Sourozenecký kočárek x stupátko za kočár

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
229
20.3.21 15:32

Sourozenecký kočárek x stupátko za kočár

Dobrý den,
ráda bych se zeptala na Váš názor nebo zkušenost. Na konci května se nám má narodit třetí dítko, prostřední dcerka bude mít v té době 2 roky a 10 měsíců. Řeším, zda bude stačit stupátko za kočár ( které jsme už pořídili) nebo ještě koupit adaptéry pro sourozenecký kočár. Přestože je to neplánovaná situace pro prostřední dcerku jsme měli (a máme) kočár Emmaljunga, který pomocí adaptérů jde předělat na sourozenecký. Adaptéry stojí cca 2000,– na bazaru jdou sehnat i levněji. Není to nic, co by nás zruinovalo. Spíš mi jde o to, zda to skutečně využiju.
Jsem si vědoma toho, že dcera v téměř třech letech bude už,,velká holka" na kočár. Nicméně bydlíme v místě, kde do obchodu, na hřiště, k autobusové zastávce je to 2 km. Pak také dcerka ještě někdy chodí do kočárku spát a předpokládám, že ještě bude. (To by šlo vyřešit naším druhým menším kočárem) a je celkově kočárkový typ, ráda se vozí (a to už sama druhým kočárem nevyřeším, ledaže by malinká šla do nosítka). Prostřední dcerka sice ujde sama hodně, ale je to na neskutečně dlouhou dobu, neustále se zastavuje, kouká a ukazuje (a to i když jede na odrážedle). Někam spěchat, tak mě asi trefí…
Jsem si také vědoma toho, že je to řešení na cca 7 - 8měsíců než malinká vzroste a půjde do sporťáku a druhou sportovní nástavbu kupovat rozhodně nebudu. Navíc toto období vyjde zhruba na zimu, až napadne sníh neprojedu ani se stupátkem. Takže se budu nejspíš přemisťovat autem.
Takže pozitiva a negativa jsou tak nějak nastejno. Kdoví jak to bude za těch cca 8 - 10 měsíců, třeba bude prostřední chodit bez zastavení a nebude žádný zádrhel.
Co myslíte vy? Jaký máte názor na tuto situaci?
Děkuji.
PS: Není to nic, co by mi rvalo srdce, ale docela by mě zajímal názor jiných nebo jak to měl někdo jiný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16130
20.3.21 15:49

Měli jsme to stejně a měli sme stupátko. Sourozenecky kočár by mě ani nenapadlo kupovat. My budeme mit druhe a treti dite od sebe rok a 9 měsíců a taky nehodlám kupovat sourozenecky kočár/adaptér. Buď stupatko nebo půjde do nositka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3464
20.3.21 15:59

S tříletým rozdílem za mě zbytečnost. Jak dlouho bys ho využila? Přes leto?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4503
20.3.21 16:02

Máme mezi druhým a třetím stejný vekovy rozdíl a měli jsme stupatko. Syn už sice chodil sám, ale porad zdrhal, vydával se různými smery, nebo se naopak sekl a nešel nikam… nicméně stupatko jsme měli už od jeho narození, pro nejstaršího, ti jsou od sebe necelé dva roky a tam to bylo fakt potřeba. Speciálně pro koro tříletý dítě bych ho nekupovala. Využili jsme ho u obou deti asi jen 2 měsíce. U prvního pak napadl sníh a se stupatkem se vůbec jezdit nedalo. Z druhého jsme stupatko zrušili proto, že na něm chtěl být pořád, úplně odmítal chodit, ale zároveň z něj nekontrolovatelne vystupoval. Navíc nejstarší si stěžoval, že se tam chce taky. vozit, hádali se o to… no moje nervy. Šli hezky oba pěšky a bylo to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
20.3.21 16:06

Asi záleží na dítěti. My měli rozdíl 2,5 roku a pořídili jsme sourozenecky kočár, který jde předělat na mono kočárek. Mladšího syna jsem hodně nosila v nositku a korbicku tolik nevyužil. Ale pak jsme hodně jezdili se 2 sportovními sedackama. Je to proste mnohem jednodušší, zvlášť, když to mate všude tak daleko. S případným pořízení 2. sportovní sedačky se uvidí časem, podle potřeby…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
417
20.3.21 16:18

Hele máme rozdíl 24 měsíců a stupátko stačilo a taky to máme všude minimálně kilák, do obchodu skoro dva. Určitě pro maminku pohodlnější, ale záleží jaká je dcera povaha. Syn lítal jak šílenec, ale chodit ne, pořád chtěl stát na stupátku a byl s tím pak trochu i problém na začátku ve školce, jak nebyl zvyklý tolik chodit, tak nechtěl na procházky a dělal problémy. Jinak je fyzicky zdatný, běhá, skáče ale chození je nuuuda. Vsadím se, že kdybychom měli sourozenecký kočárek, tak by to bylo ve školce s tím nechozením daleko horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5258
20.3.21 16:33

Stupátko máte a dál bych to v tuto chvíli neřešila. Vždyť počkej, jaká situace bude, uvidíš, jak to půjde a podle toho budeš řešit. Výhodou je, že nemusíte kupovat extra kočár navíc, jen adaptéry, tzn. situace je řešitelná kdykoli.
Já mám rozestup dětí výrazně menší (ani ne rok a půl) a vystačili jsme se stupátkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
229
20.3.21 16:44

Tak dcerka dokáže ujít opravdu kus. Na dovolené zvládla odhadem tak 5 km (byly jí čerstvě dva), ale to jsme na ni byli dva, případně se nesla v nosítku, když byla unavená. Jenže samozřejmě si chce všechno prohlížet, na všechno se ptá. A jít na hřiště hodinu, to se mi opravdu nechce. Na procházky chodíme hodně, nemám ráda placatit se u domu nebo na zahradě. Další věc je pak ta, že se ráda vozí a věřím, že budou scény až miminko bude v kočárku a ona ne (jasně časem si zvykne).
Výhodou toho kočáru je, že dám adaptéry, jednu korbu, druhou korbu a mám sourozenecký kočár. Když to tak nechci, oddělám korby a adaptéry, nasadím jenom tu korbu, co potřebuji a jedu.
Ale jak vidím, tak většina dětí šupajdí pěkně sama.
Ve školce nemá dcera s chůzí problém, tam totiž všechny děti chodí po svých na procházku (do školky chodí od svého roku a třičtvrtě).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
229
20.3.21 16:46

@Whitedog
Díky, asi to tak bude nejlepší řešení. V případě potřeby máme adaptéry do pár dnů doma :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.3.21 17:39

Děti mám od sebe 2 roky a nepořizovala jsem ke druhému dítěti nic. Už hezky ťapkal a já odmítala pořizovat nějaké stupátko a už vůbec jsem nepřemýšlela nad dvojkočárem. Ale je to asi dost o dítěti, každý to má jinak. A co nosítko? Kdyby něco… já jsem měla nosítko když jsme jeli někam na dovolenou a chodili výšlapy, co by neušel. S prvním synem jsme byli tehdy v Indonésii a vzali jsme nosítko pro tyhle případy. Krásně vše ušel a když bylo potřeba tak to nosítko jistilo :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
229
20.3.21 20:06

@Simiiik1988
Nosítko máme. Ale asi bych spíš dala miminko do nosítka a větší do kočáru, kdyby to echt hořelo. Dcerka je sice droboučká, má teď 11 kg, nicméně se mi v Manduce špatně nese. V létě jsem ji na výšlapy nosila v krosně a bylo to pro mě mnohem lepší. A taky budu nejspíš po císaři, tím spíš ji nebudu moci nosit.
Celkově mně Manduca moc nesedla, teď jsem ještě pořídila Tulu, uvidím, které bude lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
519
20.3.21 20:41

Když se narodila dcera, bylo synovi 2 roky 3 měsíce. Pořídila jsem stupátko - ale, domů jsem z tahání dvou děcek na kočáru přišla úplně úplně hotová / děti obě odpočaté - vražedná kombinace a ihned jsem veškeré takové nápady zrušila. A to byl taky hodně kočárkový, spaval po obědě ještě ve 4 letech, ale prostě ho ségra z kočárku (skoro ze dne na den) vykopala :roll: ale bral to v pohodě! A na oběd jsme se hold museli vždy vracet domů (nebo jsem je na spaní přehodila - třeba na celodenní výlet jsem mladší dala na spaní do nosítka a staršímu z auta vyndala golfky, nebo ho uspala v autě, nebo jak byla mladší trochu větší střídali se ve sporťáku, když potřeboval spát…apod Nebo ten jeden den to prostě dal bez spaní, nebo jsem ho uspala na dece u vody a tak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1803
21.3.21 23:20

@Zeleňule taky bych počkala, co bude. My jsme měli rozdíl 2r3m a po 14 dnech jsme sháněli sourozenecký kočár. A teda stálo to za každou korunu. Starší byla spací kočárková a já jsem mohla se v klidu projít/nakoupit/dát si v parku na lavičce kafe. Ušetřilo mi to spoustu nervů. Vozili jsme hlavně na spaní dost přes třetí rok, a upřímně, loni na jaře (starší byly skoro 4), když začala korona, tak jsem s lítosti vzpomínala, jak by bylo fajn dcery naložit na spaní a vyrazit na svižnou dlouhou procházku (jinak to bylo kolem baráku a s řevem :roll: ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat