Tvrdnutí břicha nebo jen pohyby?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Emamama
Kecalka 110 příspěvků 03.10.18 15:32
Tvrdnutí břicha nebo jen pohyby?

Dobrý den ženy,
chci poprost o radu a zkušenosti již zkušených :)
Jak jste poznaly tvrdnutí břicha nebo poznaly jste ho vůbec?
Začínám 24 týden a dost se mě na tvrdnutí břicha lidi ptají a já nevím :think:
Občas se mi spíše stává, že se mi jedna strana břicha více vyboulí, ale cítím tam malého. Ta druhá polovina břicha je normálně měkká.
Taky když mám plný měchýř, tak mám břicho tvrdší na omak, ale to jsem měla i před těhotenstvím.
Tak nevím :nevim: Podělíte se o vaše zkušenosti? :)

Reakce:
Luucanam123
Kecalka 103 příspěvků 03.10.18 15:34

Ahoj, tvrdnuti bricha se da porovnat s tim, ze jsi hodne prejezena. Jako nafoukla a kdyz si sahnes na bricho, je opravdu tvrde, jako zahnuty sval nebo jak bych to popsala.

Heivka
Závislačka 3266 příspěvků 03.10.18 15:38

To poznáte až to přijde, u prvního těhotenství jsem to neznala vůbec. U druhého se to stávalo občas a je to jako by to břicho bylo nafouknuté jako balónek před prasknutím a taky najednou jakoby ztěžkne.

Helileli
Závislačka 3054 příspěvků 03.10.18 15:40

Tvrdnutí břicha je jako když zatnes sval. Vzhledem k tomu, že ten sval je děloha, je břicho tvrdé komplet.
Pokud bys tvrdnutí břicha měla, poznáš to. Někdo ho nemá celou dobu až do porodu.

Uživatel je onlineiwa83
Kelišová 6766 příspěvků 03.10.18 15:41

Tak já to neznám vůbec a jsem na konci druhého těhotenství. Vždy jsem měla „tvrdou“ jen část - a to jsem připisovala tomu, že tam má nacpaný zadek nebo (dřív) hlavičku. Zbytek břicha na pohmat měkký. Ale já neznám ani (zatím) poslíčky …

Kukacka123
Závislačka 2524 příspěvků 03.10.18 15:55

@Emamama je to takove pnuti celeho bricha, je jako kamen tvrde…mne tvrdlo az jako poslicci nejdrive tyden pred porodem :nevim: kamosce tvrdne od 20tt a bere hodne magnezka, byla i na kapackach ;) nekomu netvrdne vubec…bud v klidu, az ztvrdne, poznas to ;) to co popisujes je jen vyboulene mimco :)

Emma9697
Kecalka 199 příspěvků 03.10.18 19:06

Pokud tvrdne bricho , tak vzdy tvrdne cele a pocit bych popsala tak , ze se cele napne a zteskne ,tak jsem to vnimala aspon ja :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Stane se ještě větším miláčkem? Předseda Senátu Kubera přednese novoroční projev!

Čerstvě zvolený předseda Senátu Jaroslav Kubera se toho ani trochu nebojí!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >