Stále hnisá jedno očičko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Klaudie08
Povídálka 14 příspěvků 15.08.18 20:00
Stale hnisa jednou ocicko

Ahoj holky maly ma 3 mesice kazdy rano ma jedno ocicko tolik zalepene okolo taky vzdy mu to omyju pres den se mu to taky Dela stale Jen z praveho oka kapicky nezabiraji mate zkusenost?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Dandinkaaa
Kecalka 177 příspěvků 15.08.18 20:03

Nevim jake mate kapky, ale mi u maleho zabral Tobrex, jsou to antibioticke kapky. Predepise i pediatr. Na zalepene oko uz vyplachovani a otirani nepomuze, to ma zanet.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 15.08.18 20:05

Ja kupovala nejake bylinne v lekarne, vhodnr od narozeni. Ted nevim nazev kapek. Pomohli rychle

epsice
Zasloužilá kecalka 965 příspěvků 15.08.18 20:05

jděte s tím k pediatrovi… já dávala okuflash a pak jsme stejně dostali stejně kapky s antibiotiky…

eviku-miluna
Kelišová 6814 příspěvků 15.08.18 20:05

@Klaudie08 my vystridali dvoje ATB kapky, nic nezabiralo, az manzel promasiroval diteti slzne kanalky, tak byl pokoj.

stonožka12
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 4 inzeráty 15.08.18 20:07

Jděte k pediatrovi pro antibiotické kapičky, např. zmíněný Tobrex. Zaberou velmi rychle. Pokud by se i přesto zánět opakovaně vracel, pediatr by vás měl co nejdříve poslat na propláchnutí kanálků. Nejlepší je ho udělat právě v tomto věku.

Overlook
Kecalka 307 příspěvků 15.08.18 20:11

Ocuflash, Ophthalmo septonex, borová voda - to je volně prodejný. Ale s tímhle bych šla už k doktorovi, může předepsat ATB kapky. K tomu je dobrá masáž slzných kanálků a kdyby měl furt problémy, tak možná na oční, aby vyšetřili, jestli má kanálky průchodný.

mktka80
Povídálka 17 příspěvků 15.08.18 20:21

Muj syn na to take dlouho trpel, asi az do pul roku. Proplachovani kanalku jsem se bala, vyzkousela jsem proto vsechny mozne pripravky, co uz byly jmenovane. Opravdu pomohla az masaz kanalku, do par dnu jsme meli klid. Precetla jsem si o ni zde, zadny doktor mi to neporadil. Navod je na webu…

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15546 příspěvků 15.08.18 20:27

My masírovali, ale pomohl až proplach kanálků. Hlavně pozor, dá se dělat jen do určitého věku, pak již nejsou schopni dítě udržet a musí se dělat v narkóze.

Klaudie08
Povídálka 14 příspěvků 15.08.18 20:40

Dekuji holky prectu si tu masaz o Tom jsem vubec nevedela :)

lucynka25
Echt Kelišová 7922 příspěvků 1 inzerát 15.08.18 20:40

@Klaudie08 take jsme meli nedavno,opthal nezabral,takze jsme dostali tobrex kapky a kremik,do 3dnu bylo oko zdrave.
Dcera to mela z koupani v bazenu,asi chlor..

Mgree
Kecalka 446 příspěvků 15.08.18 21:33

Nám pomohla oční ophthalmo framykoin mast, do dvou dnů klid.

blumen
Hvězda diskuse 42770 příspěvků 15.08.18 21:42

@Klaudie08 nema otevreny slzny kanalek. Jdete hned na ocni na pruplach, do veku 4 mesicu se to dela behem 10 minut bez anestezie. Pak uz je to horsi.

A jeste predtim zkuste tu masaz, video je na youtube a hlavne vymackejte z koutku oka hnis. Ale s tim pruplachem bych neotalela.

A divne, ze vam to doted nikdo nerekl.

Michalka80
Kelišová 5966 příspěvků 15.08.18 21:55

Maly mel taky nekolikrat zahnisane ocicko, vyplachovali jsme pomoci kapek ocuflash, pak nam dr.napsal tobrex, chvilu to bylo dobry. Pak opet ocko zahnisalo, dostali jsme kanamycin s tim, ze pokud se to znovu vrati, budeme muset na pruplach kanalku. Pri dalsim zhnisani jsem na radu kamaradky zkusila nastrikat do ocka materske mleko a druhy den rano bylo ocicko bez hnisu. Zatim se drzi, uz skoro 2 mesice jsou ocka v poradku.

Rachelkaaa
Povídálka 48 příspěvků 15.08.18 21:58

Taky jsme řešili od narození, jedno oko se samo spravilo po pár týdnech, na druhé jsme měli Ocuflash, ATB od dětské (podle oční je to prý blbost v případě, že kanálky nejsou průchodné), pak Omisan baby, dělali jsme masáž, kolem 5. měsíce pořád žádné zlepšení.
A 4 dny před kontrolou, kdy nás měla poslat na průplach se to samo, ze dne na den vyléčilo, od té doby bez problémů ;) Přiznám se že ten poslední měsíc už jsme ty kapky flákali když to nepomáhalo. (Slyšela jsem, ze se kanálky můžou zprůchodnit tím, jak hlavička roste, nevím co je na tom pravdy…) Tak ať vás to dlouho netrápí.. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Aneta Krejčíková ukázala krásnou sestru, ale společný mají jen úsměv!

Hříčka přírody? Aneta Krejčíková odtajnila svou sestru a málokdo by tipoval,... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >