Věcně uplakané miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Chaloupa
Stálice 92 příspěvků 14.08.18 18:08
Věcně uplakane miminko

Ahoj všem maminkam,
Jsem už tak na dne, ze se musím vyzpovidat.
Mám 2 měsíční holčičku - vytouzene miminko.
Už od porodnice je plactivejsi, já jakožto prvorodicka od začátku hodně chovala - hlavně proto, ze ji moc trapily koliky. A tak se roztočil kolotoc.
Od té doby neusnula sama, jen nám v naruci. I tohle jsme akceptovali, říkali jsme si, ze jednou to přejde.
Jenže pak začala silné bojkotovat kočárek. Nemůžu s no vůbec vyjet ven. Vyžaduje uspat na ruce a pak až dat do kocarku. Pokud nevyhovim, je schopna rvat v kuse i dvě hodiny, nemůžu ji stejně nechat křičet, začne modrat a zalyka se.
Koupili jsme Tedy drahé nositko.
Jenže po několika marných pokusech vzdavame - řve, jen ji do nosítka usadim.

Jsme nesmírně zklamana, unavená, cítím se jako nejhorší matka, ze nic nezvladam - domácnost absolutně - cely den ji mám na rukách jinak řve.
Ven nemůžu bez cirkusu.
S moji mámou se jen hádáme - snaží se mi neustale,,radit” typu - nech ji rvat klidne dvě hodiny ona pak přestane.
Už opravdu nemůžu. Začínám si myslet ze jsem opravdu špatná matka. Není možné aby takhle porad hystericky plakala. Podotýkám ze zdravotně je v pořádku.

Všichni tvrdili, jak se to časem zlepší, ale čím starsi je, tím víc řve. Dělám opravdu 160%, ale vše přijde v nivec.
Nevím jak dal :,(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Macecha.Bože
Povídálka 39 příspěvků 14.08.18 18:14
@Chaloupa píše:
Ahoj všem maminkam,
Už od porodnice je plactivejsi, já jakožto prvorodicka od začátku hodně chovala - hlavně proto, ze ji moc trapily koliky. A tak se roztočil kolotoc.
Od té doby neusnula sama, jen nám v naruci. I tohle jsme akceptovali, říkali jsme si, ze jednou to přejde.
Jenže pak začala silné bojkotovat kočárek. Nemůžu s no vůbec vyjet ven. Vyžaduje uspat na ruce a pak až dat do kocarku. Pokud nevyhovim, je schopna rvat v kuse i dvě hodiny, nemůžu ji stejně nechat křičet, začne modrat a zalyka se.

Jsme nesmírně zklamana, unavená, cítím se jako nejhorší matka, ze nic nezvladam - domácnost absolutně - cely den ji mám na rukách jinak řve.
Ven nemůžu bez cirkusu.
S moji mámou se jen hádáme - snaží se mi neustale,,radit” typu - nech ji rvat klidne dvě hodiny ona pak přestane.
Už opravdu nemůžu. Začínám si myslet ze jsem opravdu špatná matka. Není možné aby takhle porad hystericky plakala. Podotýkám ze zdravotně je v pořádku.

Všichni tvrdili, jak se to časem zlepší, ale čím starsi je, tím víc řve. Dělám opravdu 160%, ale vše přijde v nivec.
Nevím jak dal :,(

Co pořídit šumivého medvidka? Pustit ho a dítě polozit?
Chodit k ní po určitých intervalech?
Je o tom i knížka :) Jen si nevzpomenu na nazev :think:

blumen
Hvězda diskuse 42826 příspěvků 14.08.18 18:14

@Chaloupa zkusenost nemam, ale neni lepsi vyzkouset satek? Treba by si zvykla.

blumen
Hvězda diskuse 42826 příspěvků 14.08.18 18:15

@Macecha.Bože myslim od Harvey - nejstastnejsi miminko v okoli. Doporucuji

tininas
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 14.08.18 18:16
@Chaloupa píše:
Ahoj všem maminkam,

Ven nemůžu bez cirkusu.

Nevím jak dal :,(

Nenaděláš nic. Jen musíte přežít. Bude to trvat zhruba ještě měsíc a pak se to zlomí - tzv. 4. trimestr. Zažila jsem si to s prvorozeným.

sakota
Kelišová 5540 příspěvků 14.08.18 18:17

@Macecha.Bože ja jsem se drzel „Kazde dite muze dobre spat“ nebo tak nejak, ale na takovyhle extrem, jako ma zakladatelka, o asi bude kratke. I kdyz za pokus…

Chaloupa
Stálice 92 příspěvků 14.08.18 18:17

@Macecha.Bože
Sumika máme, nepomáhá na ni žádný bílý šum, ani vysavač, ani fen proste nic.
A pevný úvaz taky ne, vzteka se, protože nemůže hýbat rukama..
vyzkoušeli jsme opravdu možné i nemožné a nikam to nevede…

Chaloupa
Stálice 92 příspěvků 14.08.18 18:19

@blumen
Taky mě ještě napadl šátek, ale moc nevím , jestli to pomůže. Absolutně nechápu v čem je problém .
Vždycky má 2 dny kdy má tyhle hysteraky a cely den s ni nejde nic dělat
Pak je zas den/dva více v pohodě..
Už mě z toho hrabe

Anetka247
Povídálka 12 příspěvků 14.08.18 18:19

Zvykla si na to že si všechno vypláče. Chápu že nechat dítě plakat se ti zdá drastické, ale nevidím jinou možnost. Když se rozbrečí a ty jí dáš co chce nic se nevyřeší, právě tímhle to ještě víc kazíš a ukazuješ jí že když něco chce stačí začít brečet.

Chaloupa
Stálice 92 příspěvků 14.08.18 18:20

@Anetka247
Ale jak se mám tedy zařídit?
Nemůžu ji nechat dlouho plakat, protože začne modrat, dusit se a zalyka se, čili stejně ji musím vyndat u postýlky/ko­carku.. a pochovat, utěšit, uspat na rukách.. :nevim:

janickaIII
Závislačka 2652 příspěvků 14.08.18 18:25
@Chaloupa píše:
@Anetka247
Ale jak se mám tedy zařídit?
Nemůžu ji nechat dlouho plakat, protože začne modrat, dusit se a zalyka se, čili stejně ji musím vyndat u postýlky/ko­carku.. a pochovat, utěšit, uspat na rukách.. :nevim:

Právě v té knizce Každé dítě může dobře spát, píšou, že na tohle odnaucovani je dobre aby si maminka vzala sluchátka a hlídal dítě otec. Je to sice drastické, ale pokud se toho chceš zbavit asi to jinak nepůjde.

kompendium
Povídálka 39 příspěvků 14.08.18 18:26

Zazili sme to iste. Pomohlo nam nositko a satka. Spociatku plakala aj tam, ale zistila som, ze som ju tam nemala spravne ulozenu. Ked som sa ju tam naucila spravne uviazat, vysla s nou po uviazani hned von, rychlo si zvykla a dni sme prezivali o 100% lahsie. Teraz ma 5 mesiacov a bez problemov ju uspim aj v posteli. Nikdy som nenechala vyplakat, resp. po kratkom case to vzdala, plakala cim dalej tym viac.

lolink
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 14.08.18 18:26

Ja taky chovala a chovala a nestihala nic. Dite, tak male, bych vyplakat nechat nemohla. Pred chvilkou vylezlo z bricha a blizkost potrebuje. Casem to preslo. Kolem 4. Mesice zacal vic vnimat okoli a lepsilo se to. To, ze nestihas nic doma? A co? Se to nepo… Pardon, ale nazor, ze si zvyklo, ze si vse vykrici mi prijde dost mimo. Jsou mu dva mesice. 8o

Chaloupa
Stálice 92 příspěvků 14.08.18 18:27

@janickaIII
Já vím ze si sem jdu pro radu a pak ji odmítám, ale já nejsem proste nějak přesvědčena o metodě nechat vyrvat
Pana Estevilla nemusím :nevim:
Takovou metodu proste musel zákonitě vymyslet chlap… tohle by ženskou nenapadlo

Chaloupa
Stálice 92 příspěvků 14.08.18 18:29

@lolink
Je pravda ze se ji snažím maximálně vyjit vstříc, asi jsou matky, které kdyby jim plakalo v kocarku, tak ho nechají. My ale nikdy nenechali plakat dlouho, když jsme videli, ze nic nepomáhá, proste jsme si ji vzali pochovat.
Takhle i doma no. Opravdu se ji věnujeme na maximum, ale mám pocit ze to vše je stejně nějak zbytečně.
Strašně moc doufám ze to přejde, mám strach ze zůstane ošklivá, věcně mrzuta a orvana :cert:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Foto s Cainem, klapka! Karel Roden se objeví v Janu Žižkovi, zahraje si krále Václava IV.

Na place, kde Petr Jákl natáčí velkofilm světových parametrů Jan Žižka, se to... číst dále >

Červená, barva Vánoc a krveprolití: Jak budou vypadat trhy v roce 2025

Zlatá, zelená a červená. Tradiční barvy Vánoc, z nichž ta poslední jmenovaná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >