Storno zájezdu Invia

Napsat příspěvek
Velikost písma:
1310
5.5.20 19:37
@Anonymní píše:
My máme zaplacený zájezd koncem června od Redoku. Poznávací, letecký,Francie.Je to země, kam se jistě koncem června nebude moci vycestovat. Storno poplatky mají hodně vysoké-méně než 90 dní předem 30 %.Nyní 50 % ceny zájezdu. Cena za dva 45 tisíc. Jak tu někdo psal- dva tisíce na osobu, tak bych neváhala a zrušila. Protože situace je hodně nepřehledná a nikdo neví, co bude.
Redok mě odpověděl-že zájezdy koncem června neruší. Na tento termín voucher nevydává. Letenky i ubytování máme zaplacené. A máme vyčkat, jaká bude situace. Že nám dají vědět cca 25 dní před odletem.
Manžel je po chemoterapiích. S osabenou imunitou. Chytit koronavir ve Francii, mohl by být problém-ohrožení života. A co jsem slyšela, tak cestovní pojištění se ani na korona nevztahuje.To nemám nastudované, to je jen z doslechu.
Dle zákona lidé se zdravotním postižením mají nárok na odstoupení od smlouvy-manžel má invalidní důchod 3.stupně-a vrácení zálohy. Nemusí přijmout voucher. Jenže jsem se dozvěděla, že to se vztahuje jen na osobu, která zájezd objednala, ne na spolucestující. Takže máme smůlu.
Nevím, jak to mám vyřešit-přes 20 tisíc se mě nechce vyhodit oknem. Čekat-a co když řeknou, že máme letět, i za cenu rizika? To bych samozřejmě takové riziko nepodstoupila a neodletěli bychom. Jenže to bychom přišli o celou částku za zájezd. Takže bychom na tom byli hůř, než platit oněch víc jak 20 tisíc.
Máte někdo nápad, co byste v naší situaci dělali? Stále spoléhám, že Francie se neotevře, neodletíme a dají nám voucher.

To je hodně zle, no. Držím pesti. :hug: Nechci fnukat, jsou horší veci, ale přijde mi to nastavení nefér vůči nam, zákazníkům.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1086
5.5.20 19:39

@robinka : budu upřímná - jeďte. já sice žádnou dovolenou v zahraničí koupenou nemám, ale protože jsem zvyklá jezdit 2-3× do roka, sleduju už letenky na léto a ráda bych na začátku července právě jela někam k moři (jako určitě ne do Itálie, to asi ani nepůjde, ale třeba Bulharsko, Řecko nebo Polsko bych fakt ráda). nevidím důvod, proč nejet. pokud počet nakažených v Tunisku odpovídá tomu, co píše MZV, máš tam mnohem menší riziko nákazy. Jediné, čeho bych se bála, je místní zdravotní péče, no… ale už teď se otvírají školy, kina, sportoviště, restaurace… takže já nevidím důvod nejet… nebo ty jsi teď opravdu zavřená doma a hodláš být zavřená třeba až do konce léta?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1086
5.5.20 19:41
@Anonymní píše:
My máme zaplacený zájezd koncem června od Redoku. Poznávací, letecký,Francie.Je to země, kam se jistě koncem června nebude moci vycestovat. Storno poplatky mají hodně vysoké-méně než 90 dní předem 30 %.Nyní 50 % ceny zájezdu. Cena za dva 45 tisíc. Jak tu někdo psal- dva tisíce na osobu, tak bych neváhala a zrušila. Protože situace je hodně nepřehledná a nikdo neví, co bude.
Redok mě odpověděl-že zájezdy koncem června neruší. Na tento termín voucher nevydává. Letenky i ubytování máme zaplacené. A máme vyčkat, jaká bude situace. Že nám dají vědět cca 25 dní před odletem.
Manžel je po chemoterapiích. S osabenou imunitou. Chytit koronavir ve Francii, mohl by být problém-ohrožení života. A co jsem slyšela, tak cestovní pojištění se ani na korona nevztahuje.To nemám nastudované, to je jen z doslechu.
Dle zákona lidé se zdravotním postižením mají nárok na odstoupení od smlouvy-manžel má invalidní důchod 3.stupně-a vrácení zálohy. Nemusí přijmout voucher. Jenže jsem se dozvěděla, že to se vztahuje jen na osobu, která zájezd objednala, ne na spolucestující. Takže máme smůlu.
Nevím, jak to mám vyřešit-přes 20 tisíc se mě nechce vyhodit oknem. Čekat-a co když řeknou, že máme letět, i za cenu rizika? To bych samozřejmě takové riziko nepodstoupila a neodletěli bychom. Jenže to bychom přišli o celou částku za zájezd. Takže bychom na tom byli hůř, než platit oněch víc jak 20 tisíc.
Máte někdo nápad, co byste v naší situaci dělali? Stále spoléhám, že Francie se neotevře, neodletíme a dají nám voucher.

a nemohla bys v případě nouze letět sama třeba s nějakou kamarádkou, která se nebojí a je zdravá?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1310
5.5.20 19:43

@PupuP Byla jsem roky zvyklá. :lol:
Právě že se trochu bojím zdravotní péče, která je nic moc i běžně, teď jsme vyjukani jaksi víc. A navíc si nemůžu dovolit absolvovat 14denni karanténu po navratu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.5.20 19:51
@PupuP píše:
a nemohla bys v případě nouze letět sama třeba s nějakou kamarádkou, která se nebojí a je zdravá?

Takovou kamarádku nemám. Dvě kamarádky i švagrová, se kterými občas děláme dámskou jízdu-ty na poznávačku nepoletí. Jsou to lenoši a chodit na dolenený celý den, to není ani pro jednu.
Navíc-pokud by bylo nutné dodržet karanténu, tak by byl problém v práci-holky už mají naplánované dovolené, jednalo by se o dva týdny začátek července. Takže někdo by svojí dovolenou kvůli mojí karanténě musel zrušit. Pracuji na novorozencích, takže bych karanténu brala opravdu zodpovědně.

  • Citovat
  • Upravit
1086
5.5.20 19:58
@Anonymní píše:
Takovou kamarádku nemám. Dvě kamarádky i švagrová, se kterými občas děláme dámskou jízdu-ty na poznávačku nepoletí. Jsou to lenoši a chodit na dolenený celý den, to není ani pro jednu.
Navíc-pokud by bylo nutné dodržet karanténu, tak by byl problém v práci-holky už mají naplánované dovolené, jednalo by se o dva týdny začátek července. Takže někdo by svojí dovolenou kvůli mojí karanténě musel zrušit. Pracuji na novorozencích, takže bych karanténu brala opravdu zodpovědně.

aha, chápu… jako já bych asi jela klidně i sama. ale já bych tou karanténou neohrozila dovolenou jiných, takže to chápu, že se ti nechce,… :(

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14435
5.5.20 21:17

@robinka ak máš to storno skutočne potvrdené na blbych 6000 kč, tak by som neváhala a zrušila. Nám vyčíslili storno na 76% ceny zájazdu (je im jasné, že to nepredajú, tak sa storna líšia od avizovaných 1500/osoba). Radšej sme to doplatili a budeme čakať :?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8935
5.5.20 22:15

A jak je to tedy s doplatkem za dovolenou? Musí být uhrazená celá cena zájezdu letos a budeme čekat, co bude dál-na příští rok cena, situace ve světě…?A nebo stačí polovina ceny zájezdu s tím, že na to dostaneme poukázku?
A co když příští rok nebude možné využít poukaz-ze strany klienta. Složitá rodinná situace, nedostaneme dovolenou tak, jak je potřeba-poukázka propadne? Nebo vrátí peníze, po skončení platnosti?
A co storno zájezdu-dlouhodobá nemoc. Vztahuje se na poukaz pojištění? Myslím, když nemám ještě vybraný konkrétní zájezd, pouze poukaz, ale vím, že třeba zdraví nedovolí odletět.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5010
5.8.20 21:56

Můžu se zeptat, jak jste kdo postupoval a jak ve finále dopadl? Jde mi o Invii.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2271
6.8.20 08:11

Rusili jsme zajezd v dubnu, zaplatili jsme storno 1000 kc na osobu + pojisteni. Nebyl s tim problem.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2330
6.8.20 08:17
@Samy píše:
Můžu se zeptat, jak jste kdo postupoval a jak ve finále dopadl? Jde mi o Invii.

Invia je jenom zprostředkovatel. Záleží také natom, jaké jsou VSP dané CK, která zájezd pořádá.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5010
6.8.20 12:44

Teď to chtějí začít řešit tchánovci. Ovšem ukázalo se, že kromě prvotní zálohy a pojištění se ještě nechali ukecat na velkou část doplatku dovolené. Místní pobočku Invie tady teď zrušili, tak tu ze zvědavosti koukám na zkušenosti ostatních.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2330
6.8.20 12:49
@Samy píše:
Teď to chtějí začít řešit tchánovci. Ovšem ukázalo se, že kromě prvotní zálohy a pojištění se ještě nechali ukecat na velkou část doplatku dovolené. Místní pobočku Invie tady teď zrušili, tak tu ze zvědavosti koukám na zkušenosti ostatních.

Oni ty pidipobočky co jsou, tak jsou obyčejné frenčízy, které Invia nepodrží. To jsou jen malé agentury, které prodávají pod značkou Invie.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
959
24.11.21 19:50

Dobrý den, mohu se zeptat, my jsme platili jen zálohu 1000 Kč, s tím, že máme doplatit 21 dní před odletem na dovolenou.
Nakonec díky situaci, také rušíme a bylo mi řečenocže musím doplatit 30 000 což je 50% z ceny zájezdu, s tím, že mám zaplacené storno a to mám potévymáhat přes pojišťovnu.
Opravdu musíme poslat 30 000 a pak to vymáhat z pojišťovny zpět???
Myslela jsem, že když mám zaplacený storno poplatek, tak se mě toto netýká.

Děkuji

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1459
24.11.21 20:28
@Nicol-8 píše:
Dobrý den, mohu se zeptat, my jsme platili jen zálohu 1000 Kč, s tím, že máme doplatit 21 dní před odletem na dovolenou.
Nakonec díky situaci, také rušíme a bylo mi řečenocže musím doplatit 30 000 což je 50% z ceny zájezdu, s tím, že mám zaplacené storno a to mám potévymáhat přes pojišťovnu.
Opravdu musíme poslat 30 000 a pak to vymáhat z pojišťovny zpět???
Myslela jsem, že když mám zaplacený storno poplatek, tak se mě toto netýká.Děkuji

Absolutně nic bych neplatila. Taky už ty peníze nemusíte nikdy vidět. Podívejte se na podmínky smlouvy. Nemyslím si, že vás budou tahat po soudech a nemyslím si, že jim kdokoliv bude ochoten zaplatit a pak se handrkovat přes pojišťovnu. Možná bych ještě zavolala na tu pojišťovnu, jak se k tomu staví. Každopádně nic neplaťte.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

CabrioFix

  • (4.8) + 31 recenzí

Tario

  • (4.1) + 16 recenzí

Juno Fix

  • (4.6) + 14 recenzí

King plus

  • (4.4) + 14 recenzí

Aton

  • (4.4) + 13 recenzí

Poradna dětského psychologa

Ikona - Václav Mertin

PhDr. Václav Mertin