Storno zájezdu Invia

1326
5.5.20 18:38

Storno zájezdu Invia

Dobrý den,

obracím se na vás s prosbou a dotazem, jestli jste to někdo řešil, jak to dopadlo…?
Na konci června 2020 jsme měli sjednanou dovolenou pres CK, vč. připojištění storna, do Tunisu. Teď jsme měli doplatit poslední zálohu, ale všichni víme, že situace je nejistá a vůbec se neví, jestli se otevřou hranice. Obrátili jsme se přes formulář na CK s požadavkem o vystavení voucheru na pozdější dovolenou (doporučovaná možnost) s tím, že bychom klidně doplatili zbytek, ale samozřejmě bychom radši nechali jen zaplacenou částečnou zálohu, aby nám někde rok nevisely peníze třebas. Jaké bylo naše překvapení, když nám napsali, že na NÁŠ termín se nabídka voucheru nevztahuje a že buď zaplatíme storno (1500,– Kč/osoba), nebo máme vyčkat. Tečka. Chápu, že se čeká na přijetí nějakého zákona. Ale co teď? Storno platit nechci a čas běží… Musíme se rozhodnout rychle. Za něco, co nemůžeme, máme zaplatit x tis.? I když nakonec zůstanou hranice zavřené? Proč jako?? :cert: Neřešil jste to někdo? :zed: Prosím o radu.

Příspěvek upraven 05.05.20 v 23:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
59
5.5.20 18:54

Zrovna jsme poslali storno na Egypt od Fischera. Čekáme jakou pálku nám pošlou k zaplacení. Jinak situace stejná jako u vás a nechápeme to úplně stejně :(
Ještě jsem slyšela možnost, že kdyby se hranice otevřely, tak nás vlastně pošlou na zájezd a na hotelu se bude třeba jen sedět. Zaplatí se hotel, třeba all inclusive… Ale pláže, restaurace a tak jsou všude taky zavřený. Takže užita dovolená

Příspěvek upraven 05.05.20 v 18:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mejdlovak
5.5.20 18:55
@robinka píše:
Dobrý den,obracím se na vás s prosbou a dotazem, jestli jste to někdo řešil, jak to dopadlo…?
Na konci června 2020 jsme měli sjednanou dovolenou přes Invia.cz (CK Exim Tours), vč. připojištění storna, do Tunisu. Teď jsme měli doplatit poslední zálohu, ale všichni víme, že situace je nejistá a vůbec se neví, jestli se otevřou hranice. Obrátili jsme se přes formulář na Invia s požadavkem o vystavení voucheru na pozdější dovolenou (doporučovaná možnost) s tím, že bychom klidně doplatili zbytek, ale samozřejmě bychom radši nechali jen zaplacenou částečnou zálohu, aby nám někde rok nevisely peníze třebas. Jaké bylo naše překvapení, když nám napsali, že na NÁŠ termín se nabídka voucheru nevztahuje a že buď zaplatíme storno (1500,– Kč/osoba/x4), nebo máme vyčkat. Tečka. Odepsala jsem, že nevím, co si pod tím vyčkáváním představit. Chápu, že se čeká na přijetí nějakého zákona. Ale co teď? Storno platit nechci a čas běží… Musíme se rozhodnout rychle. Jenže jsme nebyli na dovolené víc než 10 let a teď taková smůla. Za něco, co nemůžeme, máme zaplatit 6 tis.? I když nakonec zůstanou hranice zavřené? Proč jako?? :cert: Neřešil jste to někdo? :zed: Prosím o radu.

K čemu je potřeba Invia, vždyť ta zájezdy pouze přeprodává. A jo, řešila jsem storno dražší dovolené mimo Evropu, kam jsme měli odlétat ve druhé polovině června. Šlo o Firo a zrušení zájezdu 45 dní před jeho čerpáním. Nic jako voucher na pozdější čerpání jiné dovolené bych si vnutit nenechala. Cestovka může s přehledem krachnout a přijdeš o všechno. Nejsem kolenovrt a zdraví je mi tak nějak přednější, takže jsem zaplatila tisícovku storno, a tisícovku za vyřízení, na osobu. Celkem 3× dva tisíce. Zbytek zálohy mi vrátí. Dovolenou nechám klidně až na příští rok. Jeden rok se bez moře/oceánu klidně obejdu, ale fakt je, že jsme poslední roky jezdili dva až třikrát ročně. A ty sama musíš vědět, jaké máte podmínky ve smlouvě. S tím ti tady bude těžko někdo radit. My sice občas jedeme s cestovkou, ale děláme si k tomu vlastní zdravotní, i jiná, pojištění.

• Citovat
  • Nahlásit
4236
5.5.20 19:01

@Nepochopíš tak to by mě docela zajímalo, na kolik vám to ve finále vycisli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1326
5.5.20 19:02

@Nepochopíš Chápu, že situace se může vyvinout různě a těžko něco předvídat, ale tohle mi připadá vyloženě sprosté. Ta pandemie se týká celého světa, není to žádná lokální záležitost, takže za ty cca 2 měsíce už se podle mě dalo něco vyřešit, nějak to nastavit. Právě jsme nechtěli být nijak radikální, přišlo mi jako nejmenší zlo pro CK, i když zas ne tak 100% výhodné pro nás, si prostě nechat vystavit voucher - jaké budou ceny po krizi příští rok, nikdo neví, takže je to podle mého taky trochu riziko. Naše dovolená, která teď „stála“ cca 45 tis. Kč, se může příští rok zdražit a pokud budeme mít voucher, stejně bychom si museli nějakou vybrat, ale… prostě nic! Zaplaťte 6 tis. Kč za nic a je to. Bez starostí. :zed: Mi to ale přijde moc na to, že jsme sami od sebe nestornovali, protě objektivní okolnosti!!! A když teď neuděláme storno, tak to bude jen dražší. Takže máme 2 možnosti - čekat a pak možná zaplatit o hodně víc, nebo sklopit uši a oželet 6 tis. za dovolenou, která nebyla, kterou jsme sami nezrušili a na kterou jsme se po letech těšili. :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1326
5.5.20 19:05

@Mejdlovak No vidíš, a my jsme byli s manželem u moře naposledy před x lety na svatební cestě.
Nevím, prostě jsme jednoho dne brouzdali po netu, dala jsem si nezávazně požadavek, přišla mi nabídka a bylo. Jasně, mohli jsme si to zařídit sami, ale vyšlo to cca nastejno.
Jaké jsou podmínky se teď právě dozvědět nemůžu, protože stránky jsou mimo provoz, paráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15282
5.5.20 19:09

@robinka koukni se přímo na web Exim tours. Mají tam dobře popsaný další postup a posunuli termín pro doplaceni zálohy až na 30 dní před odjezdem. Pokud nebudete moct odjet, vystaví vám poukaz na plnou zaplacenou částku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12885
5.5.20 19:12

Prostudované to nemám, ale třeba to pomůže - https://www.mmr.cz/…e-koronaviru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1023
5.5.20 19:12

@robinka : podívej se, jak je to se vstupem cizinců na území tuniska… třeba řecko má teď uzavřelo, ale od 1.7. už tam na dovolenou normálně můžeš. takže pokud by to takhle bylo u tuniska, tak bys tam klidně mohla jet… samozřejmě chápu, že se ti třeba nechce, ale pro cestovku to není důvod ti nějaké peníze vracet, protože letadlo tam normálně poletí a hotel bude otevřenej…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78313
5.5.20 19:13

@robinka No, voucher se te netyka, protoze zatim jsou zrusene jen zajezdy s odletem do cca pulky cervna…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1326
5.5.20 19:19

@PupuP Asi mi to nemyslí, ale nemáš prosím odkaz? MZ nebo kde hledat?? Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1023
5.5.20 19:21

@j.a.n.i1 já se obávám že jí to nezruší, zrovna dneska jsem koukala, že začali prodávat letenky do řecka, bulharska… právě od začátku července…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1023
5.5.20 19:27

@robinka :https://www.mzv.cz/…losti_s.html

takže teď je to uzavřené. ale otázka je, jak to bude za měsíc. protože: V Tunisku zatím počet nakažených stále nepřekročil ani tisícovku a je na 623 případech, přičemž 23 lidí zemřelo. (/týden stará zpráva)

edit: koukám, že nouzový stav do 3.5., nyní neaktualizováno. takže těžko říct, jak je to ted

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1326
5.5.20 19:31

@PupuP Děkuji. Při našem štěstí se bude moct vycestovat od 15.06., přičemž my měli letět 20.06. :roll: Si rikam, že jsme se na to jako každý rok radeji nevyprdli! Těch 6 tycek je pro mě za nic dost, před rokem na RD přímo astronomická částka. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.20 19:32

My máme zaplacený zájezd koncem června od Redoku. Poznávací, letecký,Francie.Je to země, kam se jistě koncem června nebude moci vycestovat. Storno poplatky mají hodně vysoké-méně než 90 dní předem 30 %.Nyní 50 % ceny zájezdu. Cena za dva 45 tisíc. Jak tu někdo psal- dva tisíce na osobu, tak bych neváhala a zrušila. Protože situace je hodně nepřehledná a nikdo neví, co bude.
Redok mě odpověděl-že zájezdy koncem června neruší. Na tento termín voucher nevydává. Letenky i ubytování máme zaplacené. A máme vyčkat, jaká bude situace. Že nám dají vědět cca 25 dní před odletem.
Manžel je po chemoterapiích. S osabenou imunitou. Chytit koronavir ve Francii, mohl by být problém-ohrožení života. A co jsem slyšela, tak cestovní pojištění se ani na korona nevztahuje.To nemám nastudované, to je jen z doslechu.
Dle zákona lidé se zdravotním postižením mají nárok na odstoupení od smlouvy-manžel má invalidní důchod 3.stupně-a vrácení zálohy. Nemusí přijmout voucher. Jenže jsem se dozvěděla, že to se vztahuje jen na osobu, která zájezd objednala, ne na spolucestující. Takže máme smůlu.
Nevím, jak to mám vyřešit-přes 20 tisíc se mě nechce vyhodit oknem. Čekat-a co když řeknou, že máme letět, i za cenu rizika? To bych samozřejmě takové riziko nepodstoupila a neodletěli bychom. Jenže to bychom přišli o celou částku za zájezd. Takže bychom na tom byli hůř, než platit oněch víc jak 20 tisíc.
Máte někdo nápad, co byste v naší situaci dělali? Stále spoléhám, že Francie se neotevře, neodletíme a dají nám voucher.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat