Štěně vyjíždí po ostatních psech i lidech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andy10092017
Stálice 51 příspěvků 30.01.18 21:08
Štěně vyjíždí po ostatních psech i lidech..

Zdravím..
Chci se zeptat, zda se už někdo setkal s tím, že by jeho pejsek startoval po ostatních psech i lidech. Myslím si, že on se až tak bojí.. Že z toho vyjíždí. I na cvičáku mi to tak říkali. Kdyz tam s ním jsem, absolutně mě nevnímá. Pouze ostatni pejsky a lidi a do toho štěká a je naježený. Snažím se ho co nejvíce socializovat.. Ale nejspíš to chce více času a trpělivosti. Jen pokud se s tím někdo potkal.. Prosim o rady… Dekuji :) :mavam:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2217 příspěvků 30.01.18 21:11

Zalezi jak je stendo stary, nektery chyby, ktery se staly kdyz byl jeste u puvodnich majitelu, se jen tezko napravujou. A spatna socializace k tomu patri. Cvicak je ale urcite spravna volba.

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 765 příspěvků 30.01.18 21:17

@Andy10092017 Je to typická reakce ze strachu. Chovat se klidně. Vycítí z tebe klid. Socializovat. Chválit ho, pozitivním hlasem za to, že je v klidu.Je to na dlouho, má strach.

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 765 příspěvků 30.01.18 21:18

Zkus jeste primo psi poradnu na http://psycholog-psu.com/,
Desenskemu je mozne i volat

Sintacel
Povídálka 43 příspěvků 30.01.18 21:19

Kolik má měsíců? Jak se chováte vy, když začne vyjíždět?
Je dobré odlákat pozornost od ostatních psů - udělat se prostě zajímavější, než všechno okolo - ještě než si váš pes všimne jiného.
Zná štěně bezpečně své jméno? Pak můžete s pamlskem v ruce chodit ve větší vzdálenosti od psů, mluvte na něj, oslovujte ho, co chvíli mu mlsek dejte. Dělejte to v krátkých časových úsecích a střídejte to s hrou s hračkou - minutu chodte, párkrát mu hoďte hračku a schovat a znovu. Chce to trpělivost a hlavně vaši důslednost :-) Klidně mi napište i zprávu…

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 765 příspěvků 30.01.18 21:20

@Sintacel Ano,dobre rady :kytka:

Sintacel
Povídálka 43 příspěvků 30.01.18 21:22

@sabrinafrompra­gue Děkuji, několik let se pohybuji kolem výcviku asistenční psů v Pestré společnosti, kde samozřejmě tihle psi nesmí být absolutně nijak agresivní, ale samozřejmě že psi-puberťáci po sobě taky lehce jdou… No a tak se to tam hodně řeší :-)

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 765 příspěvků 30.01.18 21:28

@Sintacel my teď řešíme u pejska naších příbuzných (2,5 let, z množírny, mnoho zlozvyků se už povedlo odbourat, hodně akční, lovecký pes),že prostě nechce přijít na přivolání…Ani za mlsek…poradíš prosím sz? :kytka:

katyca
Závislačka 3435 příspěvků 30.01.18 21:35

Záleží na tom jaký má postoj. Pokud stojí vzpřímeně a před tebou tak určitě to ze strachu není, již má ochranný pud a brání vás.
Pokud stojí ale bokem tak hledá kudy by utekl nebo pokud štěká a jde za vás tak to samé bojí se. Ale myslím si, že tohle nebude tvůj případ.
Hodně pomáhá chodit mezi pejsky, lidi, aby zjistil, že mu a vám nic nehrozí. A měl by se zaměřovat na něco jiného, hračka, pamlsek,…

Andy10092017
Stálice 51 příspěvků 30.01.18 21:46
@Sintacel píše:
Kolik má měsíců? Jak se chováte vy, když začne vyjíždět?
Je dobré odlákat pozornost od ostatních psů - udělat se prostě zajímavější, než všechno okolo - ještě než si váš pes všimne jiného.
Zná štěně bezpečně své jméno? Pak můžete s pamlskem v ruce chodit ve větší vzdálenosti od psů, mluvte na něj, oslovujte ho, co chvíli mu mlsek dejte. Dělejte to v krátkých časových úsecích a střídejte to s hrou s hračkou - minutu chodte, párkrát mu hoďte hračku a schovat a znovu. Chce to trpělivost a hlavně vaši důslednost :-) Klidně mi napište i zprávu…

Dobrý večer, moc Vám děkuji za odpověď. Bude mu 10. Února 5 měsíců. Své jméno zná opravdu dobře. Snažím se, Ale dokonce mi už prdí i na jakékoli pamlsky. Samozřejmě jen na cvičaku. Doma by udělal cokoli i za čtvrtinu piskotu :lol: Každopádně tam pak se mnou lomcuje 16ti kilove štěně, co chce sežrat všechny kolem sebe. :?

Andy10092017
Stálice 51 příspěvků 30.01.18 21:48

Moc Vám všem děkuji za rady. :srdce: Jsem moc vděčná a je moc hezké, kolik lidí si snaží pomoci. To už se jen tak nevidí. :)

Andy10092017
Stálice 51 příspěvků 30.01.18 21:53
@katyca píše:
Záleží na tom jaký má postoj. Pokud stojí vzpřímeně a před tebou tak určitě to ze strachu není, již má ochranný pud a brání vás.
Pokud stojí ale bokem tak hledá kudy by utekl nebo pokud štěká a jde za vás tak to samé bojí se. Ale myslím si, že tohle nebude tvůj případ.
Hodně pomáhá chodit mezi pejsky, lidi, aby zjistil, že mu a vám nic nehrozí. A měl by se zaměřovat na něco jiného, hračka, pamlsek,…

On ty postoje má jak kdy.. Každopádně i když se naježí a stoji vzpřímeně.. A někdo se k němu přiblíží.. Tak couva a postupně zase vyjíždí…a pak zase strachy couvá… :nevim: Jen chci, aby byl v pohodě.. :-( a nechtěl mi sežrat cely svet. :lol:

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 765 příspěvků 30.01.18 22:02
@Andy10092017 píše:
On ty postoje má jak kdy.. Každopádně i když se naježí a stoji vzpřímeně.. A někdo se k němu přiblíží.. Tak couva a postupně zase vyjíždí…a pak zase strachy couvá… :nevim: Jen chci, aby byl v pohodě.. :-( a nechtěl mi sežrat cely svet. :lol:

Zkus Desenskeho viz vyse, povi ti vic, venuje se agresi vcetne strachove. :kytka: 5 mesicu je malo, to se zlepsi, postupne ho srovnas ahoj

Sintacel
Povídálka 43 příspěvků 30.01.18 22:07

@Andy10092017 Možná je na něj tolik psů na cvičáku prostě moc a psychicky to nezvládá. Zkuste třeba se procházet za plotem cvičáku, upoutávat jeho pozornost, je to malé štěně, tak blbněte s hračkou, balonkem… Když to bude dobré, přesuňte se za plot na cvičák, ale pořád buďte dál od psů, zase blbněte spolu, hrajte si… Ale taky to chce čas, dělat to pozvolna, neuspěchat to…klidně několik dnů jen obcházet…

Sintacel
Povídálka 43 příspěvků 30.01.18 22:07

@Andy10092017 A co to je za rasu?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama