Reklama

Spermiogram a výsledky

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.18 23:41
spermiogram a výsledky

Ahoj předem se omlouvám za anonym :oops:
Chci se zeptat hlavně zkušených. Chodili jsme do soukromého CARu, kde měl přítel vždy málo pohyblivé progresivní spermie, vždy kolem 10%.A tak nabízeli jen IVF.Tak máme za sebou již 2 ivf neúspěšné, z toho jednou biochemicke. Minulý rok v září měl operaci varikokely, a tak jsme čekali skoro rok jestli mu to pomohlo.(Těhotná stále nejsem)a tak jsme se rozhodli, že tentokrát navštívíme státní CAR, i k vůli spermiogramu. Stalo se to, co jsme nečekali. Měl už 66% progresívní, jinak vse v pořádku. Takže zpráva byla už normospermie.Dr­.říkal, že se to po operaci většinou napraví. Ale nedalo nám to, a objednali jsme se do kliniky kde jsme chodili předtím, cca odstup měsíc, aby se udělal spermiogram. Výsledek 20% progresívní, a zase nabízí ivf.My teď nevíme čemu, nebo komu máme věřit. Může se spermiogram po takové době lišit? Nechce nás soukromá klinika natlačit zase do ivf? Nám se to zdá hodně divné. Díky za odpovědi

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 06:47

Muj chlap ma jen 3% normalnich spermii (jinak defektni), spoustu pomalych a zadny rychly (to pry ale ovlivnis snadno a staci nachlazeni). Prvni ditko mame z IVF a druhe se povedlo prirozene 5mesicu po porodu. Tak ja nevim. Pritom v CARu rikali, ze to prirozene nepujde :lol: a takovych nas tu chodi stovky :hug: ale pokud ti ani jedno IVF nevyslo, tak asi problemu bude vic. Meli jste hodne embryi? My meli z ET biochemicke a z KETu mame holcicku.

dendishek
Kecalka 448 příspěvků 31.08.18 06:50

Ahoj! Toto je právě ta věc, které se bojím, když půjdeme do CARu. Všude slyším, jací to jsou chamtivci, a v 99% jim jde pouze o zisky. Jestli se tam najdou 2 lékaři, kterým jde o miminka, tak to buďme rády.. Věřila bych lepšímu výsledku. Spermiogramy se opravdu mohou časem zlepšit (při úpravě životosprávy, ovlažování studenou vodou, nošení volného prádla apod.). A ještě doporučuji tvému muži jíst Goji - semínka kustovnice čínské. Velmi pomáhá. A ty jsi zdravá? Třeba to nakonec půjde přírodní cestou :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 11:01

Moc děkuji za odpovědi.Je tam těch problémů víc.Nebo spíš bylo.Začali jsme sportovat,žít zdravěji.
Já dala dolů 15 kg,a tak zase ovuluji.Mám PCO.
Za sebou už vše možné,a embrya se nechtějí chytit.Po prvním ivf 4 krásné blastocysty.Druhé 3 krásné blastocysty.Byla jsem na hysteroskopii,la­paroskopii,HSG sono.Genetika v pořádku.Vše v pořádku.Prý ale můžou být embrya nemocná,i když máme genetiku v pořádku.Toho se nejvíc bojíme.Tak nám ve státní CAR doporučují PGS že by se mělo zjistit kde je problém.Tento rok se chystáme na poslední pokus,pak už na to nemáme sil.Snažíme se o dítě 7 let.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 11:17

A ještě se léčím na štitnou žlázu,beru prášky tak je to pod kontrolou.

dendishek
Kecalka 448 příspěvků 03.09.18 08:01

To už musí být opravdu dost stresující.. přeji hodně štěstí do posledních pokusů. Já bych tedy ráda doporučila hormonální jógu. Pomohla už opravdu hodně ženám (je i pro muže). Možná i žádost o adopci dost odsune psychiku stranou, a věci se dají do pohybu. Držím palce ;-).

Keshi
Ukecaná baba ;) 2333 příspěvků 08.09.18 23:59
@Anonymní píše:
Moc děkuji za odpovědi.Je tam těch problémů víc.Nebo spíš bylo.Začali jsme sportovat,žít zdravěji.
Já dala dolů 15 kg,a tak zase ovuluji.Mám PCO.
Za sebou už vše možné,a embrya se nechtějí chytit.Po prvním ivf 4 krásné blastocysty.Druhé 3 krásné blastocysty.Byla jsem na hysteroskopii,la­paroskopii,HSG sono.Genetika v pořádku.Vše v pořádku.Prý ale můžou být embrya nemocná,i když máme genetiku v pořádku.Toho se nejvíc bojíme.Tak nám ve státní CAR doporučují PGS že by se mělo zjistit kde je problém.Tento rok se chystáme na poslední pokus,pak už na to nemáme sil.Snažíme se o dítě 7 let.

Imunologii a hematologii máte už taky za sebou?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 23:09

Imunologii i hematologii co se dělá běžně v Carech.Tam mám prý„jen“ mutaci MTHFR hetero..a s tím se nic nedělá,mi bylo řečeno :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 08:07
Spermiogram

Ahoj, taky se chci připojit k diskuzi. Už 9 měsíců se s manželem snažíme o dítě. Lékařka mi při poslední kontrole doporučila, aby si manžel zašel na spermiogram.
Jeho výsledky:
abstinence: 2dnů
vzhled: homog., šedave opalesk.
liquifikace: 20min
viskozita: malé separované kapky
ph:7,7
objem:3ml
koncentrace: 8!!!mil/ml
celkový počet: 24!!! mil/ml
motilita: PR+NP 60%
morfologie orientační: 5% norm.
aglutinace 0
Motilita
PR - progresivně pohyblivé: 38%
NP - neprogresivně pohyblivé (na místě) : 22%
IM - nemotilní: 40%
MAR test: %
Leukocyty: 0 mil/ml
Závěr dle WHO 2010: Oligozoospermie
Další parametry mimo normu: < celkový počet
Výsledek máme v ruce pár dnů, jdu jej teprve konzultovat s mojí gynekoložkou, tak jak bylo manželovi doporučeno, když mu předali výsledky. Mám ale pár dotazů, jelikož bych ráda věděla, co nás asi čeká.
Předpokládám, že bude doporučeno spermiogram zopakovat. Po jaké době ? Měsíc ? Tři ? Mezitím zřejmě nasadit selen, zinek, a jiné podpůrné prostředky. I když selen a zinek už teď manžel bral.
Může se spermiogram do příští kontroly změnit na normální stav? 3)Jaká je šance na otěhotnění přirozeně s těmito výsledky? U mě se lékařka zatím domnívá, že problém není, ale mám někdy nepravidelné cykly a bolestivou ovulaci i menstruaci, menstruaci i silnou. Dostala jsem Utrogestan a mělo by to stačit, aby se vše prý srovnalo.
Předpokládám, že na kliniku nás pošlou až při opakovaně špatných výsledcích. A jaká metoda se v takovém případě navrhuje?
Manžel měl v pubertě mononukleózu, může mít toto vliv na počet spermií? Dále před dvěma lety měl dlouhodobé problémy s bolestí levého varlete, byl vyšetřen urologem, absolvoval ultrazvuk i doppler, kde závěr byl náznak varikokély. Ostatní vyšetření krev, moč atd byly v pořádku. Bylo mu řečeno, že když nebude mít problémy nemusí nikde chodit na kontroly. Je možné,že by se za dva roky stav zhoršil a varikokéla propukla a takto ovlivnila výsledky spermiogramu? Momentálně nemá stabilní problémy, ale vyjímečně bolesti v poslední době v levém varleti cítil.
Dodám, že je mu 27 let, mě 28.
Předem mockrát děkuji za odpovědi či vaše zkušenosti. Je mi jasné, že moje otázky jsou na odborníky, spíš mě jen zajímá, jestli máte některá podobné zkušenosti atd. A ještě může výsledek ovlivnit delší abstinence ? Moc děkuji za každý názor.

M_Vladim
Kelišová 7344 příspěvků 11.09.18 11:08

Můžu jen opakovat: pro muže se dělá málo, radši se inkasuje za IVF.
Spermiogram nic moc…
Nějaké rady (komentáře) jsem dal semhle:
https://www.emimino.cz/…muze-279505/?…
:mavam: :mavam: :mavam:

Příspěvek upraven 12.09.18 v 08:51

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.18 01:18

Ahoj
Doporučují většinou při takovém výsledku ICSI při IVF.
Pokud byl před dvěma lety na urologii,a měl náznak varikokely,tak se mu samozřejmě mohla za tu dobu zvětšit.Nám řekli,že se to operací může,a nemusí zlepšit.Že mu to nemusí vůbec už pomoc,pokud to má dlouho.Jeden výsledek má ok,a druhý po sobě špatný.Tak teď čemu věřit.
Já měla při gynekologicke prohlídce taky vše v pořádku.PCO byl zjištěn až při laparoskopii,a to mi vždy všude píchalo a bolelo,tak jsem věděla že mám ovulaci,a ono houby.Ale každá jsme jiná.
Zkuste spermiogram po vitaminech,a uvidíte.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.18 08:22

No jak píšeš toho se taky bojím, že nakonec zjistí něco i u mě a budem nahrání.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.18 10:40

To se může taky stát,že budete mít problém oba.
Radím řešit to.Nenechat to jen tak.Kdybych to mohla vrátit zpět,tak bych to řešila už dřív,a nečekala na zázrak.Nám vždy říkali,že stačí jen jedna.Ale jak jdou roky,tak už člověk na to nevěří.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.18 10:49

No jdu zrovna od doktorky a ta nam chtěla hned napsat na umělé. Ale doporučila ještě urologa aby kdyžtak kouknul jestli to není nějak špatná ta varikokéla a nebo případně jiný problém jelikož se jí nezdálo, že se mu to tak zhoršilo behem dvou let. Zapomněla jsem napsat že jak byl před dvěmi lety u toho urologa dělal i spermiogram a ten byl dobrý ..
Plus doporučila klasické rezimove opatření volně prádlo, nejezdit na kole atd brát selen zinek a folandrol k tomu detralex a za 3 měsíce znovu spermiogram a pokud urolog noc nezjistí a spermio se nezlepší takže by necekala a šla hned do toho…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.18 11:00

Klidně se mu to mohlo zhoršit.A ještě pokud ho to tam bolí.Můj právě vůbec nevěděl že tam varikokelu má.Měl jen někdy pocit tahání.A nakonec z toho bylo 2-3 stupeň 8o pak jsme se na to dívali ,a opravdu jí tam měl.Takovou velkou žílu.Jo a měl i k vůli tomu jedno varle zvětšené.Teď už to má ok.
Tvůj mohl mít tehdy spermiogram v pořádku.Mohlo mu to teprve začínat.Uvidíte co vám řeknou

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >