Smlouva Conseq

62
23.2.16 21:12

Smlouva Conseq

Dobrý večer. Založili jsme s přítelem malému spoření od Conseq - Active Invest. Ve smlouvě nás zarazilo upozornění : Předpokládané či odhadované výnosy plynoucí z investic do Podílových listů nejsou zaručené a NENÍ ZARUČENA ANI NÁVRATNOST VLOŽENÝCH PROSTŘEDKŮ. Takže za 18 let nám s klidem mohou říct sorry nevyšlo to, nedostanete nic? Má s tím prosím někdo zkušenost? Moc se nám nechce spořit někde, kde nám hned na začátku skoro řeknou : No, nevíme jestli to něco vynese a možná přijdete i o všechno co jste za 18 let naspořili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6680
23.2.16 21:18

Žádná společnost Ti nemůže zaručit, že nezkrachuje a nebo že ekonomika bude stále stejně výborná, stále bude stejné procento úroků a zda vyjde teď předpokládaný výnos a nevím co ještě. V každém případě si myslím, že ten Conseq je spolehlivější než spořící účet u jedné konkrétní banky. Tohle jsou ty podílové fondy (nebo jak se to nazývá) a tak je vložená částka chráněná tím, že je rozdělená do mnoha jiných společností. A když jedna zkrachuje, stále máte peníze v mnoha jiných. Bylo mi to nějak vysvětleno, pořádně do toho nevidím tak nevím, ale v tohle spoření mám větší důvěru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
920
23.2.16 21:35

@Misha T conseq je momental e to nejlepsi, co pro laiky v investicich je. Ted sice trh dosti kolisa, ale vzhledem k tomu, ze mu sporite po castech a dlouhodobe, vynosy budou. Jak uz nekdo psal, zadna investicni spolecnost vam 100% nezaruci navratnost. Byli my blazni, neni to banka. Ale maji investice sikovne rozlozene do fondu tak, aby kdyz jeden krachne, nebyla skoda na vynoswch velka. Myslim, ze jste zvolili dobre :) Zalezi jeste na tom, jake portfolio jste zvolili. Pokud Dynamicke, uvrhli jste se do rizika vetsiho kolisani. I tak ale vzhledem k pravidelne investici po dobu 18-ti let tratit nebudete. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5983
23.2.16 21:48

Pořídili jste si investici, nikoli spoření. Pokud jste nevložili jednorázovou částku, ale budete pravidelně (třeba měsíčně) posílat, pak když trhy půjdou dolů, vy budete kupovat za lepší ceny a bude se vám vylepšovat průměrná nákupní cena. Rychleji se tak dá dostat do zisku.
Fondy obecně nejsou spolehlivější, než spořící účet, ale velmi pravděpodobně (nikoli jistě) budou z dlouhodobého hlediska výnosnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
23.2.16 21:51

No jak nám to vysvětlila finanční poradkyně, tak to chápu, zní to dobře, ale mít přímo ve smlouvě, že se ti nemusí vrátit ani to, co do toho dáš, se mi nelíbí. Je jasný, že výnosy nikdo nezajistí, ale tahle věta se mi tam nelíbí, 18 let je dlouhá doba a bát se, že ti tvoje peníze vlastně nemusejí vrátit? Nevím no? To si pak říkám, zda není lepší, ukládat si peníze na účet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5983
23.2.16 22:34

A co má ten fond dělat, když trhy půjdou dolů a třeba po 18 letech budete na 98% vložených peněz? Ta možnost tam je a je vlastně dobře, že vás na to upozornili.
Jako s domem-koupíte dům a kdo vám zaručí, že po 18 letech ho prodáte se ziskem?
Navíc tady máte problém se smlouvou, kterou jste již podepsali (jestli to dobře chápu)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
23.2.16 22:47

Ano podepsali, ale smlouvu můžeme vypovědět. Tak váhám zda tam peníze poslat. Spíš jsem chtěla, jestli s tím má někdo zkušenost. Svět je plnej podvodníků. Našla jsem také v diskuzích, že jestli si myslíme, že se nám budou za poplatek 8000,– 18 let starat o finance, tak jsme docela naivní. Jen nechci, aby s námi vyšplouchli na základě této věty. Třeba výnosy budou, ale proč by nám to dávali, my se stejně nedozvíme co s těmi penězi dělají a ve smlouvě to stojí jasně a dnes co je psáno, to je dáno. Jen by mě zajímala osobní zkušenost. Toď vše

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
961
24.2.16 01:40

@Misha T
1. Conseq je investiční společnost přes kterou obchodujete, ona Vaše peníze nevlastní, je v podstatě pouze zprostředkovatelem mezi Vámi a podílovými fondy.
2. Za Vaše peníze se nakoupí podílové jednotky. Ty mají nějakou hodnotu a tato hodnota se v čase mění = kolísá (= volatilita) a v čase v průměru roste. Nikdo ale nemůže zaručit, jaká její hodnota bude na konci.
3. Nedostanete nic, by znamenalo, že nastal celosvětový ekonomický rozvrat ve kterém již prakticky nic nemá hodnotu, neexistují žádné firmy… V takové situaci nebude ani nic na účtě, protože peníze už nebudou existovat, resp. nebudou mít žádnou hodnotu. Takže ono nemusejí vrátit, za běžné situace neexistuje. Může se ovšem stát, že ty podílové jednotky mohou mít různou hodnotu, stejně jako třeba Váš dům nebo byt…
4. Výnosy budou, ale proč by nám to dávali… Koho tím máte na mysli? Conseq? Ten nic nedává, ten jen obchoduje a za ty peníze nakoupí podílové fondy do portfolia, které spravuje portfoliomanager nebo nakoupí fondy, které si vybere klient sám. Conseq žádné výnosy nepřipisuje a ani Vám nijak nemůže Vaše peníze vytunelovat, majitelem podílových listů jste Vy. Nikdo Vás tak, jak píšete nevyšplouchne.
5. Že se Vám někdo nebude za poplatek 8.000 starat o finance, záleží zase na to, koho myslíte. Pokud Conseq, tak ten se o ně bude starat stále stejně, tzn. bude nakupovat za Vaše prostředky podílové listy a portfoliomanager bude řídit portfolio (pokud mluvíme o Activu)
6. Jestli máte investici na 18 let a platíte 8000,– tak budete mít zřejmě vyvážené portfolio s tisícovkovou platbou. Jestli ano, a poplatek byl vybrán na celých 18 let, tak tu znovu zopakuji, poplatek by se nechal udělat na kratší dobu nebo úplně jinak, i když v této částce to není žádná trága.

Osobní zkušenost: Mám podílové fondy několik let, se vším, co se kolem toho děje, tedy vysoké výnosy, ale také propady, protože držím dynamické akciové portfolio. Kdyžtak se ptejte, pokud budu vědět, odpovím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2052
24.2.16 07:40

Bylo nam nabidnuto to same. Manzel dokonce podepsal, ale dohodli jsme se, ze penize tam neposleme a nechame zaniknout. Kdyz sporim pro deti, tak chci, abych aspon ty penize, co tam vlozim, ve stejnym dostanu zpatky, ne ze budu v minusu :roll:
Kdybych chtela investovat a mela penize navic, proc ne. Ale jako sporeni pro deti jsme se rozhodli, ze ne…
Tchani to maji a po trech letech jsou minusu 4 tis :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
389
24.2.16 08:12

@Zorbas Ten Conseq, to je opravdu fenomén. Geniálně se vryl do hlav rodičů. Opravdu skvělá práce. Nevím, zda na tom pracovali a jak, ale to tedy koukám. Největší jejich úspěch je, že se Conseq stal symbolem výhodného dlouhodobého spoření pro děti. Ale o spoření vůbec nejde, jde o investování a když si čtu například tohle vlákno, tak mi stávají vlasy na hlavě :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
24.2.16 08:14

Romankolar moc díky za výstižnou odpověď :-) Ještě se zeptám já do toho budu vidět co se děje s mými penězi? Stará se o ně asi jeden člověk v Consequ? a ten když za ně budou výnosy, nemůže mi přiznat jen část výnosů? nebo mi přijde výpis, ze jsme v mínusu a skutečnost je třeba jiná. Bojím se aby neselhal jednotlivec a mě pak nikdo nic nedá, protože ve smlouvě je psáno, že jisté nebylo ani ze dostanu zpět, to co jsem tam dala a nikdo s tím nic nenadělá. Je to skutečně tak čisté, jak se říká? Je to dost peněz, tak o tom chci vědět co nejvíce. Mam z toho obavy, protože dnes jsou lidi sv**, každý myslí na sebe a kvůli pětistovce jsou schopni vrazit kudlu do zad ( nemyslím v Consequ :-) Zorbas také jsme právě říkali, že když je to pro malého, ze by asi bylo lepší mít jistotu, že co tam dáme, to tam bude. když to s námi finanční poradce sepisoval, tak říkal, že je to spoření pro dítě, ale do podrobna, jako Romankolar nám to nevysvětlil. Mysleli jsme, že to funguje trochu jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
389
24.2.16 08:20

@Misha T Především bych si přečetla tenhle rozhovor s hlavním manažerem Consequ:
Hlavní manažer investic ve společnosti Conseq a český investiční guru Jan Vedral:
http://www.investicniweb.cz/…ale-ne-hned/

Po tomhle rozhovoru bych do Consequ a dalších nedala nikdy ani kačku. Ale já jsem možná až příliš opatrná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5983
24.2.16 08:23

@Misha T Skoro to vypadá, že nemáte moc jasno, jak to v takovýchto fondech chodí.
Conseq má několik fondů a spravuje tam peníze hodně lidí.¨Třeba Active Invest Dynamický má aktuálně „v sobě“ 5 907 170 289 CZK (skoro 6 miliard Kč). Proč si myslíte, že se vámi jako jednotlivcem někdo zabývá a chce adresně vás podvést? Informace jsou veřejně dostupné- https://www.conseq.cz/fund_detail.asp?… .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
24.2.16 08:40

@Ivan PPZ nemyslím, že chce někdo podvest zrovna mě, jen mě zajímá, jestli už někdo měl s tím zkušenost. Jestli to, co slibují, tak opravdu je. Ve smlouvě nic jistého není, chápu jak to funguje, ale kdyby nám to řekl poradce už na začátku, asi bych mu věřila víc. Nám bylo řečeno, že je to SPOŘENÍ pro děti, že je tam vstupní poplatek jsme se také dozvěděli až po podepsání smlouvy. Už na začátku takové jednání nebylo fér, tak mam pochybnosti a obavy. Pojišťovny také slibují hory doly. Švagr byl doma rok s kyčlí, byl na operaci platil si měsíčně asi 1500,– měli mu vyplatit asi 54000,– nedali mu nic, protože před 5 lety, než si založil pojistku si u doktora stěžoval ze ho bolí kyčel. Takže dnes už bych se nedivila ničemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2052
24.2.16 08:51

U nas taky prisla zminka o poplatku az kdyz manzel podepsal :roll: :zed: uz to je strasne neduveryhodne a nesla bych do toho. My jsme tedy meli platit neco pres 30 tisic, ze vubec do toho jdeme. No, to bych musela byt padla na hlavu :nevim: :zed:
Jeste, ze to zanikne, kdyz tam nic neposlem. A toho manika, co nam o tom basnil uz nechci ani videt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama