Soukromá versus státní ZŠ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Irisa
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 22.02.18 21:27
Soukromá ZŠ versus státní ZŠ?

Zdravím :), máme doma předškoláka a tak by mě zajímaly názory pro a proti maminek, které mají dítko na soukromých zákl. školách… Nebo naopak postřehy ze státních škol… Vím, že vždy je to nakonec o konkrétních lidech… Co oceňujete na Vaší škole a co je naopak nejhorší? Díky za reakce :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

tezi
Hvězda diskuse 48235 příspěvků 1 inzerát 22.02.18 21:43

@Irisa ono se to nedá takhle jednoduše napsat pro a proti soukromých a státních škol. Nejlepší je zajít si do dané školy na den otevřených dveří nebo pokud dělají něco pro předškoláky a podívat se jak škola vypadá, jak na člověka působí, jak na něj působí učitelé.
Starší děti mám na státní ZŠ a nepřijde mi, že by tam byl nějaký problém. Hodně opravdu záleží na konkrétním učiteli, ale i rodiči. Mladší dítě je na soukromé škole. Vybrali jsme ji hlavně z důvodu menšího počtu dětí ve třídě max. 16, ale u syna je jich v současné době 13 a loni jich bylo dokonce jenom 10. Školu si vybral syn sám podle toho, která paní učitelka mu byla sympatičtější. Soukromá škola jako taková v té době ještě vlastně neexistovala. Předškolák půjde taky do soukromé, ale nejspíš až příští rok, protože má doporučený odklad. Mě je bližší celkový přístup školy, kde jsou důležitou součástí školy i rodiče nejenom vzdělávání dětí.

Caboverde
Stálice 74 příspěvků 22.02.18 21:49
@tezi píše:
@Irisa ono se to nedá takhle jednoduše napsat pro a proti soukromých a státních škol. Nejlepší je zajít si do dané školy na den otevřených dveří nebo pokud dělají něco pro předškoláky a podívat se jak škola vypadá, jak na člověka působí, jak na něj působí učitelé.
Starší děti mám na státní ZŠ a nepřijde mi, že by tam byl nějaký problém. Hodně opravdu záleží na konkrétním učiteli, ale i rodiči. Mladší dítě je na soukromé škole. Vybrali jsme ji hlavně z důvodu menšího počtu dětí ve třídě max. 16, ale u syna je jich v současné době 13 a loni jich bylo dokonce jenom 10. Školu si vybral syn sám podle toho, která paní učitelka mu byla sympatičtější. Soukromá škola jako taková v té době ještě vlastně neexistovala. Předškolák půjde taky do soukromé, ale nejspíš až příští rok, protože má doporučený odklad. Mě je bližší celkový přístup školy, kde jsou důležitou součástí školy i rodiče nejenom vzdělávání dětí.

Kolik je přibližně školné?

Irisa
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 22.02.18 21:54

@Caboverde :lol: Ano, měla jsem zmínit, že mě zajímají názory „aniž by člověk uvažoval nad školným“…protože to je opravdu tučné 8o u soukromých škol, ale opravdu nevím, zda to za to stojí… :nevim:

Irisa
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 22.02.18 21:56

@tezi Díky…ano, dny otevřených dveří škol je moje aktuální náplň týdne :roll:

Lama Lama
Hvězda diskuse 46437 příspěvků 1 inzerát 22.02.18 22:02

Nejhorší na naší škole je, družinářka ( jedna, té mladší) tkaková sůva, bachařka, co mi sjela pokaždý, když jsem dceru vyzvedávala ve 14:02 místo 14:00 :cert:
Pak ještě doprav :cert: do školy, máme to daleko.
Ale jinak je skvělá. Hlavně super úči, vstřícné milé vedení, o školu se starají je tam spousta akci jak ve škole, družině i po škole. Angličtina povinná od 1. třídy. Hodně sportovních kroužků s nadšenými a zapálenými učiteli. A skvělá druhá družinářka staršího.

Caboverde
Stálice 74 příspěvků 22.02.18 22:05
@Irisa píše:
@Caboverde :lol: Ano, měla jsem zmínit, že mě zajímají názory „aniž by člověk uvažoval nad školným“…protože to je opravdu tučné 8o u soukromých škol, ale opravdu nevím, zda to za to stojí… :nevim:

No tak mě to třeba zajímá, úplně bez peněz nejsem, ale chystám se investovat do lepšího bydlení, přesto mě to jako matku téměř předškoláká zajímá. Zvažuji domácí výuku, na státní ZŠ jsem měla možnost učit. Googlovat se mi nechce, a když tu máme někoho s konkrétní osobní zkušeností, nevidím důvod, proč bych se nemohla zeptat.

tezi
Hvězda diskuse 48235 příspěvků 1 inzerát 22.02.18 22:06

@Caboverde u školného záleží na spoustě věcí a každá škola ho má jiné :nevim: U nás není úplně nízké, ale zase ani nijak vysoké :nevim:
@Irisa opravdu záleží na spoustě věcí. Jsem moc ráda, že syn šel do soukromé školy a v žádném případě nelituji. Školné jsme řešili, ale určitě ne na prvním místě a hlavní pro mě bylo, že se soukromá škola otvírala v místě bydliště. Nebyla bych ochotná někam dojíždět.
A určitě je dobré se případně poptat i dětí a rodičů, pokud nějaké znáte, jak jsou s danou školou spokojení.

Irisa
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 22.02.18 22:11

@Caboverde Nemyslela jsem to osobne, jedna ze skol chce napr. 130 000 rocne ( z meho pohledu :jazyk: ), ale jde mi spis o jine veci. Napr. zda deti v soukromych skolach jsou vic " zhyckani frackove zbohatliku", nebo zda na statnich skolach muze dite dostat 4ku uz v zari apod.(toto je napr. jedna konkretni zkusenost kolegyne…). Asi tak :think:

tezi
Hvězda diskuse 48235 příspěvků 1 inzerát 22.02.18 22:12

@Caboverde školné za celý školní rok včetně obědů a družiny se vejde do 50000 za 1 dítě. Jsou školy levnější, ale i mnohem dražší a je potřeba si to zjistit podle místa bydliště, protože v Praze ty ceny budou jiné než třeba někde na Moravě ;)

tezi
Hvězda diskuse 48235 příspěvků 1 inzerát 22.02.18 22:15

@Irisa u nás bych řekla, že jsou děti normálních rodičů, kteří nejsou úplně spokojení se státní školou. Ohledně známek hodně záleží na daném učiteli, ale u nás jsem se s tím nesetkala. Ze začátku jenom jedničky, případně pokud něco bylo horší tak jenom podpis, případně razítko :think: Na soukromé škole známky neřešíme, protože mají pouze slovní hodnocení, které mi jako rodiči dá mnohem víc než známka

Irisa
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 22.02.18 22:15
@tezi píše:
@Caboverde školné za celý školní rok včetně obědů a družiny se vejde do 50000 za 1 dítě. Jsou školy levnější, ale i mnohem dražší a je potřeba si to zjistit podle místa bydliště, protože v Praze ty ceny budou jiné než třeba někde na Moravě ;)

Jo, jsem z Prahy :?

Štembinka
Stálice 52 příspěvků 22.02.18 22:28

Na základní školu jsem chodila na státní a na střední na soukromou.. Když jsem se rozhodovala jestli na střední soukromou, tak jsem se nejdřív na několika školách byla podívat.. Na soukromé škole mi všichni říkali jak je tam úplně jiný přístup, jak všechno v klidu, když něco nepůjde, tak vždy nějaký řešení je a půjde to, hlavně v pomalu a v klidu.. Jako ano, nemůžu říct, že by to tak nebylo..Bylo..Ale podle mě je to stejně o přístupu jednotlivých učitelů a je jedno jestli je to státní nebo soukromá škola.. I právě na té soukromé jsem zažila absolutní nezájem ke studentům, když něco nešlo..prostě žádný zájem, „ten nejchytřejší“ ze třídy to uměl, tak ostatní musí taky.. Jinak ano, musím říct, že celou střední jsem prošla v klidu, bez nejmenších problémů, ale znovu bych tak už asi nevolila.. Strašně moc jsem zlenivěla, protože ono to přeci nějak půjde a tak jsem také rychle skončila na vysoké škole :D Ale samozřejmě je to zkušenost se soukromou školou kde jsem byla já a neříkám, že je to takhle všude ;) Jen jsem se chtěla podělit o svou zkušenost :)

Irisa
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 22.02.18 22:34

@Štembinka Diky, zajimave, ano, tohle asi muze hrozit - system " decka to maj zaplacny, tak na ne budem hodni"=vlastne je muzou nechat vic krnět…

LAlezane
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 22.02.18 22:44

Hele… jsem produkt blbého nemoderního státního školství, a stejně jsem se na elitní VŠ dostala naprosto v pohodě.
Pokud jde o základku, za mého mládí to byla výborná škola, která měla skvělou úspěšnost na čtyřletý okresní gympl (a následně čtyřkaři z něj byli za hvězdy jinde).
Teď je to 15 let později, z původní sestavy učitelů tam nezůstal nikdo, rodiče se bouří, úvazky zaplácávají kým to jde, petice za odvolání ředitelky na denním pořádku.
Obecně se nedá říct opravdu nic, chce to řešit konkrétní školy. :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Knižní tipy: Čtení psané maminkami

Ocitnout se na mateřské dovolené je radost, ale mnohdy také starost. Své o... číst dále >

Články z Expres.cz

Štiková terčem kritiky kvůli reality show: Dostává výhrůžné zprávy i urážky

Myslela si, že jí reality show Štiky přinese slávu, zatím ale sklízí kritiku.... číst dále >

Kemra s Hrušínským rozkmotřila milenka. Vše ukončila facka a nakonec rakovina

Šestadevadesáti let by se 22. června dožil klasik české herecké školy,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přecházel jsem tři týdny nachlazení, pak jsem upadl do bezvědomí

Tři týdny jsem přecházel nachlazení, pak se mi udělalo špatně, upadl jsem do... číst dále >

Čtyři pravidla, jak nosit bílou. Tabu jsou černé kalhotky i průsvitná látka

Do horkého letního počasí se obzvlášť hodí. Působí lehce, svěže a je symbolem... číst dále >

Reklama