Srážky exekučně z platu a stoupání dluhů ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.18 19:25
Srážky exekučně z platu a stoupaní dluhů ?

Ahojte,
bratrovi sráží ze mzdy exekučně dluhy účetní již 4 rokem.
Dnes za ní byl, že podá návrh na insolvenci a tak chce vidět dokumentaci, kde všude dluží.
Načež mu řekla, že to nemá smysl, že za 5 let bude mít vše splaceno a napsala mu na kus papíru částky u společností, které zbývájí zaplatit. Částka odpovídá plus, mínus pěti letům z měsíčního srážení.
Mě se to ovšem nezdá :
To lze takto nyní vyčíslit, když by měli stoupat penále a poplatky každým dnem z prodlení
neuhrazené celé dlužné částky, nebo jak to vlastně je?
Nerozumím tomu, protože žádné dluhy nemám a ráda bych mu poradila.
Bratr tvrdí, že jakmile je to soudem exekučně nařízené, už je konečná suma jasná od začátku a nic již nestoupá 8o 8o
Díky za info od zkušených :kytka:

Reakce:
Victoria1988
Kecalka 123 příspěvků 06.11.18 20:33

Nesmysl. U insolvence se prave zastaví všechny úroky v den podání na soud. U exekuce běží vše dal. Kdo chce třeba vyplatit exekuci,tak musí kontaktovat exekutora a ten mu to vyčíslí přesně kd danému dni

Victoria1988
Kecalka 123 příspěvků 06.11.18 20:35

Navíc proč by účetní mu měla dávat podklady kde všude dluží. To ať kontaktuje soud, exekutora. Rozhodnutí o exekuci mu muselo přijít domu. Tento papír se předkládá zpracovateli návrhu na oddluzeni. Pokud nemá k některému dluhu papír, nevadí, napíše čestné prohlášení o dluhu a oni se pak stejne všichni přihlásí sami. Často lidi ani neví kde dluží.

TMana
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 06.11.18 20:41

Zakladatelka nás tady pěkně motá a já jsem na lež silně alergický.

Verun83
Echt Kelišová 8839 příspěvků 33 inzerátů 07.11.18 05:04

Uroky bezi dal az do uplneho splaceni. Presnou castku vycisli exekutor. A insolvence smysl ma.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 20:47
@TMana píše:

a co bych z toho asi měla ?!
normálně se ptám a chci vědět naopak jak to je.Píšu o bratrovi a účetní, tak kde v tom lžu ?
Zas nějaký chytráček :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 20:51
@Verun83 píše:
Uroky bezi dal az do uplneho splaceni. Presnou castku vycisli exekutor. A insolvence smysl ma.

no a jak to může vyčíslit když stoupají dále penále, vždyt vyčíslit může jen dlužnou částku, ne to co stoupá k tomu.Přece nemůže vědět, kdy člověk splatí i to navýšení o penále, když např. při neschopence se nestrhne ta samá částka, je to pohyblivé každý měsíc …

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16911 příspěvků 07.11.18 20:53
@TMana píše:

Co to meleš. ty ji snad znáš? Každý nemá zákon o exekucích a insolvenci v malíčku a tak se prostě jen ptá. Místo toho, abys jí poradil, tak ji podezíráš ze lži. Proč by to asi dělala?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 20:58
@Victoria1988 píše:
Navíc proč by účetní mu měla dávat podklady kde všude dluží. To ať kontaktuje soud, exekutora. Rozhodnutí o exekuci mu muselo přijít domu. Tento papír se předkládá zpracovateli návrhu na oddluzeni. Pokud nemá k některému dluhu papír, nevadí, napíše čestné prohlášení o dluhu a oni se pak stejne všichni přihlásí sami. Často lidi ani neví kde dluží.

to mu ukázala lejstra kdo vše nahlásil exekuci na plat.
Takže má napsáno od účetní např. Čsob 52 tisíc a další položky a tvrdí, že mu nic nestoupá, že za ty čtyři roky co už mu exekučně na plat strhává má dosti zaplaceno, a že návrh na insolvenci nemá smysl, že tak i tak bude mít vše zaplaceno do pěti let.Že by zbytečně platil právníka za návrh na insolvenci, zbytečně soud atd.Že to bude mít zapacené už těmi srážkami a já bratrovi tvrdím, že to těžko že mu skáčou penále celou dobu, no a on poslouchá účetní, ne rad mých,ani naší mámy. :nevim:

Victoria1988
Kecalka 123 příspěvků 07.11.18 21:08

Navrh na insolvenci je zdarma. Zdarma od charity, poradny ve finanční nouzi a nebo za cca 4000 Kč od právníka, který ale tuto částku přihlásí do seznamu pohledávek. Předem se nic neplati. Soud je zdarma.
Insolvence má smysl i kdyby ji měl jen tři roky. Ihned se zastaví úroky, penále a bude přesně vědět kolik dluží a ze už nikde jinde nedluzi. Žádný zapomenutý dluh už se v budoucnu nevynori.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 21:19
@Victoria1988 píše:
Navrh na insolvenci je zdarma. Zdarma od charity, poradny ve finanční nouzi a nebo za cca 4000 Kč od právníka, který ale tuto částku přihlásí do seznamu pohledávek. Předem se nic neplati. Soud je zdarma.
Insolvence má smysl i kdyby ji měl jen tři roky. Ihned se zastaví úroky, penále a bude přesně vědět kolik dluží a ze už nikde jinde nedluzi. Žádný zapomenutý dluh už se v budoucnu nevynori.

Děkuji za info
Nenapadá vás, proč ta účetní povídá to, co povídá? napadá mě,že s tím nechce mít nějakou další starost, jinak nevím, proč mu radí at insolvenci nepodává, když to mít splaceno ani za pět let mít nemůže, když vše stoupá zároven s dluhem.
Nebo jestli nemá nějaké odměny za to, že má na starost i řadu zaměstnanců s exekucemi, prý to dělá nad rámec své práce, tak třeba by přišla o nějaké bonusy.Bratrova žena už říkala, že za ní půjde, protože bratr poslouchá to, co mu účetní bulíkuje a opakuje to samé, že je to zbytečné, že to bude mít vše splacené, že nic nestoupá. :roll: :roll:

Victoria1988
Kecalka 123 příspěvků 07.11.18 21:56
@Anonymní píše:
Děkuji za info
Nenapadá vás, proč ta účetní povídá to, co povídá? napadá mě,že s tím nechce mít nějakou další starost, jinak nevím, proč mu radí at insolvenci nepodává, když to mít splaceno ani za pět let mít nemůže, když vše stoupá zároven s dluhem.
Nebo jestli nemá nějaké odměny za to, že má na starost i řadu zaměstnanců s exekucemi, prý to dělá nad rámec své práce, tak třeba by přišla o nějaké bonusy.Bratrova žena už říkala, že za ní půjde, protože bratr poslouchá to, co mu účetní bulíkuje a opakuje to samé, že je to zbytečné, že to bude mít vše splacené, že nic nestoupá. :roll: :roll:

Tak to nemám představu. Jen mě napadá, ze třeba nikdo ve firmě ještě nemá os.bankrot a max má zkušenost s exekucemi nebo nějaký osobní problém, ze mu nepřeje pohodovy život?

Verun83
Echt Kelišová 8839 příspěvků 33 inzerátů 08.11.18 05:39
@Anonymní píše:
Děkuji za info
Nebo jestli nemá nějaké odměny za to, že má na starost i řadu zaměstnanců s exekucemi, prý to dělá nad rámec své práce, tak třeba by přišla o nějaké bonusy.Bratrova žena už říkala, že za ní půjde, protože bratr poslouchá to, co mu účetní bulíkuje a opakuje to samé, že je to zbytečné, že to bude mít vše splacené, že nic nestoupá. :roll: :roll:

Spis nema dost informaci.
Insolvence smysl ma, teda pokud nedluzi nehoraznou castku, a nemel by na mesicni splatku. Zaplati vlastne jen 30% soucasneho dluhu za 5 let. A to je sakra rozdil. Jen si musi spocitat, jestli na to bude mit. My mame ve firme jednu pani a ta dluzi tolik, ze by mela insolvencni splatku cca 9t a na to proste nema.
A mas pravdu. Exekucni uroky se nezastavuji podanim insolvence.bezi dal. Ale nezaplati jich proste tolik.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16911 příspěvků 08.11.18 09:36
@Anonymní píše:
Děkuji za info

Paní účetní si nechce přidělávat práci a nebo to prostě neví. A tvůj bratr je telátko. Jde o hodně peněz a tak se snad poptám všude možně tak, abych se mohl rozhodnout co nejlépe.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >