Škytavka u miminka v bříšku?

44
30.10.20 13:10

Škytavka u miminka v bříšku?

Prosím vás maminky teď jsem si přečetla článek a dost mě to vyděsilo…
Prý když má miminko často škytavku tak má omotanou šňůru kolem krku :(
Jsem 33tt a dost mě to znepokojilo jelikož škytavku má maličká docela často :(
Jinak škytavka co jsem teď sledovala tak trvala asi 12 min
Moc děkuji za rady

Příspěvek upraven 30.10.20 v 13:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14229
30.10.20 13:16
@MimiLola píše:
Prosím vás maminky teď jsem si přečetla článek a dost mě to vyděsilo…
Prý když má miminko často škytavku tak má omotanou šňůru kolem krku :(
Jsem 33tt a dost mě to znepokojilo jelikož škytavku má maličká docela často :(
Moc děkuji za rady
:roll: fakt temhle recim někdo věří?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
30.10.20 13:17

@lachtanice86
Já jsem takovej blb že prostě nevím… A radši jsem napsala abych věděla a nic nepodcenila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1322
30.10.20 13:20

@MimiLola
Ma dcera to mela porad, bylo mi to i celkem neprijemne a narodila se ok, neomotana.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5249
30.10.20 13:27

Dokonalý PUPEČNÍK - část první - omotání kolem krku miminka

Dneska jsem četla krásně napsanou reakci mé úžasné kolegyně Vendula Šrámková - vaše podpora v mateřství na vyjádření ministra zdravotnictví. A zase mě to zvedlo ze židle a řekla si, že to nenechám bez odezvy. Ovšem Vendula Šrámková mi mluví z duše a napsala bych vlastně v podstatě to samé, proto jsem se rozhodla, že budu reagovat OSVĚTOU!

Pupečník omotaný kolem krku miminka - velký strašák, na který se svádí mnohé. Chudák dokonalý pupečník!
Každé třetí miminko se rodí s pupečníkem kolem krku. To je docela velké číslo, že? Z toho se může zdát, že každé třetí miminko je v ohrožení života 🤐 A tyto mýty potom straší rodičky a vytváří představu, že porod je rizikový proces.

Představa, že se miminko udusí je ovšem mylná, protože miminko v děloze nedýchá, naopak dostává okysličenou krev právě skrz pupečník. Ten je díky Whartonovu rosolu a svému stoční dokonale připraven na různé útlaky, uzly, omotání.
Dokonce teorie říká, že právě omotáním pupečníku se předchází riziku prolapsu pupečníku, který je opravdovým a reálným rizikem pro miminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1619
30.10.20 13:32

@Mrs. S tyjo, to jsem nevěděla. @MimiLola já jsem škytavku nikdy necítila (nepoznala :think: ). Dcera měla pupečník kolem krku asi 2×, PA ho jen odmotala a všechno ok. Pověry jsou různé, mě v obou těhotenstvích strašně pálela žáha a dcery byly podle pověry vlasaté :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
414
30.10.20 13:39

Mi dcera škytala v bříšku pořád. Měla hypoxii, ale tu tedy způsobil patrně přisednutý pupečník po odtoku plodové vody (na příjmu jsem šla ihned na sál, tep 60 úderů/minuta mělo dítě), prolaps jsem přímo neměla, jak zmiňuje @Mrs. S. 3kytavky bych se nebála - ba naopak, je to známkou toho, že si dítě zkouší dýchací pohyby v děloze a to pak tu škytavku vyvolává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1792
30.10.20 13:47

Mám tři děti, jejich škytání v bříšku jsem měla ráda, nikdy žádný pupeční šňůru kolem krku neměl :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2022
30.10.20 13:53

Syn taky v brise skytal porad, omotaný pupecnik nemel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3714
30.10.20 13:54

Jj, škytání miminka v bříšku bylo hrozně roztomilé, vždy mě to rozesmálo, taková milá věc v těhotenství… :-) přidušení pupeční šňůrou nebyli.

@mayecka
:mavam:
Jste zdraví?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1245
30.10.20 13:56

Měla by si přestat gůglit :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5251
30.10.20 14:16

Já zase četla že díky skytavce trenujou plíce. První dcera skytavku měla hodne, porod hladkej, rychlej bez problémů, apgar 10-10-10. Druhá dcera má skytavku taky, je to naprosto normální jev.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
30.10.20 15:00

Maly mal skytavku niekolkokrat denne a bol v pohode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
30.10.20 15:04

Jeee tak všem moc děkuji za reakce a uklidnění :andel: :kytka:
Ještě že existuje emimino :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
30.10.20 15:17

Mně škytalo mimčo na třetím ultrazvuku a doktorka jen řekla, že to je dobré, že si tím malý cvičí plíce. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama