Reklama

Štítná žláza - užívání jódu v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 20:10
Stitna zlaza-uzivani jodu v tehotenstvi

Ahoj holky, potrebovala bych poradit, jak je to v tehotenstvi s jodem u stitne zlazy -snizena funkce? Nekdo rika koupit femibion bez jodu a nekdo rika s jodem :nevim:

Reklama

Reakce:

ugluk
Hvězda diskuse 42715 příspěvků 03.10.18 20:13

Konzultuj s lékařem (to tu štítnou musíš stejně). V prvním těhotenství jsem nebrala nic, ve druhém mi endokrinoložka (jiná) okamžitě s pozitivním testem předepsala jodid, pokud neberu žádné komplexní vitamíny.

elen-ka
Extra třída :D 12059 příspěvků 8 inzerátů 03.10.18 20:17
@Anonymní píše:
Ahoj holky, potrebovala bych poradit, jak je to v tehotenstvi s jodem u stitne zlazy -snizena funkce? Nekdo rika koupit femibion bez jodu a nekdo rika s jodem :nevim:

pokud jsi těhotná, ozvi se lékaři. Jinak já brala jod, který mi předepsal dr., pak ostatní vitaminy musely být bez jodu, nebo mi vitaminy s jodem musela schválit dr.

Vicky1
Ukecaná baba ;) 2250 příspěvků 03.10.18 20:28

Taky mi moje dr rika, ze po zjisteni tehu ihned prijit na krev a brat jod, bud femibion nebo pk extra jodid… zavolej objednej…

K92
Kecalka 167 příspěvků 03.10.18 20:34

A tobě ještě nebrali krev? V kolikátém tt jsi? Mně vyšly při odběrech v 10tt horší výsledky a hned jsem musela na endokrinologii (do té doby jsem tam nikdy nebyla). V těhotenství jsem brala jodid a letrox50. Po porodu naštěstí výsledky ok. a po půl roce také :). V případě potvrzeného dalšího těhotenství mám ihned přijít na krev a vyšetření už přímo na endokrinologii.

Terka14
Kecalka 290 příspěvků 03.10.18 20:41

Také mám sníženou funkci ŠŽ a chodím 2× ročně na odběr krve a kontrolu. A paní doktorka vždy zdůrazňuje, že v případě těhu je potřeba ihned přijít na kontrolní odběry. Podle toho se rozhodne zda předepíše léky či jód. Já teď v posledním těhu užívala jód až do konce šestinedělí.

elen-ka
Extra třída :D 12059 příspěvků 8 inzerátů 03.10.18 21:09
@Terka14 píše:
Také mám sníženou funkci ŠŽ a chodím 2× ročně na odběr krve a kontrolu. A paní doktorka vždy zdůrazňuje, že v případě těhu je potřeba ihned přijít na kontrolní odběry. Podle toho se rozhodne zda předepíše léky či jód. Já teď v posledním těhu užívala jód až do konce šestinedělí.

No já brala jod celé těhotenství i celou dobu kojení u obou dětí.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Největší Zemanův fanoušek: Zavařuje mu okurky a tapetuje si jeho fotkami pokoj

Pokoj, ve kterém žije, si tapetuje fotkami hlavy státu. K poslednímu září... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >