Opar na ruce v I. trimestru v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
peps13
Nováček 2 příspěvky 03.10.18 11:03
opar na ruce v I. trimestru v těhotenství

Ahoj holky, jsem v 6. týdnu těhotenství a objevil se mně klasický opar na zápěstí. Vždy jsem trpěla na genitální opar, ale nikdy jsem neměla klasický opar kdekoliv na těle. Gynekolog mně tvrdil, že to nemůže poškodit plod, ale moje obvodní po tom co sem jí řekla, že mám opar na ruce tak mě řekla, že mám jít na potrat, což mě vyděsilo.
Na kožní mi na to dali lokální antibiotika.
Co si myslíte vy a jaké máte zkušenosti a může to mít vliv na vývoj dítěte?
Díky za odpověď

Reakce:
Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21334 příspěvků 9 inzerátů 03.10.18 11:23

pokud to není prvoinfekce (což není, když říkáš, že na to trpíš už dlouho), tak to žádná tragédie není.
Jinak opar na ruce? Slyším poprvé ;) Není to nějaký jiný kožní problém?

Obvodní lékařka je docela střelec, říct ti to takhle od stolu a nahulváta, bez bližšího zjišťování stavu 8o 8o 8o Důvěřovala bych více gynekologovi než obvodnímu. Co ti řekli na kožním?? Abys měla třetí názor?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 11:45

Chodila jsem do poradny a pak byla v porodnici s paní, co měla opar v uchu. Protože jí ten opar napadnul i lícní nerv, tak jí ochrnula (dočasně) půlka tváře. Ale děti v pořádku. Ale nevím od kterého týdne to měla, ale v půlce těhotenství to už dávno měla. Takže skoro od začátku.

peps13
Nováček 2 příspěvky 03.10.18 11:49

Na kožní mi taky řekli, že to žádný vliv na dítě nemá. Že je tam snad jen 3% šance přenosu na dítě, podle nějaké studie, která byla provedena před 3 roky.
Gynekolog mě poslal na infekční oddělení, kde mě dělali stěr z té ruky a vyšlo tam, že je to fakt opar. A když jsem se ptala doktorky jestli jsou opravdu tak běžné opary v těhotenství, jak mě všichni tvrdily, tak mě řekla, že jo, že tam mají i případy, kdy ženská dostane v těhotenství neštovice.

Váš příspěvek
Reklama