Stoupla jsem na hřebík

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petrusche
Kecalka 316 příspěvků 05.06.11 09:17
Stoupla jsem na hřebík-co s tím?

SOS o radu!!!
Včera jsem stoupla patou na hřebík (přes botu) :zed: :zed: :zed:

Vydesinfikovala jsem to - ale dovnitř se samozřejmě nedostanu, takže nějaké infekce bude uvnitř. Tetanus mám naočkovaný.

Dnes to bolí jako čert :cert: :cert: :cert: ale jen při chůzi
K doktoru se mi hned nechce :roll:
Co byste radily?
Ocet? (ten je ale asi na otoky a tak)

Něco, co „vytáhne“ zánět uvnitř

díky předem za jakékoli reakce

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

lenulik
Zasloužilá kecalka 680 příspěvků 05.06.11 09:24

Možná bych zkusila černou mast ( myslím, že Ichtiol nebo Ichtoxil )Pomáhá to " vytáhnout " zanícení třeba po třísce, ale jestli to máš hluboké, nevím. Rozhodně tím nic nezkazíš.

Weruska
Extra třída :D 12982 příspěvků 05.06.11 09:25

Ahoj, mě se stalo něco podobného s tím rozdílem, že já si propíchla hřebíkem ruku. Bohužel jsem s tím nakonec přes veškeré vyčištění stejně musela na pohotovost a přenechat to odborníkům, kteří to vyčistili sice bolestně, ale účinně … tak snad se ti někdo něco účinného poradí, já bych na to ale moc případně neprotahovala a při větší bolesti či horečce hned vyrazila k odborníkům :wink:

hankaniki
Kecalka 168 příspěvků 05.06.11 09:41

Ahoj, ja jsem na hrebik stoupla jako dite. Nechtela jsem to rict doma, ale stejne se to dozvedeli. Protoze do vecera mi noha strasne natekla, takze jsme museli na pohotovost. Tam mi tenkrat samozrejme radsi pichli tetanovku a take mi to jenom namazali nejakou masti. Ale pamatuji si, ze jsem pajdala pekne dlouho. Tak zkus tu cernou mast a uvidis.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 05.06.11 09:55

Ahoj. Můj dědeček nám každou ránu poléval roztokem, říkal mu Chlumský (nevím, jak se to přesně jmenuje, ani jestli se to dá ještě sehnat). Říkal, že je to nejlepší dezinfekce, kterou se léčily prý i obrovské rány v břiše :nevim: .

Januliiik
Vesmírná mluvilka 30426 příspěvků 05.06.11 10:14

a co třeba zkusit višňák? Ale kdyby to bolelo pár dní, raději bych zašla za dr, kvůli případné infekci ať na tom pak nejsi hůř

Petrusche
Kecalka 316 příspěvků 05.06.11 11:25

Holky díky za rady, něco na to zkusím dát, ale doma z toho, co radíte dnes nic nemám
Zítra tedy zajdu do lékárny

Davdan
Kelišová 6926 příspěvků 05.06.11 12:38

Manžel před 2 měs. stoupl na rezatý hřebík, projel mu do paty…
Dlouho na to nemohl šlápnout, pak ho okolí tak vyplašilo, že radši zašel k dr - a ten že prej to je zbytečný, když to nenatýká, nefialový a máš tetanovku..
To víš, bolet to bude - to bys musela jen ležet, aby to nezabolelo…

Laaja
Kelišová 5078 příspěvků 05.06.11 12:47
Petrusche píše:
Holky díky za rady, něco na to zkusím dát, ale doma z toho, co radíte dnes nic nemám

Ahoj,
já mám výbornou zkušenost s Betadine, jak mast tak roztok. Prostě to dáš na gázu a přiložíš na ránu a zalepíš, krásně to vydesinfikuje všechno.

Petrusche
Kecalka 316 příspěvků 05.06.11 13:47
Laaja píše:
Petrusche píše:
Ahoj,
já mám výbornou zkušenost s Betadine, jak mast tak roztok. Prostě to dáš na gázu a přiložíš na ránu a zalepíš, krásně to vydesinfikuje všechno.

Tak to je dobrý nápad dát to na gázu a zalepit i s tím
díky :potlesk:

Brontik
Kelišová 7167 příspěvků 05.06.11 14:22
Petrusche píše:

Můžeš zkusit jako první pomoc jitrocel. Ale ne kopinatý ale ten druhý, tuším, že větší (zkusím najít na netu)
Když jsme byli malí a zanítila se nám rána, tak nám ho na to mamka dávala, aby se to vyčistilo a fungovalo to.. ( i na případné tahání třísek…)

Brontik
Kelišová 7167 příspěvků 05.06.11 14:25

našla jsem ten obrázek + jeden odkaz navíc, co se hodí
 http://botany.cz/…ntago-major/

http://www.bylinky.eu/…itrocel.html

Petrusche
Kecalka 316 příspěvků 05.06.11 15:10

Brontiku, jitrocel mě nadchnul :potlesk: Miluju a pěstuju bylinky a na jitrocel jsem ani nepomyslela
Tak ten si na to určitě dám. Spíš to ale vypadá, že ten kopinatý bude účinnější, ne?

Kristanka
Závislačka 3593 příspěvků 05.06.11 19:27

Tetanovka se dává preventivně při úrazu, i když jsi očkovaná a určitě bych někam zašla, pokud je rána hlouběji, hrozí otrava krve. :think:

Brontik
Kelišová 7167 příspěvků 07.06.11 22:10
Petrusche píše:
Brontiku, jitrocel mě nadchnul :potlesk: Miluju a pěstuju bylinky a na jitrocel jsem ani nepomyslela
Tak ten si na to určitě dám. Spíš to ale vypadá, že ten kopinatý bude účinnější, ne?

Já nevím, my dávali ten větší…

Zabralo to?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sezonní afektivní porucha: 3 věci, které byste o ní měli vědět

Úbytek slunečního svitu a chladné počasí může u některých lidí vyvolat... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >