Reklama

Sleva na manželku 2016

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pajulka2
Povídálka 45 příspěvků 1 inzerát 19.01.17 21:04
Sleva na manželku 2016

Ahoj prosim o radu nikde jsem nenašla..Vim ze se do limitu 68000kc nepocita rodicovsky prispevek, ale materska ano a ja pobiram materskou od srpna 2016 kdy prvni penize mi přišli na ucet v zari, dalsi v říjnu, v listopadu a v prosinci a ted problem, pokud se pocita do limitu jen to co prijde na ucet vejdu se, ale pokud se pocita i to co prijde v lednu protoze jsou to penize za prosinec tak to uz neda a nerada bych pak nekdy platila pokutu :-( Mate nekdo zkusenost?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Katche
Kecalka 463 příspěvků 19.01.17 21:06

Ne, počítá se reálně vyplacený peníz:-)

nelinka204
Kecalka 458 příspěvků 5 inzerátů 19.01.17 21:35

Mělo by ti to vyjít…ale pokud chceš jistotu zeptala bych se nějaké účetní…

čarodějka1311
Kecalka 478 příspěvků 19.01.17 21:44

Počítá se i to, co přijde za prosinec v lednu. Zjišťovala jsem to na finančáku.

Ornwen
Závislačka 4253 příspěvků 1 inzerát 19.01.17 21:56

@Pajulka2 no, prosincové se počítá. Jako by se ti počítala prosincová výplata. Proto se to taky řeší až do 15. února/nebo března.

Pajulka2
Povídálka 45 příspěvků 1 inzerát 19.01.17 22:13

Děkuji moc za komentáře, tak škoda, ale neda se nic delat, tak za rok a jedine zažádat ještě zpětně o 2015 to jsem byla na rodičáku a nějak jsme na tuhle slevu zapomneli…jestli se to teda vyplati vubec nevim kolik pak muzou vracet, ale kazdy peniz dobry :-)

Petronka
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 19.01.17 22:23
@Pajulka2 píše:
Děkuji moc za komentáře, tak škoda, ale neda se nic delat, tak za rok a jedine zažádat ještě zpětně o 2015 to jsem byla na rodičáku a nějak jsme na tuhle slevu zapomneli…jestli se to teda vyplati vubec nevim kolik pak muzou vracet, ale kazdy peniz dobry :-)

pokud byste se 2015 do limitu vešli, tak podat dodatečné přiznání a požádat o vrácení (pokud manžel zaplatil na daních nad 25 tis. tak vrátí celé), promlčecí lhůta je tuším 3 roky.

Hanula1212
Kelišová 5034 příspěvků 20.01.17 06:06

Mateřská za prosinec 2016, vyplacená v lednu 2017, se do příjmu 2016 nepočítá
Pokyn GFŘ D22
Do vlastního příjmu manželky (manžela) se zahrnují veškeré příjmy s výjimkou příjmů uvedených v tomto ustanovení zákona. Do vlastního příjmu manželky (manžela) se zahrnují příjmy dosažené v daném zdaňovacím období, tj. od 1. ledna do 31. prosince daného kalendářního roku, bez ohledu na skutečnost, zda jde o dávky jako je peněžitá pomoc v mateřství, nemocenské, ošetřovné, podpora v nezaměstnanosti či jiné příjmy. To znamená, že tyto dávky vyplacené v lednu daného kalendářního roku se započítávají do vlastního příjmu manželky/manžela ve zdaňovacím období, ve kterém jsou vyplaceny. U příjmů ze závislé činnosti (§ 6) se postupuje podle § 5 odst. 4 zákona, tj. příjmy ze závislé činnosti vyplacené nebo obdržené poplatníkem nejdéle do 31 dnů po skončení zdaňovacího období, za které byly dosažené, se považují za příjmy vyplacené nebo obdržené v tomto zdaňovacím období.

Ornwen
Závislačka 4253 příspěvků 1 inzerát 20.01.17 07:27

@Hanula1212 to je zajimavy, ze je v tom rozdil. Takze jakmile uz je to dpp, hpp nebo pod tak se to pocita, ale davky ne, pokud jsem to dobre pochopila. Takze mne to stejne nepomuze :,(

Pajulka2
Povídálka 45 příspěvků 1 inzerát 20.01.17 07:30

@čarodějka1311 tak je zajimave ze ma financaku o tomto pokynu nevedi? Kdyz jsis to zjistivala?

Hanula1212
Kelišová 5034 příspěvků 20.01.17 07:34

Jj, pokud jde o závislou činnost, počítá se ZA období, u ostatních příjmů V období. Ale pamatuju si, že několik let zpátky to bylo stejné.
@Pajulka2 té to podle mě vyjde.

Hanula1212
Kelišová 5034 příspěvků 20.01.17 07:38
@Pajulka2 píše:
@čarodějka1311 tak je zajimave ze ma financaku o tomto pokynu nevedi? Kdyz jsis to zjistivala?

Nemusím to zjišťovat, daňovou legislativu znám zpaměti :-) To platí už několik let.
Tady v odkaze je přímo dotaz na tuto situaci.
 http://www.financnisprava.cz/…bi-2015-7005#…

Doplnění: najdi si přímo dotazy na vlastní příjem manželky.

Pajulka2
Povídálka 45 příspěvků 1 inzerát 20.01.17 08:12

No tak to jsi mi udelala po ranu velkou radost, a myslim ze nebudu jedina :) takhle nam to vyjde, dekuji :hug:

čarodějka1311
Kecalka 478 příspěvků 20.01.17 09:12

@Pajulka2 @Hanula1212 Já se tam ptala na výplatu z práce, nevěděla jsem, že u mateřské je to jinak. Omlouvám se tedy za mystifikaci…
V případě mzdy mi to ale řekli správně, že?

Pajulka2
Povídálka 45 příspěvků 1 inzerát 25.01.17 17:37

Holky prosim ještě o radu..Co potřebujeme dolozit k priznani aby nam. uznali slevu kdyz beru tu materskou? Nejaky vypis ze socialky kolik me vyplatili na rok 2016 nebo neco z prace? A stejne tak kdyz budeme žádat zpetne za rok 2015 co doložit? Děkuji za radu

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Startuje velká fotosoutěž! Vyhrajte pro své nejmenší populární hračky Fisher-Price

Milé maminky, ve spolupráci s oblíbenou značkou Fisher-Price jsme pro vás... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama