Strava při žaludečních vředech

63
22.1.21 18:22

Strava při žaludečních vředech

Ahoj chtěla jsem se zeptat, co jíte, když máte podrážděný žaludek nebo vředy? Něco jsem pohledala na internetu, ale hodně se to liší, co stránka to jiný názor. Co jíte třeba k obědu? Rýže se celý týden jíst nedá..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2540
22.1.21 18:52

Hele, mě to dr řekla jednoduše- jez po čem ti není blbě.
Ale všeobecně- jídlo převážně dušené, nebo vařené, z koření spíš bylinky, kmín, nic dráždivého, tučného, nadýmavého. Pozor na ovoce se slupkou- např. mandarinky.
K obědu- dušená mrkev, brambor, kuřecí maso dušené s mrkví,
celerová kaše s kouskem ryby,
rýžová kaše s ovocem,
vločková kaše (mě nedělalo dobře mléko, tak jsem dávala sojové, nebo nízkotučné a ještě ředěné vodou),
rajská alá školní jídelna- z protlaku, s minimem tuku a bez cibulky s těstovinami,
i,,svíčková" se dá udělat takto ošizená jen maso dušené (kuře, krůta, králík),
slabá sýrová omáčka a těstoviny…
Drž se! :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15492
22.1.21 19:01

Pokud máš vředy, tak to řeš s lékařem - potřebuješ primárně zaléčit stafylokoka.

jinak užívej dietu při zánětlivých onemocněních trávicího traktu. Malé porce nerdáždivého, vyváženého jídla

https://www.nzip.cz/…e-gastritide

Pokud nemáš zánětivé onemocnění, ale žaludeční neurozu - tedy je to od úzkosti/stresu, tak primárně řeš ty úzkosti. nejlépe v psychoterapii.

Nebo alespoń mrkni na tuhle knihu https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2540
22.1.21 19:19

A ještě jsem zapomněla na oblíbenou výbornou dýni!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
22.1.21 19:54

@Ou díky kouknu na to, u letiště jsem byla, dala mi léky, a jsem objednana na vyšetření a ještě mi dělala odběr na tu bakterii, už týden čekám na výsledky.. Poslední dobou jsem ve stresu, jedla jsem nepravidelně, hodně jsem si to zavinila sama..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
22.1.21 19:55
@Mráček1 píše:
@Ou díky kouknu na to, u lékaře jsem byla, dala mi léky, a jsem objednana na vyšetření a ještě mi dělala odběr na tu bakterii, už týden čekám na výsledky.. Poslední dobou jsem ve stresu, jedla jsem nepravidelně, hodně jsem si to zavinila sama..
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
22.1.21 19:59

@Hanulínek mě právě mléčné výrobky taky nedělají moc dobře..varim pro celou rodinu většinou, chlap je mlsoun a nechce se mi vařit 2obědy, on by mi to asi hodil na hlavu, jak to není flák masa, nebo poctivá omáčka, tak nejí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat