Špatná viditelnost na ultrazvuku při nadváze

Anonymní
29.6.21 09:43

Špatná viditelnost na ultrazvuku při nadváze

Ahoj jsem ve 20 tt a na velkém ultrazvuku mi dr rekla ze neni skoro nic videt tak nemohla mimco poradne vysetrit.. do te doby kdyz sem byla na utz tak vse bylo videt normalne a mam i hezke fotky ale ty byly z vnitriho utz. Mate prosim nekdo nejakou radu jak zlepsit viditelnost na utz aby mimco bylo dobre vysetrene? Ze bych mela zhubnout vim ale ted s tim uz nic neudelam. Za kazdou radu dekuju :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10886
29.6.21 09:51

Co znamená nadváha? Já měla 111kg, když jsem šla rodit a celé těhotenství neměl můj gynekolog s UTZ problém, jen mě vždycky varoval, že si nemám mazat břicho olejem či tělovým mlékem, prý to je pak rozmazané. Ale taky záleží na tom, v jakých místech máš uložený tuk, no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
576
29.6.21 09:52

S tím nic moc dělat nejde, záleží samozřejmě na tom jaký je to ultrazvuk, jak je nastavený, jak zkušený je doktor. Ale pokud je maminka prostě opravdu silnější tak s tím ani sebelepší přístroj moc nenadělá. Vyšetřovali jsme i ženy co měly 150 kg a nějak to šlo i když samozřejmě žádná sláva, na hezké fotečky to prostě bohužel není…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3707
29.6.21 09:54

Při nadváze to podle mě nemůže být problém, problém je při obezitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22511
29.6.21 10:01

Kolik vážíš? To musí být nějaká velka obezita, jen nadváha na to nemůže mít vliv. Nicméně nenaděláš asi nic, pokud je problém ten tuk a není přes to vidět, tak bez jeho odstranění nic neuvidíš. Leda zkusit jiného Dr s lepším utz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1940
29.6.21 10:04

Bohužel, obezita nebo velká nadváha (nevím, jak jsi na tom ty) je opravdu problém při zobrazovacích technikách přes břicho. Vnitřní UZ je samozřejmě něco jiného. Teď s tím nic nenaděláš, žádným fíglem nezařídíš před příštím vyšetřením, aby se nějak změnila poloha miminka nebo bylo víc vidět. Může se jen samo nějak líp natočit a ty podmínky trošku vylepšit, ale ty to neovlivníš. A diety v těhotenství těžko… Spíš bych si dávala pozor, abych tam žádný další zbytečný (!!!) kila nepřidala do porodu (samozřejmě kromě kil, který jdou nahoru přirozeně). Ono i porod s velkou nadváhou není žádné terno, nebo sekce… Takže bych si spíš dala pozor na toto v této fázi. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1940
29.6.21 10:08
@Kriss Tina píše:
Kolik vážíš? To musí být nějaká velka obezita, jen nadváha na to nemůže mít vliv. Nicméně nenaděláš asi nic, pokud je problém ten tuk a není přes to vidět, tak bez jeho odstranění nic neuvidíš. Leda zkusit jiného Dr s lepším utz.

Ono velká - extrémní obezita to zas být nemusí. Stačí hodně tuku na břiše… Nadváha (a obezita tuplem) je obecně problém, při různých operacích, početí, ale i běžných úkonech, jako je UZ. Jen si to lidi vůbec neuvědomují. Mě to došlo až při IVF /já teda jsem hubeňour/, ale když už mi asi pátý doktor řekl při vstupu do ordinace, na sál atd, zaplaťbůh, že jste štíhlá, tak jsem z toho vycítila, jak velký problém to může být, jen to prostě asi pacientkám a klientkám nechtějí říkat natvrdo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.21 10:08

Záleží jak velká nadvaha to je :nevim:… Rodila jsem se 115kg (168cm) a nijdo si nestěžoval, ale v papirech jsem to mela vždy. I docela pěkné fotky mám. Porod sekci, tam už bylo horší hojení…

• Citovat
  • Nahlásit
1592
29.6.21 10:29

Já začínala druhé těhotenství s vahou 94kg teď jsem v 36tt mam nahoře necelých 5 kg. U obou velkých ultrazvuku bylo napsáno špatná viditelnost. A bylo to tak i u prvního těhotenství. Problém s tím měla akorát dr na 2.screeningu, která se na mě dívala jak na vraha.. Ale vždy vše, co měli vidět, vidět bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.21 10:58

Děkuju moc za reakce :) to jste mě moc nepotesily ze neni zadny figl na to aby bylo mimco lepe videt :D mam 102 kg a od zacatku se snazim abych nepribirala takze jsem ted aktualne do 20tt pribrala 2kg. A jak rikate drzet nejake diety to ted nepripada v uvahu :?

• Citovat
  • Nahlásit
80
30.6.21 13:45

No jestli te to potesi tak ja mam 70kg na 175cm a doktor mimo pres bricho taky poradne nevidel.. :lol: takze to ze nema nekfo nejake kilo navic neznamena ze ultrazvuk bude dokonaly :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat