Strach se zubaře

Anonymní
12.6.20 19:23

Straach se zubaře

Ahoj,
Jsem na tom špatně, co se týče zubů. Bojím se a bohužel to má vliv i na dceru a syny. Dcera dostala rovnátka, takže už se strachu zbavila, ale já na tom jsem špatně. Vím, že asi dávám špatný příklad mým dětem. A stydím se za to, ale já jsem fakt straspytel. Těhotenství mi zuby hrozně zkazilo a já slyšela od zubařů nadávky… A bohužel mám z dětství špatné zkušenosti. Celkovou narkózu apod. Si po dceřiných rovnátkach nemůžeme dovolit a manžel mi říká, že to přeci zvládnu, že je to jen trhani osmicek a čištění kanálku… Mám kaz až někde v nervech a prostě moje pusa je hrozná… Prosím o pomoc…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

988
12.6.20 19:33

Ahoj, tak já jsem na tom podobně. Hrozně se bojím, začalo to tím když mi mojí milý bratři pustili horor,, Dentista ", kdo neviděl ať se ani nedívá. Bylo mi asi 5, v životě na ten film nezapomenu. Takže jsem se zubařu vyhýbala jak čert kříží, rodiče na to taky kašlali tak to dopadlo jak to dopadlo. Nyní jsme ve fázi, kdy bych i k zubaři šla. Jenže oni nejsou, když užjsem jednou dobu chodila k jednomu tak my ty zubu zničil ještě víc :pocitac: takže já bych i šla ale není ke komu a když je tak recenze hrozné. Takže teď hledám. Každopádně mám dceru, ještě je malinká, ale zapřísáhla jsem se že nikdy nedopustím aby dopadla jako já. Zuby jsou základ, nemluvě ní tom jak bolí když je něco špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.6.20 19:36

@Lucie1906 já zubaře mám, ale bojím se k němu…

• Nahlásit
  • Citovat
27571
12.6.20 19:37
@Anonymní píše:
@Lucie1906 já zubaře mám, ale bojím se k němu…

Tak si nech napsat neurol, než tam půjdeš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
12.6.20 20:05

Doporučuji najít zubaře, se kterým ten strach překonáš. A jo moc dobře vím jak hluboká je zubařská krize… Ale bez empatického zubaře se kterým to půjde to nepůjde. Vím o čem mluvím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
971
12.6.20 20:11

Jenže s tím Vám nikdo nepomůže, buď chcete mít zuby v pořádku a tak strach překonáte (jsou daleko horší věci na světě) anebo nechcete mít zuby a pak strach nepřekonáte, nic mezitím není, bohužel, je to jen a jen na Vás a Vašem přístupu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.6.20 20:17

Já nebyla 5 let, zuby mám tak šílený, že se stydim a snad ve 30 budu mít vršek komplet KO, ALE, je treba to resit, stejne jednou se to bude muset vyresit.
Proste si to dej jako cil, ja si to dala jako cil, a za tyden jdu na trhani 3 zubu… bojim se, hrozne moc az se mi o tom fakt uz zdal sen, ale MUSIM, kvuli svym detem, kvuli sobe, ale kdyz jsem sla jen na renten, malem jsem se strachem pozvracela v cekarne… je to jen hlava, proste musim, musim byt lepsi a udelat to! Hlava je mocna carodejka. Kousni se (jak prohodne, dokud je čím :D ) a jdi! Drzim palce

• Nahlásit
  • Citovat
971
12.6.20 20:17

A ono až ty zuby začnou doopravdy pořádně bolet, což dřív nebo později začnou, tak Vás to stejně donutí a nebude zbytí, jenomže pak to bude daleko horší zážitek, protože většinou anestezie nezabere

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3371
12.6.20 20:20

Já se víc než bolesti bojím placení. Od ty doby co si zubaře platím sama, tak brečím den před prohlídkou. Ačkoliv jsem dělala scény i jako malá, skrz to že jsem se bála.. Holt to musíš překonat.. Mít peníze, jdu k zubaři hned. Za ten krásnej úsměv to přece stojí. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5180
12.6.20 20:21
@Anonymní píše:
Ahoj,
Jsem na tom špatně, co se týče zubů. Bojím se a bohužel to má vliv i na dceru a syny. Dcera dostala rovnátka, takže už se strachu zbavila, ale já na tom jsem špatně. Vím, že asi dávám špatný příklad mým dětem. A stydím se za to, ale já jsem fakt straspytel. Těhotenství mi zuby hrozně zkazilo a já slyšela od zubařů nadávky… A bohužel mám z dětství špatné zkušenosti. Celkovou narkózu apod. Si po dceřiných rovnátkach nemůžeme dovolit a manžel mi říká, že to přeci zvládnu, že je to jen trhani osmicek a čištění kanálku… Mám kaz až někde v nervech a prostě moje pusa je hrozná… Prosím o pomoc…

Zkažený zuby bolí mnohem víc než zasach zubaře, čištění kanálku je nepříjemné, ale zubař ti to urmrvi a bude to v pohodě.. Jestli jsi zvládla porodit děti tak zvladnes zubaře, oproti porodu je to procházka růžovou zahradou :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.6.20 20:23
@evulinda79 píše:
A ono až ty zuby začnou doopravdy pořádně bolet, což dřív nebo později začnou, tak Vás to stejně donutí a nebude zbytí, jenomže pak to bude daleko horší zážitek, protože většinou anestezie nezabere

Souhlasím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27571
12.6.20 20:24
@uzivatelanonym píše:
Tady není problém v tom, že bych tam nechodila, jen se tam hrozně bojím. Chodím tam tak 1 za rok na prohlídky, ale je to hrozný ten stres… Bolí čištění kanálu? :zed:

Mě osobně nebolelo vůbec…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29161
12.6.20 20:25

Nebojte, je to bezbolestny, dnes se na prani opichava i obycejny vrtani kazu. Mne vcera rvali zub po castech 40 minut, rval mi naky haky hluboko do dasne a fakt to nebolelo, je to uplne umrtveny. Zadna ostra bolest. Jen tlaky tahy a hrozny zvuky jsem vnimala. Da se to vydrzet, opravdu. Kdyz tak muzete zubare pozadat o neco na uklidneni, vcera mi rikal ze dava obcas Diazepam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
692
12.6.20 20:28

Můj zubař se mi dřív strašně líbil. Dokonce tak moc, že mě při zákroku prosil ať zavřu oči a nedívám se na něho, protože ho to znervózňovalo. Byla jsem mladé tele, ale strach bylo to poslední, co jsem pociťovala.
Takže doporučuju krásného zubaře :mrgreen:
No a teď k věci. Asi bych se nebála zubaři narovinu říct, že máš strach z bolesti, je to jen člověk, třeba tě uklidni a zohlední tvůj strach při dávkování umrtvovaciho přípravku :) Já vím, jsem hrozná, že to tak zlehčuju, ale tak zkus to třeba brát i tak, že v tom nejsi sama, a že tuhle bolest zažívá spousta lidí a netrvá to zase tak dlouho, aby se to nedalo vydržet. Držím pěsti, to zvládneš v co největším klidu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1483
12.6.20 20:30

Cisteni kanalku mam za sebou a kdyz si najdes zubare, ktery ti to poradne umrtvi, tak to vazne neboli. Ja si ted nechavala spravit zuby po byvale zubarce, chodila jsem pul roku, ale konecne mam zuby v poradku. Doporucovala bych ti nejdriv zajit na zubni hygienu a predem se poptej, jestli tam davaji na dasne znecitlivujici gel. Nekteri zubni hygienici cisti bez nej, a lepsi je to s nim. Treba by ti to pomohlo zvyknout si na pocit, ze se ti nekdo hrabe v puse.

A teda nejake nadavky nechapu. Proste bych tam prisla, rekla, ze mam strach ze zubaru, protoze mam spatnou zkusenost, a proto mam zuby ve stavu, v jakem je mam, ale chci to zmenit. Co by ti nekdo nadaval, kdyz si to prece ve finale vlastne cele zaplatis :nevim: Podobne jsem to rekla na gynekologii, kterou jsem taky dost let flinkala, a nikdo se tam na me nijak nedival.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama