Reklama

Zatnutè pěstičky u 4měsíční holčičky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Michaela.Marketka
Nováček 8 příspěvků 11.08.18 13:44
Zatnutè pestičky u 4mesicni holčičky

Dobrý chtela jsem se zeptat minulý týden nám byli 4 měsíce, malá ma stále zatnutè pestičky, a moc dlouho mi na bříšku nevydrží, byli jsme na rehabilitaci cvicime doma ale zadnou zmenu jsem jeste nezpozorovala, ba naopak si myslim ze je to jeste horší, nemáte nekdo nejaky osvědčený tip jak dopomoci k tomu aby mi pěsticky otevirala. Děkuji

Reklama

Reakce:

kalie
Kecalka 348 příspěvků 11.08.18 14:39

Tak ve 4 mesich je zatinani pesticek naprosto bezne, vim to naprosto bezpecne, protoze s obema detmi jsem bohuzel musela navstevovat neurologii. Spis je dulezite, zda umi prsticky otevrit-bere hracky? Prendava si je z ruky do ruky?

Michaela.Marketka
Nováček 8 příspěvků 11.08.18 15:59
@kalie píše:
Tak ve 4 mesich je zatinani pesticek naprosto bezne, vim to naprosto bezpecne, protoze s obema detmi jsem bohuzel musela navstevovat neurologii. Spis je dulezite, zda umi prsticky otevrit-bere hracky? Prendava si je z ruky do ruky?

Jak to myslíte ze je to běžné? My jsme též byli na neurologii a rikali nam ze je to špatný ze v tomhle věku by uz neměla. A co jste proti tomu dělali taky cvicily? Jj rucky ma otevrene ldyz spinka. Nebo je na zadech nebo si hraje.

kalie
Kecalka 348 příspěvků 11.08.18 16:46

Maloktere dite ve 4 mesicich ma vetsinu casu otevrene pesticky, neurolog jen zduraznil, ze je dite musi umet samo otevrit, aby si treba vzalo hracku. Jsou deti drazdive, ktere maji pesticky dlouho. Dcera mivala zatate pesticky jeste v sedmi mesich, ted uz chodi do skoly a fakt to na ni nasledky nezanechalo. Pokud jsou pesticky jediny problem, tak bych to neresila. My rehabilitovali kvuli tezke predilekci a spatnemu paseni koniku. Ty pesticky k tomu patrily. Dcera byla na brichu ve stresu, tak se zatinala.

kalie
Kecalka 348 příspěvků 11.08.18 16:47

Cvicili jsme vojtovku cca do roka.

Michaela.Marketka
Nováček 8 příspěvků 11.08.18 16:51
@kalie píše:
Cvicili jsme vojtovku cca do roka.

No my právě taky špatně paseme konicky. Ma ramena vis nez by mela mit a nezapojuje brisni svalstvo a od toho se prej taky odviji zatnute pestičky. Uz cvičime prave 3 tyden a zadne změny jsem nepoznala. Za tyden jdeme na kontrolu a na rhb prave rikali ze kdyz se to nezlepsi tak budeme muset pristoupit k radikalnejsimu cvičení z čehož mam obavy.

kalie
Kecalka 348 příspěvků 11.08.18 17:24

A co to ma byt to radikalnejsi cviceni? U dcery se s vojtovkou pokroky objevily hned, rekla bych, ze po trech tydnech uz pasla fakt pekne…do roka jsme cvicili spis proto, aby meli na rehabilitacich carky…hledali pak z jen mouchy. Ale je fakt, ze diky vojtovce je dcera krasne vzprimena, nehrbi se, chodi pekne symetricky, coz se dneska malokdy u deti vidi. Pokud jde o nas, tak vojtovka byla fakt maximalne efektivni.

Michaela.Marketka
Nováček 8 příspěvků 11.08.18 18:04
@kalie píše:
A co to ma byt to radikalnejsi cviceni? U dcery se s vojtovkou pokroky objevily hned, rekla bych, ze po trech tydnech uz pasla fakt pekne…do roka jsme cvicili spis proto, aby meli na rehabilitacich carky…hledali pak z jen mouchy. Ale je fakt, ze diky vojtovce je dcera krasne vzprimena, nehrbi se, chodi pekne symetricky, coz se dneska malokdy u deti vidi. Pokud jde o nas, tak vojtovka byla fakt maximalne efektivni.

To ja netuším, co tím myslela, fizioterapeutka. A jak casto jste cvicily? My cvičime tak 5-6× krat za den.

kalie
Kecalka 348 příspěvků 11.08.18 18:22

No pockej, maximalni vysledek je pri 4 cvicenich za den. Proc cvicite tolikrat? Je to kontraproduktivni…

radulaur
Zasloužilá kecalka 957 příspěvků 11.08.18 18:37

@kalie ja to pochopila , ze maminka cvičí nějaké protahovaci cviky…a prave ta vojtovka je to “ radikálnější” cvičení co jim hrozí …

Michaela.Marketka
Nováček 8 příspěvků 11.08.18 20:29

Jj protahování :roll: vy jste rovnou cvicily vojtovku?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama