špatný spánek maminky po porodu

1604
27.1.08 18:01

špatný spánek maminky po porodu

Ahojky,
chtěla jsem se zeptat, jestli se najde také nějaký exot (nějaká exotka:), která má, nebo měla problém se spánkem po porodu/šestinedělí. Asi se setkám s reakcema, nač si stěžuji, když mi miminko spí celou noc…ale je to tak a je to velmi nepříjemné, věřte mi. Naše Mařenka spinká od šestinedělí celou noc, ale já od šestinedělí nespím. Buď se budím neustále až do rána, takže jsem ráno kaput, nebo se vzbudím třeba ve dvě a už neusnu. Nemám žádné jiné problémy, nejsem ve stresu, nebojím se přehnaně o miminko. Protože mi na jisté poradně odborníci opakovaně řekli, že je můj problém pravděpodobně zapříčiněn hormonama, které vznikají kojením, tak mě zajímá, zda je tu ještě některá z vás, co nespinká?? Co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2236
27.1.08 19:57

Ahoj,

nevim, jestli je to tvuj pripad, ale me treba desne rusilo mimi ve stejnem pokoji. Probouzelo me kazde jeji prevaleni, atd. Takze jsme ji prestehovali ve trech mesicich do jejiho pokojiku a od te doby spim jako spalek…

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
27.1.08 20:26

ahoj, taky mám se spaním od porodu problém - ale u nás je to tím, že malá ze spánku dost mumlá, vzdychá nebo jí vypadne dudel a bečí… ty první varianty jsme odbourali odděleným spaním. Ale stejně spím napůl - prostě sem jak hlídací pes. Vyspím se tahem a tuho jen - když je malá u babičky. Podle mě to chce čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LudmilaD
15.2.12 23:59

Ja mela stejny problem. Dcera ve dvou mesicich uz na krmeni nevstavala (jen ji obcas vypadnul dudlik) a ja se celou noc jen prevalovala. Nepomohly mi ani prasky na spani. Nekojila jsem, takze hormony to byt nemohlo. Prvni mesice jsem byla dost vystresovana, to jsem jeste paradoxne spala, nespavost prisla az pozdeji. Podle doktorky to u me byla poporodni deprese, ktera se postupne projevila i nespavosti. Nasadila mi antidepresiva (Mitrazapine) a ja opravdu zacala spat. Momentalne mi snizila jejich davku a budeme postupne vysazovat … uz ted mi prijde ze spim hur :,( ale mozna je to jen stresem, ze by se mi nespavost mohla vratit.

• Nahlásit
  • Citovat
27.7.15 14:29

Ráda bych oživila diskuzi a poprosila o radu.Od porodu se mi strašně narušil spánek, malý má už přes 5 měsíců a stále s tím bojuju. Mám strašně lehké spaní, probudí mě každý šum a to i přesto, že mám špunty v uších! Malý se probouzí na kojení kolem 5 ranní a to je největší kámen úrazu-potom už v podstatě nejsem schopna zabrat. Třeba konečně usnu a za 15 min jsem opět vzhůru. Někdy spím tak, že vlastně ani nevím, jestli jsem opravdu spala, jak mám lehké spaní. Spíš mám pocit že napůl bdím a napůl spím. V noci se často budím sama od sebe i když malý nekňourá, pak mu zase vypadne dudel a musím vstávat k němu. Je to na palici :zed: V podstatě od porodu pořádně nespím a docela se bojím jak to budu dál zvládat. Jsem z toho nešťastná. Co s tím? Máte někdo zkušenost, díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama