Strašná životospráva

Anonymní
18.9.20 13:33

Strašná životospráva

Dobre odpoledne. Prosim vas, prijde vam toto normalni? Mam dospelou dceru, uz ma 25 let, meri 176cm a vazi 58kg. Ma malinke miminko a pritele. Kdysi v puberte si prosla anorexii, nezvracela, neumi to ale proste se dostala na kritickou vahu na 39kg, zachranila se za 5min 12. Tot ale dlouha story, takze ve zkratce. I ted v dospelosti stale malo ji, k snidani si neda nic, svaciny vubec, k obedu si da porcicku ze i muj vnuk s vnuckou vice ji, da si max 3 bramborove knedliky s masem, nebo kopecek rizota, z houskovych si da tenké dva kousky, neji tedy zdrave, ji vsechno ale strasne v malinkych porci, pak ma strasny chute na cokolady, chipsy a sladke. Porad si pripada tlusta, uz se tedy nevazi tak casto, co vim od jejiho pritele tak vahu nemaj a chodi jen u nas kdyz je. Tvarohy jogurty neji…nikdy je nemusela…nevim jak ji pomoct, je dospela a ma svou hlavu..ale jak ji aspon trochu domluvit aby vice jedla? K odbornikovi nechce protoze pry ji, jen ne tolik a ze ji to staci…my si myslime, ze ten problem v hlave stale ma i kdyz ji malo a nezvraci…mam pocit, ze se.od te puberty jidla stale jakoby boji, boji se pribrat…z nejhorsiho je venku..taky toto tema nema rada, tvrdi ze ji hodne…jenze ja uz si nevim rady…nici se a nevidi to…nici tim ne jen sebe ale i mas…rodinu…a co teprve ten malej…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
18.9.20 13:37

Pisete o me a stejne nevim co poradit. Musi si to v hlave sama promyslet. Bohuzel.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.9.20 13:40

Hlavne je celkem tezke si zvyknout jist vice kdyz tak dlouho clovek neji temer nic. Take se snazim jist. Nekdy bohuzel nejim dva dny nez si uvedomim ze bych se mela najist.

• Citovat
  • Nahlásit
488
18.9.20 13:42

Já měla vždy za to, že anorexie je v podstatě doživotní nemoc, že když jedí alespoň něco a nehubnou, že je to považováno za úspěch. Mám kolem sebe pár „vyléčených“ anorektiček a všechny se šťourají v jídle. Asi by to mohlo být lepší, ale obávám se, že ne moc. Ale odborník na to opravdu nejsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.9.20 13:45

Je pravda ze obcas mam výkyvy ze sem tlusta a pritom je to nesmysl. Bohuzel v tu dobu mam strasnej problem se najist a uz vubec ne na verejnosti.

• Citovat
  • Nahlásit
1622
18.9.20 13:48
@Anonymní píše:
Dobre odpoledne. Prosim vas, prijde vam toto normalni? Mam dospelou dceru, uz ma 25 let, meri 176cm a vazi 58kg. Ma malinke miminko a pritele. Kdysi v puberte si prosla anorexii, nezvracela, neumi to ale proste se dostala na kritickou vahu na 39kg, zachranila se za 5min 12. Tot ale dlouha story, takze ve zkratce. I ted v dospelosti stale malo ji, k snidani si neda nic, svaciny vubec, k obedu si da porcicku ze i muj vnuk s vnuckou vice ji, da si max 3 bramborove knedliky s masem, nebo kopecek rizota, z houskovych si da tenké dva kousky, neji tedy zdrave, ji vsechno ale strasne v malinkych porci, pak ma strasny chute na cokolady, chipsy a sladke. Porad si pripada tlusta, uz se tedy nevazi tak casto, co vim od jejiho pritele tak vahu nemaj a chodi jen u nas kdyz je. Tvarohy jogurty neji…nikdy je nemusela…nevim jak ji pomoct, je dospela a ma svou hlavu..ale jak ji aspon trochu domluvit aby vice jedla? K odbornikovi nechce protoze pry ji, jen ne tolik a ze ji to staci…my si myslime, ze ten problem v hlave stale ma i kdyz ji malo a nezvraci…mam pocit, ze se.od te puberty jidla stale jakoby boji, boji se pribrat…z nejhorsiho je venku..taky toto tema nema rada, tvrdi ze ji hodne…jenze ja uz si nevim rady…nici se a nevidi to…nici tim ne jen sebe ale i mas…rodinu…a co teprve ten malej…

Prosím tě a kolik by těch knedlíku měla sníst? Dcera je dospělá, takže s ní asi těžko něco svedes. Anorexie bývá jen „způsob reseni“ nějakého hlubšího problému. Tak si myslím, že možná by bylo lepší s ní tolik neřešit to jídlo, ale zajímat se o ní celkově. A zkusit jí dostat třeba na nějakou terapii. Podle mně nějakým nucenim nebo domlouvanim toho spíš víc pokazis, než by to mělo nějaké výsledky. Možná by bylo třeba
taky fajn nenutit jí do věci jako jsou knedlíky a rýže ale místo toho jí získat nějakým „dietnejsim“ a přitom vyzivnejsim jídlem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5342
18.9.20 13:50

Dva knedliky nesnim ani ja a to anorexii netrpim. Problem neni v mnozstvi, ale v kvalite toho, co ji a jake navyky si ze souziti s ni odnese jeji dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15526
18.9.20 13:57

Já jim podobně a jsem zdravá jak ripa…ono je to tak u těch dětí. Nebo ji zkusit uvařit :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.9.20 14:02

Vy treba malo jite ale neprosli jste si anorexii, ona si bohuzel sahla na dno, a prijde mi ze to v hlave stale ma, nevim jak ji pomoct…proto jsem zabloudila sem jestli nema treba nekdo podobnou zkusenost. Ona byla zdravá,.vazila 70kilo a byla pekna, ona sportuje a takhle malinko ji, bojime se aby treba nekde nezkolabovala…sni jen pidi porcicku, a pak uz nic…nacpe se pak akorat sladkostma a bramburkama…

• Citovat
  • Nahlásit
809
18.9.20 14:03

Myslím, že dcera je dospělá a na svůj systém stravování si musí přijít sama…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11357
18.9.20 14:06

Hlavne mi prekvapuje, ze vis, kolik vazi a co sni. Merim stejne jako tvoje dcera, vazim o par kilo vic. Moje maminka taky trpi predstavou, ze se trapim hlady a ma pocit, ze jsem moc hubena.
Edit: Bude mi 41 a sportuju denne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5342
18.9.20 14:18
@Anonymní píše:
Vy treba malo jite ale neprosli jste si anorexii, ona si bohuzel sahla na dno, a prijde mi ze to v hlave stale ma, nevim jak ji pomoct…proto jsem zabloudila sem jestli nema treba nekdo podobnou zkusenost. Ona byla zdravá,.vazila 70kilo a byla pekna, ona sportuje a takhle malinko ji, bojime se aby treba nekde nezkolabovala…sni jen pidi porcicku, a pak uz nic…nacpe se pak akorat sladkostma a bramburkama…

Tak kaloricky deficit asi mit nebude, pokud se cpe sladkym a chipsy. Anorexie to nebude, spis bych se obavala, aby casem nesklouzla k bulimii. Protoze kalorii asi prijima dost, jen na ukor kvalitniho jidla. Pidiporce ji asi proto, aby ji zbyly kalorie na ty prasarnicky. Anorexie to neni, to by resila kazde sousto a rozhodne se nenacpavala timhle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15526
18.9.20 14:23

Jinak záleží na postavě samozřejmě, tyhle míry jsem měla při promoci taky a žádná průhledná modelka jsem teda nebyla, po porodu má třeba partie povolené a to taky nepřidá. Stres z malého dítěte, rychle něco sníst nebo vdechnout čokoládu, která z nás to nezná :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
18.9.20 14:25
@Anonymní píše:
Je pravda ze obcas mam výkyvy ze sem tlusta a pritom je to nesmysl. Bohuzel v tu dobu mam strasnej problem se najist a uz vubec ne na verejnosti.

A jaký postoj k jídlu asi naučíš své děti? Zdravý nebude. Jdi se léčit, jinak zničíš sebe i rodinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5634
18.9.20 14:35

Netrpěla jsem nikdy PPP, ale je to doživotní nemoc. Hlavně jíst člověk musí, není to jak u např. alkoholiků, kde se prostě člověk může alkoholu vyhnout (nekupovat ho domů, nechodit do hospod atd.). Možná trpí nechutenstvím, kalorický deficitem asi ne, když jí brambůrky.
Já jsem trpěla silnými depresemi, insomnií a nechutenstvím (což bylo kvůli depresím) a je to nemoc na celý život. Hlavu si člověk uříznout nemuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama