Střední škola-ukončená jen 8.třída

74
7.6.15 23:32

Střední škola-ukončená jen 8.třída

Ahoj, chtěla jsem se zeptat.
Vyšla jsem z osmé třídy základní školy a chtěla bych vědět zda-li je možné nastoupit na střední školu s maturitou. Mám dochozeno tich devět let, ale jak už jsem psala jen do osmé třídy. Navíc jsem z důvodu přestěhování se do zahraničí nebyla rok klasifikována. Poradíte někdo? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

56563
7.6.15 23:43

Přijde mi to nehorázný, ale je to možný. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5145
7.6.15 23:54
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56563
7.6.15 23:59
@kacenka8 píše:
Fakt jo? Já měla za to že s maturitou nemá nárok když nemá odchozeno :think:

znam skolu s maturitou, kde takove dite vzali. dokoncena osmicka, jednou propadlo.
dalsi skola - dite odchodilo celych devet let, ale devatpu ukoncilo s petkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
8.6.15 06:48

Jo, je možný jít na střední školu s nedokončenou základkou. Pokud ale nezvládne střední, tak do života jde bez vzdělání středoškolského i základního a s dalším nástupem na jinou školu už bývá problém.

Ale taky mi to přijde jako volovina :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2616
8.6.15 07:14

Základní vzdělání trvá 9 let bez ohledu na to, kolik ročníků člověk absolvuje. Takže ano, je to možné. Otázkou je, jestli udělá prijimacky. V dnešní době ale spousta škol bere bez přijímaček..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2173
8.6.15 08:02

A tak mě to zase tak nehorázné nepřijde. Proč by neměla mít šanci vystudovat střední školu. Pokud zvládne přijímačky a potom průběžně studium, tak mně osobně je teda šumák, jaký prospěch kdo měl na základce…mám známou, na základce se nejevila jako žádný velký myslitel, čtyřky běžně měla. Po ZŠ šla na nějaký učnák, najednou ji to docela začalo bavit, udělala si nástavbu a maturitu, potom VOŠku a teď je z ní šikovná sociální pracovnice, která to klientama pěkně umí… :nevim:. U zakladatelky jen nevím, jestli by nemohl bý problém, že nemá jeden ten ročník klasifikovaný… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22636
8.6.15 08:06

Co vím tak můžeš na vybrané učňáky a až ho uděláš, tak budeš na úrovni dokončené základky a můžeš jít na střední školu.

Přímo s nedokončenou základkou na většinu středních škol nesmíš, bývá tam podmínka dokončené základní vzdělání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22636
8.6.15 08:20

Ještě mě napadlo. Logicky ji na většinu možná všechny SŠ s maturitou nevezmou, protože jí chybí rok znalostí. Dnes už není 9. třída opakování co se za 9 lete naučili, ale probírá se tam normálně nová látka jako v jiných třídách. Tím pádem by dítě co 9 neabsolvovalo nebo z tam mělo 5, ty znalosti nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
8.6.15 09:18

Já si asi nemyslim, že by dítě, které propadne z důvodu nemoci, zahraničí, těhotenství.. nebo z nějakýho jinýho důvodu než je jeho lenost nebo blbost němělo mít šanci na maturitu.. Dneska je tolik možnosti..
Pokud to bude dítě, které nemá na to dodělat základku, tak asi ani nebude toužit po maturitě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
8.6.15 09:30

Důležité je 9 let povinné školní docházky, není potřeba absolvovat přímo 9. třídu. Hodně štěstí, ať se ti podaří něco dostudovat, je fajn, že to chceš řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
rokris
8.6.15 10:46
@Lama Lama píše:
Přijde mi to nehorázný, ale je to možný. :roll:

8o 8o Pořád jsem si myslela, že maturitní nejde. No, naštěstí jsem to vědět nepotřebovala.

• Nahlásit
  • Citovat
rokris
8.6.15 10:49
@Aspera píše:
Co vím tak můžeš na vybrané učňáky a až ho uděláš, tak budeš na úrovni dokončené základky a můžeš jít na střední školu.Přímo s nedokončenou základkou na většinu středních škol nesmíš, bývá tam podmínka dokončené základní vzdělání.

Ano, přesně tak nám to bylo řečeno, když vycházela dcera.

• Nahlásit
  • Citovat
22636
8.6.15 11:15

Tak jsem ještě pohledala a našla jsem dva názory. Jeden, že s nedokončeným základním vzděláním nemůže pokračovat na SŠ. Je tam možnost najít si učňák, kde je možnost si v prvním ročníku základní vzdělání doplnit a po úspěšném zakončení jít na střední školu. (tuto možnost nenabízí všechny učňáky).
Druhý je, že stačí mít splněných 9 let školní docházky. Dle mě, tam má být úspěšně splněných, což nedokončená 9 není.
Jinak na většině středních škol se přijímá nyní dle prospěchu a to s 5 moc dobře nepůjde, se tam dostat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
9.6.15 14:23

No tak abych to uvedla přesněji:
V sedmé třídě jsem nastopila do jiné školy. Asi 4 měsíce před koncem školního roku, jenže moje mamka mě vzala do zahraničí a do Čech jsem se vrátila týden před začátkem prázdnin. Pochopitelně jsem neměla šanci nepropadnout s bezohledným chováním mé matky… :roll: No po prázdninách jsem se přestěhovala už na dobro do zahraničí a tam kvůli tomu že jsem neuměla jazyk jsem nebyla hodnocena. O půl roku jsem se vrátila zase do Čech a jelikož jsem promarnila půl rok tam tak mě znova nekvasifikoval…Jinak jsem měla docela dobré známky až na pár dvoje. Myslím, že bych střední školu zvládla. Učňáky nabíejí obory, který mě ani moc nezajímají. Takže bych ráda na tu střední…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama