Štítná žláza - užívání jódu v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 20:10
Stitna zlaza-uzivani jodu v tehotenstvi

Ahoj holky, potrebovala bych poradit, jak je to v tehotenstvi s jodem u stitne zlazy -snizena funkce? Nekdo rika koupit femibion bez jodu a nekdo rika s jodem :nevim:

Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 43593 příspěvků 03.10.18 20:13

Konzultuj s lékařem (to tu štítnou musíš stejně). V prvním těhotenství jsem nebrala nic, ve druhém mi endokrinoložka (jiná) okamžitě s pozitivním testem předepsala jodid, pokud neberu žádné komplexní vitamíny.

elen-ka
Extra třída :D 12583 příspěvků 23 inzerátů 03.10.18 20:17
@Anonymní píše:
Ahoj holky, potrebovala bych poradit, jak je to v tehotenstvi s jodem u stitne zlazy -snizena funkce? Nekdo rika koupit femibion bez jodu a nekdo rika s jodem :nevim:

pokud jsi těhotná, ozvi se lékaři. Jinak já brala jod, který mi předepsal dr., pak ostatní vitaminy musely být bez jodu, nebo mi vitaminy s jodem musela schválit dr.

Vicky1
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 03.10.18 20:28

Taky mi moje dr rika, ze po zjisteni tehu ihned prijit na krev a brat jod, bud femibion nebo pk extra jodid… zavolej objednej…

K92
Kecalka 214 příspěvků 03.10.18 20:34

A tobě ještě nebrali krev? V kolikátém tt jsi? Mně vyšly při odběrech v 10tt horší výsledky a hned jsem musela na endokrinologii (do té doby jsem tam nikdy nebyla). V těhotenství jsem brala jodid a letrox50. Po porodu naštěstí výsledky ok. a po půl roce také :). V případě potvrzeného dalšího těhotenství mám ihned přijít na krev a vyšetření už přímo na endokrinologii.

Terka14
Kecalka 310 příspěvků 03.10.18 20:41

Také mám sníženou funkci ŠŽ a chodím 2× ročně na odběr krve a kontrolu. A paní doktorka vždy zdůrazňuje, že v případě těhu je potřeba ihned přijít na kontrolní odběry. Podle toho se rozhodne zda předepíše léky či jód. Já teď v posledním těhu užívala jód až do konce šestinedělí.

elen-ka
Extra třída :D 12583 příspěvků 23 inzerátů 03.10.18 21:09
@Terka14 píše:
Také mám sníženou funkci ŠŽ a chodím 2× ročně na odběr krve a kontrolu. A paní doktorka vždy zdůrazňuje, že v případě těhu je potřeba ihned přijít na kontrolní odběry. Podle toho se rozhodne zda předepíše léky či jód. Já teď v posledním těhu užívala jód až do konce šestinedělí.

No já brala jod celé těhotenství i celou dobu kojení u obou dětí.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >