Sportovní kočárek na vesnici

4134
17.6.22 11:09

Sportovní kočárek na vesnici

Ahoj,
hledám, hledám a pořád tak nějak nemůžu nic vybrat.

Jaký máte sporťák s kterým jste spokojeni?

Podmínky:

  • bydlíme na vesnici, takže do terénu
  • aby se dobře skládal do auta a byl relativně lehký
  • aby šel dát do lehu
  • gelové kola či nafukovaci (aby nebyli hned sjeté)
  • cena okolo 5 tisíc, max 10 tisic

Děkuji za tipy.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4134
17.6.22 11:15

Mám vyhlídli tenhle Euro Cart Corso, ale nevim jestli nejsou ty přední kola příliš malé. Taky mne trochu štve, že tam není taška, kterou budu muset dokoupit.

https://www.kocarky-ruzovypanter.cz/…-cart-corso/?…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34322
17.6.22 11:21

Tak hlavne do terenu potrebujes kvalitni odpruzeni a to za tuto cenu tyhle „golfkokocary“ nemaji.

Taky zvaz, jak dlouho a jake vzdalenosti s tim budes jezdit, pokud hodne, tak se taky uplne nevyplati setrit a pak se s tim nekde crcat.

Příspěvek upraven 17.06.22 v 11:23

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4134
17.6.22 11:23

Teď se dívám, že není odpružený.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1519
17.6.22 13:25

Tak bud je kocarek do terenu a ma poradnou konstrukci nebo je lehky a dobre skladny. Budes muset ustoupit v jednom nebo v druhem. My kvuli tomu mame sportaky prave dva. Jeden na prochazky po terenu a druhy kdyz potrebuji nekam autem.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2721
17.6.22 13:59

Zatím nemám vyzkoušený, ale jen okouknutý Cybex Balios s lux. Má odpružená kola, ne úplně malá, jde do lehu, snadno se vycvakava i přendavá po/proti směru jízdy, je to takový kompromis mezi festovnim sporťákem a golfkami. S cybexem jsem zatím byla spokojená a počítám, že rozumnou kvalitu a životnost by měly mít všechny jejich výrobky.
Váha asi 11 kg. Složitelný snadno, akorát ta kola jsou trochu větší.
Já ho právě vidím jako kompromis mezi jízdními vlastnostmi a váhou/skladností, ale počítám, že poslouží spíš na běžnější terény (i třeba polní a lesní cesty) než na nějaké túry. A mně hlavně taky záleží na té polohovatelné autosedačce Cybex, takže jiné značky jsem ani neprocházela.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
902
17.6.22 14:09

Za takovych podm a v cenove relaci zadny

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
902
17.6.22 14:13

@Sedmnactnulajedna balios je hrozne hrkatko a sedak otresny
Jako jeden kocar to nespasi
Jsem na vesnici a mam epriam 22, foxe 2 a do terenu runner
Ti dva by to zvladli taky, fox 2 lip ale tak max z treti ruky a verzi jedna za tu cenu
Takovy veliky kompromis je emmaljunga nxt90f bozi bozi kocar, novy jsem mela za 40000 ale na bazarku se da poridit opravdu za nizsi cenu, je to obrovska kvalita, vychytany kocar

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2922
17.6.22 14:30

Balios je fajn, ze jde do sedu/lehu, lehce se polohuje, je po i proti smer. A tim to hasne. Kolecka jsou mala a je to fakt hrkatko. A zas tak snadno slozitelny a lehky taky neni, aby to vykompenzovalo ty nic moc jizdni vlastnosti.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14692
17.6.22 15:53

Kup si jeden skladny a lehký a druhy poradny nějaký starý do terénu, pokud ti ta nafukovací kola nevadí. Takové sezenes za babku.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34322
18.6.22 01:21
@Dendiss píše:
Tak bud je kocarek do terenu a ma poradnou konstrukci nebo je lehky a dobre skladny. Budes muset ustoupit v jednom nebo v druhem. My kvuli tomu mame sportaky prave dva. Jeden na prochazky po terenu a druhy kdyz potrebuji nekam autem.

Mela jsem pozadavky teren, skladnost a hlavne lehky, mam BJ Summit a splnuje vse. Nepotrebovala jsem nic dalsiho.
Ale za tu cenu jedine z bazaru.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1519
18.6.22 08:44
@Lucie_Sx píše:
Mela jsem pozadavky teren, skladnost a hlavne lehky, mam BJ Summit a splnuje vse. Nepotrebovala jsem nic dalsiho.
Ale za tu cenu jedine z bazaru.

No hmotnost 12kg si teda pod pojmem lehky nepredstavuju :lol: ja mela polovicni…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34322
18.6.22 10:28
@Dendiss píše:
No hmotnost 12kg si teda pod pojmem lehky nepredstavuju :lol: ja mela polovicni…

Nemel 12, ale 11. To je minimum na kocar, lehci uz co vim nejsou.
Vsechno co je pod uz jsou golfky, resp. vypada to jako kocar (treba Valco), ale je to hrkatko do mesta misto golfek. Neni to odpruzene, nema to brzdu, materialy jsou osizene a co nejvic usporne.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14692
18.6.22 10:30

@Lucie_Sx jsou, ale nestoji 5-10 tisíc :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34322
18.6.22 10:32
@Semtex píše:
@Lucie_Sx jsou, ale nestoji 5-10 tisíc :lol:

No to nestoji. I kdyz nedavno se tu mihnul web, kde meli Summita v akci za 12, to uz je hezka cena. Nebo bazar.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Danny Sport

  • (4) + 77 recenzí

S4

  • (3.6) + 69 recenzí

Baby Snap 4

  • (4.1) + 59 recenzí

XA

  • (3.9) + 50 recenzí

Marita

  • (4.6) + 49 recenzí

Poradna o výběru kočárků a autosedaček

Ikona - Lukáš Fiala

Lukáš Fiala