Pád z postele

1.6.11 10:58

Pád z postele

Ahoj všem, jsem vyplašená šestinedělka a prosila bych vaše rady a zkušenosti. Malému bude 6 týdnů teprve v pátek a včera mi spadl :cry: . Kojila jsem a jelikož nekojím plně, tak jsem se natáhla pro lahvičku a spadl mi z postele. Pád jsem bohužel neviděla, tak nevím jak spadl a to mě trápí. Postel je vysoká 40 cm a máme koberec, předmět na zemi nebyl žádný. Nevím jestli jet nebo volat k doktorce, jsem z toho ještě vyplašená (asi i to šestinedělí). Bouličku a modřinku jsem nenašla, oči má v pořádku a plakal hned po pádu. Jak vypadá příznak zvracení? Po hodině jídla vyblinkal tak 10, 20 ml mlíčka Od pádu jsme 17 hodin. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4258
1.6.11 11:03

pokud jsi nejela hned,tak asi uz jedine k vasi k dr.my byly s detma na pohotovosti po padech uz tak 10×.
s tak malym prckem bych radsi nekam sla at mas jistotu.nejspis to nebude nic,oni jsou takovy gumovy.ale prece jen rtg hlavy bych udelala.
jinak pozorovat zornicky,zda jsou stejne a u tak maleho blinkani-to teda nevim,jak se rozezna od ublinknuti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2639
1.6.11 11:04

Ahoj, to záleží na tobě, jestli jet nebo ne. A jak je na tom mimi teď? Zorničky má stejně velké? Mě kdysi ta nejstarší taky spadla, ani nevím, jak. NIkde nic neměla, nezvracela, tak jsme nejeli. Muži zas spadla ta druhá dcerka, ale taky dobrý. Takže musíš podle příznaků. Jeslti zvracel, tak bych jela asi hned včera. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26100
1.6.11 11:08

Nám takhle prcek spadl v asi třech měsících a jeli jsme hned, i když už když jsme ho oblíkali, byl vysmátej, že jdeme ven. Ale takovouhle dobu po pádu nevím, jestli to má smysl, my jsme napřed volali do nemocnice na pohotovost a tam nám řekli, ať pro jistotu přijedem, tak jsme jeli… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6926
1.6.11 11:20

Taky jsme spadli a nikam nejeli.
Sestřenice spadla těte z postele v den příjezdu z porodnice (už se přetáčela!!! 8-o 8-o 8-o ), manžel vypadl jako tříměsíční miminko z kočáru na beton (až na drobné úchylky je OK), mě děti padly už několikrát, naposledy včera roční batolátko na zahradní schod u známé. :roll: (Furt jsem mu chodila za zadkem, chvilku nekoukám a už letí).
Kdesi jsem četla, že pokud pád není z větší výšky, než má miminko samo cm, bude to dobré. Děti jsou fakt u gumy, kolikrát čumim…
Jestli není dítě spavý, dlouho nebrečí, nemění se zorničky (jedna větší nž druhá), nzvrací (neberu nějaké ublinknutí, nebo pokud zvrací pravidelně po koju…), nespadl na dlaždice aj. tvrdou zem, tak bych byla klidná.
Při každým pádu v nás píchne, nejhorší je když nevíme jak spadlo, ale buďte ok.
PS: Kdybych měla spočítat pády mého nejmladšího dítka, jedna ruka by nestačila. :roll: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.6.11 11:37

zorničky má myslím v pořádku, stejně velké. Ublinknul až dnes po jídle, nevím jestli jsem ho ale nepřecpala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5331
1.6.11 12:46

Ahojky s malým v tomhle věku bych asi radči jela. :-?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.6.11 13:11

Tak jsme zatím nikam nešli, bude to skoro 24 hodin…
To by s námi možná už nic asi nedělali - nebo ano?
Příznaky žádné, modřina nic. Jen od 6 ráno nespí, možná kvůli mě, že jsem psycho… co myslíte? Jsem otravná, ale mám starosti a výčitky :cry:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
325
1.6.11 13:20

Myslím, že by ses měla uklidnit. Ten šok, kterej sis prožila stačí. Stalo se a vypadá to, že to nemá žádný následky, tak se snaž sklidnit, abys nakonec neztratila mlíko úplně. :wink:
Už je to dobrý :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Neprihlasena Jaruna
1.6.11 13:24
Šestinedělka píše:
Tak jsme zatím nikam nešli, bude to skoro 24 hodin…
To by s námi možná už nic asi nedělali - nebo ano?
Příznaky žádné, modřina nic. Jen od 6 ráno nespí, možná kvůli mě, že jsem psycho… co myslíte? Jsem otravná, ale mám starosti a výčitky :cry:

Tak ja nebudu z tech,kdo te bude utesovat,ze jsou deti z gumy,kolik deti uz spadlo a ze jsou v poradku :roll: .
Kazde dite neni stejne,jako nejsou stejne pady!!Ty jeste ke vsemu ani nevis jak maly spadnul,no to bych teda jela okamzite k dr.,navic je mu teprve 6nedel!!!Nechapu,jak to muzes nechat byt,pro me je to teda nezodpovednost.
Pises,ze mas starosti a vycitky,to je opravdu videt.
Neznamena prece,ze kdyz nema dite zadne povrchove zraneni,ze uvnitr hlavy je take vse v poradku.
Malemu preji hodne stesti!

• Citovat
  • Nahlásit
1.6.11 14:56

asi máš pravdu, jsem asi špatná… neměla jsem odvoz, tak jsem hledala rady různě na internetu. malého sledoval, usnul mi tak sem ho nechala spinkat do rána a zdá se normální. žádný příznaky nemá, neměl. Teď mě trápí jeho nespavost, ale jestli necítí mé nervy. Ale měla jsem asi jet a pojedeme asi pro klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6552
1.6.11 15:58

Tak ja musim souhlasit s Jarunou, ono stat se muze, ze ditko spadne,ale ja bych to neriskla nejet a to jsem na detske chirurgii delala 15 let, takze zhruba vim, co hlidat. Ale u takto malyho mimnka je fakt lepsi si ten odvoz sehnat a jet se ukazat a na RTG. Ale kazdy at dela, jak uzna za vhodne.Co Ti rekla doktorka, kdyz jsi volala????L.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
8.8.11 11:44

Ahoj holky. Dnes tak před hodinou mi malý - má 6 měsíců - taky spadl z postele na koberec. Po pádu chvilku rečel, pak se uklidnil a zdá se OK, hrál si, komunikoval, na hlavě jsem nic neviděla. Teď spí. Váhám, zda jet k MUDr nebo ne, až se probudí. Nebo ho vzbudit a jet? Bohužel je to už druhý pád, před měsícem to bylo v koupelně na dlažbu, vysmekl se z náručí, to jsme jeli na pohotovost, nic se naštěstí nestalo. Je mi hrozně. Nedokážu ani pro vlastní dítě zajistit bezpečí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
8.8.11 12:13

pád z postele

Ahoj holky. Dnes tak před hodinou mi malý – má 6 měsíců – taky spadl z postele na koberec. Po pádu chvilku rečel, pak se uklidnil a zdá se OK, hrál si, komunikoval, na hlavě jsem nic neviděla. Teď spí. Váhám, zda jet k MUDr nebo ne, až se probudí. Nebo ho vzbudit a jet? Bohužel je to už druhý pád, před měsícem to bylo v koupelně na dlažbu, vysmekl se z náručí, to jsme jeli na pohotovost, nic se naštěstí nestalo. Je mi hrozně. Nedokážu ani pro vlastní dítě zajistit bezpečí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2639
8.8.11 21:10
Lurin píše:
Ahoj holky. Dnes tak před hodinou mi malý – má 6 měsíců – taky spadl z postele na koberec. Po pádu chvilku rečel, pak se uklidnil a zdá se OK, hrál si, komunikoval, na hlavě jsem nic neviděla. Teď spí. Váhám, zda jet k MUDr nebo ne, až se probudí. Nebo ho vzbudit a jet? Bohužel je to už druhý pád, před měsícem to bylo v koupelně na dlažbu, vysmekl se z náručí, to jsme jeli na pohotovost, nic se naštěstí nestalo. Je mi hrozně. Nedokážu ani pro vlastní dítě zajistit bezpečí.

Pokud se projevoval jako vždycky…dobrý, raději ho sleduj…mě zas nedávno holky vyklopily nejmladší z kočárku :zed: Netuším, jak to dokázaly :cert: Naštěstí prý vypadla nohama, a pak ji zachytily. Jen se lekla a naštěstí se nic nestalo. :-) Tak snad budete taky o.k.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat