Štípe a kouše svou sestřičku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
markytk
Kecalka 298 příspěvků 14.10.14 21:22
Štípe a kouše svou sestřřičku

Dobrý den, mám dvě holčičky 2 roční, a ta mladší ubližuje dost té starší, štípe, kouše, většinou je to kvůli hračkám. Dnes jsme byly na dětském hřištátku a hrála si tam s klučíkem o pár měsíců starší nejdřív hihi a pak na něj zaútočila, taky ho štípla. Tak nevím jak to bude do budoucna ve školce, tam jí asi dají… Nemáte takové zkušenosti?

Reakce:
Boudice23
Extra třída :D 14873 příspěvků 14.10.14 21:25

@markytk a co pro to děláš aby jí neubližovala a neubližovala osatním? ve školce jí nedají, trestat nemůžou 8) maximálně jí nabančí ostatní děti :-) páč si to nenechají líbit.

markytk
Kecalka 298 příspěvků 14.10.14 21:28

Dám jí přes ručičku a řeknu tytyty, a udělá to znova, jinak tomu chlapečkovi to udělala bezdůvodně. Pak mu dala pokoj, ale vybíjela si to na sestřičce. Doufám, že jí to přejde.

markytk
Kecalka 298 příspěvků 14.10.14 21:29

No to si právě myslím, že tam dostane od cizích dětí.

Boudice23
Extra třída :D 14873 příspěvků 14.10.14 21:30

@markytk tak když vidíš že to nezabírá, proč jí nepošleš trucovat do pokoje? musíš to zkusit jinak…
Jinak já jsem zastánce udělat to samé..i když ti tady hodně lidí bude radit, že se to nemá dělat :-)

Trudinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.14 21:32

Ahoj, myslím že je to obdobím…Můj 2,5 syn někdy úplně bezdůvodně praští starší sestru a to třeba i dost těžkou věcí. Já ho plácnu a vysvětluju, že se to nesmí. Na cizí to zatím nezkoušel :mrgreen: Také mě to znervoznělo, ale od známých syn to dělá také (akorát nemá sourozence tak mlátí rodiče) a dcerka od kamarádky (přes dva roky) už taky zaútočila na jiné děti. Opravdu si myslím že mají takové období, zkoušejí co jim projde, musí se jim to pořád dokola vysvětovat, případně potrestat.

Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 14.10.14 22:40
@Boudice23 píše:
@markytk tak když vidíš že to nezabírá, proč jí nepošleš trucovat do pokoje? musíš to zkusit jinak…
Jinak já jsem zastánce udělat to samé..i když ti tady hodně lidí bude radit, že se to nemá dělat :-)

Já taky, ale každá matka musí posoudit, co zabírá na jeho dítě. Tak jak někdo musí nechat vyvztekat, někdo promluvit a jiný dát na zadek, tak je to i tahle situace.
Na naší starší to zabíralo. Někdo má tu zkušenost, že dítě si pak dovolí ještě víc… já hlavně vždycky trvám na tom, aby se dítě omluvilo.

Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 14.10.14 22:42
@markytk píše:
Dám jí přes ručičku a řeknu tytyty, a udělá to znova, jinak tomu chlapečkovi to udělala bezdůvodně. Pak mu dala pokoj, ale vybíjela si to na sestřičce. Doufám, že jí to přejde.

Taky záleží, jak důrazné to „tytyty“ je. Kdyby moje dítě kouslo, tak řvu jak tur… starší to občas doma zkoušela, ale fakt jsem byla hodně hlasitá a přešlo jí to. Venku mi to ale neudělala.
Ale když třeba sypala písek po ostatních dětech, tak jsem jí hodně důrazně a několikrát řekla, že to nesmí a musela se omluvit.
Nejhorší je situace, kdy to člověk nevidí, což věřím, že se ti s dvojčaty stane raz dva.

markytk
Kecalka 298 příspěvků 15.10.14 07:37

Asi jsem málo důraznější, tak to budu řešit tvrději, a tu omluvu až budou mluvit. Taky se mi dost ta mladší vzteká, to je hrozné když jí to popadne.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >