si to neumím představit. Už takhle mi přijde, že nic nestíhám a pomalu se nezastavim. A to nedělám vlastně nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3864
19.10.19 09:36

Předpokládám, že byt máte malý a celý den jste oba v práci, takže nechápu, co bys tam chtěla dennodenně gruntovat. Stačí porovnat provozní bordel, nádobí, prádlo a jednou týdně prach, podlahy, koupelna. No a pokud chceš ze života něco mít, tak se zvedni z gauče :nevim: Děláš aspoň něco o víkendu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11360
19.10.19 09:44

To je vcelku pochopitelné, že tě nebaví rutina, ve které není nic zajímavého, nic co by ti přinášelo pocit smyslu, nic co by tě rozvíjelo. To o popisuješ je nudná, ubíjející rutina.

A teda přidat k tomu uklízení ti energii a pocit smyslu nepřidá.

Najdi si něco, čemu se chceš věnovat, co tě bude těšit a bavit, co je teď trošku nad tvoje síly, takže se budeš muset pravidelně snažit, aby si toho dosáhla a zároveň uvidíš jak se zlepšuješ.

Ideálně ještě aby to bylo něco, co zlepšuje život i ostatním lidem - tedy že k tomu dostaneš pocit že jsi užitečná a děláš něco smysluplného.

Pak budeš mít energie víc, protože budeš mít z čeho čerpat a zvládneš i to uklízení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.10.19 09:46

Co delas za praci? Neco s lidma? Jako bych to psala ja v dobe, kdy jsem pracovala s lidma. Byli to predevsim seniori. Kdyz jsem nastupovala, mela jsem hodne zkreslenou predstavu, ze budu pomahat. Misto toho jsem neustale resila jen stiznosti, kolikrat opravdu absurdni. Hodne lidi si prislo postezovat, jen aby rec nestala. Vracela jsem se domu psychicky vycerpana. Sedla jsem k televizi a vic jsem nebyla schopna. Vecere, maximalne hodit pradlo do pracky a umyt nadobi.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.10.19 09:50

Vstávám s mladším kolem 5.hodiny a snažíme se nevzbudit zbytek baráku, udělám si snídani, připravím snídani dceři až vstane, zapnu pračku popřípadě i myčku. Pak jde mladší zase spát, mezitím vstane dcera, dostane snídani, jdeme do školky, dopoledne uklidím, vesim prádlo, skládám suché, uklidím myčku, uvařím, odpoledne vysaju, jdeme na procházku, pak pro dceru do školky, potom buď domů nebo na hřiště, a pak už jen dělám večeři, koupu děti, uspávám.

2× týdně vytřu, obden čistím klec králíkovi a křečkovi.

• Nahlásit
  • Citovat
38452
19.10.19 09:58

Děti nemáš? To si představ, že já jsem sám s čtyřletou dcerou a všechno prostě stihnout musím… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18078
19.10.19 10:01
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla jsem se zeptat jak vypadá vás cely den od vstávani až po když si lehate do postele? Bydlím s přítelem. Přijde mi ze z toho života moc nemám, ráno vstanu jdu do prace po práci opět domu na uklid už nemám jaksi energii tak si buď lehnu do postele a čumím do telefonu nebo na sedačce.. doma nemáme bordel ale spis takový běžný nepořádek, závidím všem který uklizi dennodenne včetně podlahy atd… holky jak to děláte vy co všechno během dne stihnete uděláte?

když jsem byla bezdětná tak ráno vyvenčit psa, pak do práce to jsem přijela kolem půl páté, uvařit, do lesa na dříví, nebo něco kolem baráku a večer jsem padala na ústa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9124
19.10.19 10:04

Určitě denodenně neuklízím. Mám teda rodinu, ale i tak se věnuju spíš koníčkům, než uklízení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1396
19.10.19 10:37

No tak ja rano vstanu v 5, nacasuju pracku, zapnu mycku, jdu do prace. Prijdu z prace presunu pradlo do susicky, vyklidim mycku, jdu varit, varim na 2 dny, takze v den kdy nevarim misto toho uklizim (prach, vysavani, zehleni a ja nevim co). Pak vyndam pradlo ze susicky, poskladam uklidim, je kolem 6 vecer a jedu cvicit. Vracim se kolem osme, travim cas s muzem a v 11 jdu spat. A takhle kazdy den dokola :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.10.19 10:38

Vstávám ve 4. Připravím synovi snídani, převleču ho, nakrmím, vyčistím mu zoubky. Pak si hraje, já uklízím. Pak jdeme na nákup, vařím oběd, nakrmím syna, uspím ho a jdu umýt nádobí po obědě a vytírám, moc nespí takže to vězšinou vyjde akorát. Odpoledne malujeme, stavíme si z lega nebo jdeme do herny. Uvařím večeři a jdeme naproti přitelovi k vlaku. Pak si doma hrají, já jdu do sprchy. Připravím synovi večeři, nají se, jde se koupat. Po uspání syna večeříme my, pak myju nádobí a chystám chlapovi jídlo do práce. Potom máme chvilku klidu na sebe a jdeme spát. Uklízím denně, ale jsem opravdu háklivá na čistotu a jsem zvyklá se pečlivě starat o vlastní domácnost od 17 let a dokážu pochopit že to lido mají ji ak než já :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama