Reklama

Nechce být u babičky v 9 měs.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Studie
Stálice 95 příspěvků 13.08.18 11:25
Nechce být u babičky v 9 měs

Dobry den, mám holčičku 9 měsíců., která se boji cizích lidi. Včera jsem ji nechala 2 hodiny babičce, kterou vidí jednou a měsíc a dcerka prý cele 2 hod probrecela a uklidnila se, až když jsem přišla domu. Je to normální? Mate s tím někdo také zkušenost? Dekuji.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Blankaspl
Kecalka 208 příspěvků 13.08.18 11:26

Ano, je to normální :-) Pokud vidí babičku jednou za měsíc, je to pro ni prakticky cizí člověk.

Kriss Tina
Závislačka 4734 příspěvků 13.08.18 11:28

Babička by měla chodit častěji, nebo vy k ní, jednou měsíčně je málo aby si na ni dítě zvyklo, je pro ni prakticky cizí člověk :think:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18131 příspěvků 13.08.18 11:30

Samozřejmě, že je to normální, vždyť je to ještě miminko.

Sany80s
Kelišová 6294 příspěvků 13.08.18 11:30

U dítěte, které není zvyklé, to normální je. Dítě je potřeba zvykat od narození, chovat cizími, vozit v kočáře, nechat přebalit nebo nakrmit jinými lidmi.
Když to člověk zanedbává, tak se pak stane tohle a dítě je zbytečně ve stresu.

Tersuita
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 13.08.18 11:32

U dcery to bylo také tak…babičku vídala častěji (cca 1× týdně), ale přesně v 9 měsících se stalo to samé. Pamatuji si, že i při rodinných akcích jsem s ní byla většinou někde ve vedlejší místnosti, protože mezi dalšími lidmi byla hodně úzkostná. Časem se to zlepšilo, v prosinci jí bude šest a už tak od 3 let je to děsná exhibicionistka, miluje pódium, jakákoliv vystoupení,… :) Ale je fakt, že u babičky spala poprvé až někdy ve 2,5 nebo 3 letech, kdy tam s ní byl malý bráška (tehdy ani ne roční), který s ničím takovým naopak neměl nejmenší problém. :)
Každé dítko je jiné, neboj se a dej jí čas :hug:

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1643 příspěvků 13.08.18 11:34

Ano je to úplně normální.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18131 příspěvků 13.08.18 11:36
@Sany80s píše:
U dítěte, které není zvyklé, to normální je. Dítě je potřeba zvykat od narození, chovat cizími, vozit v kočáře, nechat přebalit nebo nakrmit jinými lidmi.
Když to člověk zanedbává, tak se pak stane tohle a dítě je zbytečně ve stresu.

Já si rozhodně nemyslím, že dítě se nutně musí násilně zvykat na cizí lidi, aby se to proboha nezanedbalo, že nechce být jinde, než s rodiči. Na tom není nic špatného ani nepřirozeného. Naopak mi nepřirozené přijde, abych dítě od narození dávala cizím. Holčičce je devět měsíců, na zvykání má dost času.

Ester13
Kelišová 5678 příspěvků 13.08.18 11:43

Je to normální. Navíc kolem 9. měsíce je období separační úzkosti, ono se to časem zlepší.

Hadumi
Extra třída :D 13276 příspěvků 13.08.18 11:43

@Sany80s tohle bych tvrdila u dítěte třeba pětiletého a né 9ti měsíčního…

Janli
Kelišová 5410 příspěvků 9 inzerátů 13.08.18 11:48

@hanka.br. Babička přece není cizí, u nás je to po rodičích nejbližší osoba. Ovšem to, že se vidí jednou za měsíc, z ní prakticky cizí dělá a nechat ji hlídat dítě moc rozumné nebylo. Já měla mimo rodičů dítě od miminka zvyklé na další dva lidi, právě proto, abych předešla hysterickým scénám, pokud jsem mrně potřebovala pohlídat.

iwa83
Kelišová 6147 příspěvků 13.08.18 11:55

Ano, je to miminko. Není se čemu divit. Když mimčo vidí někoho jednou za měsíc, je to pro něho jak kdyby byl cizí. A hlavně děti jsou citlivější na „nesednoucí osoby“. Naše vyváděla asi do půl roku u tchýně. Časem se to zlepšilo a přestala brečet po tom co na ní babička promluvila.

A záleží i jak se předává dítě - zda tady je, já musím běžet, je tak špatně. Až bude separační krize, bude vyvádět i když bude hlídat tatínek. Ale je potřeba vydržet, mluvit o tom. A já jsem zástance toho, že se má říkat, že máma jde pryč, protože musí a ne nechat tak a ve vhodnou chvíli se vypařit. Dcera zásadně mává - jak mě, tak tátovi i když od nás odcházejí moji rodiče. Chci aby viděla že jdou pryč a ne že než šla spát tak tady byli a jak se vzbudí, tak nejsou…

iwa83
Kelišová 6147 příspěvků 13.08.18 11:59

@Sany80s Pěkná teorie, ale myslím, že 90% mamin nemá tolik lidí kolem sebe, aby je mohla aktivně zapojovat do péči o mimino od narození. A nechat ho hlídat/přebalovat cizími (babička, kamarádky…). Myslím, že je častější, že se o mimčo musí postarat především rodiče a občas přijde někdo na návštěvu, nebo se jde na návštěvu.
A ne všechny děti jsou společenské, některým je prostě nejlíp u mámy a táty. A to si nemyslím, že by rodiče něco zanedbali.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18131 příspěvků 13.08.18 12:06
@Janli píše:
@hanka.br. Babička přece není cizí, u nás je to po rodičích nejbližší osoba. Ovšem to, že se vidí jednou za měsíc, z ní prakticky cizí dělá a nechat ji hlídat dítě moc rozumné nebylo. Já měla mimo rodičů dítě od miminka zvyklé na další dva lidi, právě proto, abych předešla hysterickým scénám, pokud jsem mrně potřebovala pohlídat.

Nevím, kolik babiček je schopných docházet do rodiny častěji, aby si na ně děti zvykaly - tady se v diskuzích spíše dočítáme, že buď nemohou, nechtějí, nebo je jim vyčítáno, že se starají až moc. A už vůbec si nemyslím, že by jakákoli drezúra zabránila tomu, aby tak malé dítě, které je rádo s mámou, neplakalo, když je někde od ní.

Run
Generální žvanilka 20520 příspěvků 13.08.18 12:06

My jsme s našima bydleli a stejně se malá nenechala hlídat do dvou let. Šla jsem ke kadeřnici a ona dvě hodiny rvala za dveřma.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Sledujte a učte se! Peštová je výjimkou Instagramu: Bez filtrů a příkras boduje

Instagram je místo, kde lidé ukazují zkreslenou realitu a málokdy odhalí... číst dále >

Telefon za volant nepatří! Snad to byla u Patricie Solaříkové jen výjimka

Používání mobilního telefonu za volantem je sice od roku 2002 na českých... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama