Reklama

Stavba domu svépomocí - prosím rady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.18 14:14
Stavba domu svépomocí - prosím rady

Ahojky, prosím o rady ohledně stavby domu svépomocí. Vyhlédla jsem si nejmenovanou firmu, zamilovala se do jednoho domečku, kde už se vidím a pak si přečtu recenze na tu firmu a málem mě šlak trefil. Takže po spoustě špatných referencí jsem se rozhodla, že projekt na domeček bych od nich odkoupila nebo si ho podobně nechala udělat u architekta a prostě se stavělo svépomocí. Jenže absolutně nevím jak to chodí. Budu mít pozemek, projekt a co dále? Najímat se na to budou nejspíš firmy, známé, kteří by v tomto pomohli nemáme. Takže to bude muset být jedna firma na základovou desku, další na hrubou stavbu, jiná na inženýrské sítě, jiná na vodoinstalaci, elektřinu atd? Prosím o ponechání anonymu, nikdo zatím neví, že chceme stavět a nechci, aby mě někdo poznal. Děkuji.

Reklama

Reakce:

Havran007
Ukecaná baba ;) 1909 příspěvků 10.04.18 14:41

Když si to necháš postavit na klíč a zaplatíš si k tomu technicky dozor, tak Tě to vyjde určitě levněji než svépomoci. Tam budeš muset najmout x firem, někdo je stejně bude muset koordinovat a hlídat a ve finále, až bude nějaký problém, tak může být těžké uplatňovat reklamace.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.18 14:42

To může být různé. Můžete si najít třeba 2 zedníky a ti Vám to postaví skoro celé. Ale opět se nevyhnete hledání referencí…to stejné nechat si postavit od menších firem.
My si stavěli dům svépomocí tak, že 80 % času vše dělal manžel sám, občas mu přišel vypomoct děda. Firmu jsme měli na postavení střechy, na vodo-topo-plyn, na schody a okna+dveře. Základová deska a stropy byla hromadná akce rodiny.
Oba jsme byli stavebnictvím nepolíbení, všechno jsme hledali na netu, teď je tam toho spousta. Stavět z přesných cihel se muž učil podle youtube. Zkus si zadat „stavba domu svépomocí krok za krokem“, nějaký návod ti vyjede. Včetně toho, jaké povolení musíš vyřídit, jaké přípojky mít, kam to zajít vyřídit apod. A můj osobní poznatek - počítej ve všem s tak o 20 % vyššími náklady, než si myslíš. Vždycky se totiž najde něco, co se zapomnělo započítat nebo toho je málo nebo něco neočekávaného nebo to stojí víc než se inzerovalo…

AnetBlack
Povídálka 35 příspěvků 10.04.18 14:54

Nechtěla jste náhodou stavět s Canabou? My to i přes různé negativní recenze máme v plánu. Jak už bylo řečeno výše, myslím, že investicí do stavebního dozoru se dá dost věcí uhlídat, případně před předáním donutit stavaře, aby chyby opravili.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.18 15:00

My měli od firmy projekt a domluvenou základovku a hrubou stavbu, na ostatní jsme najímali v místě nebo podle toho, kdo dal jakou cenu. Měli jsme ovšem dobrého stavbyvedoucího, který vše koordinoval a stál do 30 tisíc. Ovšem je pravda, že pokud to není na klíč, tak musíte počítat s tím, že vás to bude stát čas hledat firmy, ladit návaznosti ale s tím by taky pomohl stavbyvedoucí, záleží na domluvě. Kdybychom si náš dům nechali dělat na klíč od firmy, tak nám řekli o milion více než jsme se vešli my a to jsme nešetřili na ničem, spíš naopak - máme spousty „věcí“ doveženo ze zahraničí, protože jsme chtěli kvalitu. Jediné, na čem jsme ušetřili, byly vnitřní příčky, které dělal otec s manželem. Někdy se stačí v místě pozemku jen poptat a on vždycky někdo někoho doporučí, toho bych se vůbec nebála.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.18 15:10

Děkuji. Manžel co se všeho o stavebnictví týče nemá žádné zkušenosti, já sama bych to asi těžko postavila a ani nám nemá kdo pomoci. Koukám ted ještě po modulových domech, dost mě mrzí ty špatné recenze na tu firmu co jsem chtěla. Ten bungalov co chci je můj vysněný dům. Přesně vše tak jak bych si přála. @AnetBlack ne byly to ekonomické stavby a. s. Nechala jsem si zaslat katalog, vybrala dům a dokonce už ho mám i navržený v programu jak bude zařízený atd. Pak jak jsem hledala reference tak mi spadla čelist.

hapovab
Kecalka 442 příspěvků 10.04.18 15:13

My jsme to tak delali, bagrovani jedna firma, hrubou jina…asistoval u vseho manzel (hlidal si to)Vybirali jsme mistni firmy, o kterych jsme vedeli, za je na ne spoleh. a pokud byla potreba reklamace neceho tak jsme to meli v miste. Opravdu nejlepsi je sehnat dva sikovne zedniky. Velmi dulezite je investovat do dobreho architekta, ktery vam navrhne spravne umisteni, vyresi pripadne problemy se spodni vodou, odpadni vodou (pokud neni kanalizace atd.My jsme na architektovi setrili a byl (je)to pekny prusvih),spousta problemu ktere musime resit sami, protoze on navrhnul nesmysl.Snad mate s partnerem pevny vztah, stavba domu je opravdova zkouska vztahu ( osobni zkusenost i zkusenost kamaradek) :D

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.18 20:08

@Havran007
Tak to slyším poprvé, že stavba na klíč je levnější. Příklad z našeho okolí, dvě dřevostavby na klíč, bungalovy, nic moc velké, bez garáží za 3,4 a za 2,9 bez DPH. Náš dům s plným patrem s dvojgaráží + zahradním domkem a nešetřeno na materiálech, žádná dřevostavba za stejnou cenu?

Havran007
Ukecaná baba ;) 1909 příspěvků 12.04.18 07:20
@Anonymní píše:
@Havran007
Tak to slyším poprvé, že stavba na klíč je levnější. Příklad z našeho okolí, dvě dřevostavby na klíč, bungalovy, nic moc velké, bez garáží za 3,4 a za 2,9 bez DPH. Náš dům s plným patrem s dvojgaráží + zahradním domkem a nešetřeno na materiálech, žádná dřevostavba za stejnou cenu?

Tak hodně záleží na použitých materiálech, některé dlažby stojí 200 kč/m2, některé pak 1000 kč/m2. Jinak malý bungalov musí jít postavit do 1,5 mil. Ale pozemek, oplocení, zasíťování, zpevněné plochy můžou vyjít na další milion a půl. Postnu tady jednu kalkulaci od známého.

nataliekovarova37
Stálice 100 příspěvků 16.04.18 16:57
vyrazne slevy na stavebni material

Ahoj, nabizim moznost vyraznych slev na stavebni material u poptavek nad cca. 40tis.
Pokud byste mel nekdo zajem o kalkulaci, poslete mi prosim do PM poptavku a uvidime o kolik jsem schopena stlacit ceny dolu oproti Vasim dodavatelum.
Odebirame a dodavame od velkych stavebnich firem a tak se nejake zbozi da pripojit k velkym objednavkam, tudiz by vas to pak mohlo vyjit o dost levneji.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Jílková je jak domina z 90. let, Máte slovo by mělo zmizet, míní kritik

Verbální „údernice“ Michaela Jílková (50) prý nemá se svým pořadem Máte slovo... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >