Suché lokty

572
17.5.20 10:17

Suché lokty-příčina

Ahoj, chci se zeptat, co muze zpusobovat suchou, supinatou kuzi na loktech?
Vsimla jsem si toho u znameho. Je to tedy extrem. Ma tam hluboke praskliny, cele lokty bile jako by mu je nekdo vzal smirglem..? :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
13305
17.5.20 10:19

Neošetřovaný ekzém?

potřebuje na alergologii a kožní…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
572
17.5.20 10:21

Muzou to byt nejake otlaky? Treba jako maji psy, kdyz lezi na tvrdem povrchu? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19958
17.5.20 10:21

Klidně to může být lupénka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
572
17.5.20 10:24

A nemel by lupenku rozlezlou více?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19958
17.5.20 10:26
@tabitta píše:
A nemel by lupenku rozlezlou více?

Nemusí. Dcera měla právě jen lokty a trochu kolena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
572
17.5.20 10:38

Koukala jsem na obrazky. No on to ma jen bilo- sede, ruzova kuze neprosvita..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25602
17.5.20 10:39
@tabitta píše:
Ahoj, chci se zeptat, co muze zpusobovat suchou, supinatou kuzi na loktech?
Vsimla jsem si toho u znameho. Je to tedy extrem. Ma tam hluboke praskliny, cele lokty bile jako by mu je nekdo vzal smirglem..? :?

Taky to může být plíseň :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
572
17.5.20 10:44

:poblion: :poblion: :poblion:
O tohle mi prave jde, jestli ro neni neco nakazlivyho. Jsem s nim v denodennim kontaktu, uzkem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25602
17.5.20 10:46

@tabitta
Tak se ho zeptej. Jestli s tím nic nedělá, asi bych nenosila krátké rukávy u jeho stolu.

Může je mít jen vysušené. Jestli s jím je řeč, nabídni mu třeba indulonu nebo obyč vazelínu. Jestli je to plíseň, spíš by mu to mazání mastným zhoršilo. Drbe se na tom?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26424
17.5.20 10:50

Toto měl děda. Měl bílé, ošklivé lokty a byla to lupénka. Nikde jinde na těle ji neměl. Jen na těch loktech. Růžová kůže mu neprosvítala. Jak píšeš, měl tam hluboké praskliny. Pomáhal jen pobyt u moře. To se mu to srovnalo, ale od Vánoc to vypadalo vždy velice ošklivě.
Na tvém místě bych se opatrně zeptala. Lepší než dělat závěry sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1822
17.5.20 10:50

Me napada jeste stitna zlaza, muzou to byt zacinajici potize, tam je taky nekdy doprovodnym jevem sucha kuze (a spousta dalsich moznych jevu, bohuzel).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
572
17.5.20 10:55

Rec s nim neni, je to takovej divnej pavouk, poslal by me do haje. Drbe se na tom, ma suche popraskane i ruce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
17.5.20 10:58

Tak já mám taky suché lokty, teď jsem teda koukala a ty šupinky jsou takové bílé. Je to opravdu suchá kůže, jako třeba suché paty. Nesvědí to, není to citit jakože by to svědilo, max s dlouhým rukávem, kdy se kůže zachytává, to je nepříjemné. Já jsem celkově „vysušená“. I třeba obličej se mi dost loupe a šupinatí, mám prostě suchou kůži. Na ty lokty používám prostě to drbátko jako na paty a namažu (nejlépe krémem na popraskané paty :) ) a je to nějaký čas v pořádku. Je fakt, že mám problém s pitným režimem - piju tak 0,5 l za den, někdy ani to ne. Teď se snažím více, a řekla bych, že to jde na pleti poznat.
Lupénka to není, tu má muž, také na loktech a kolenech, ale ne přímo na tom ohybu/na kosti loktu, ale spíše na předloktí a je to i narůžovělé, a drápe si to.

Edit: tak pokud se drápe, tak to lupénka být může…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25602
17.5.20 11:32
@tabitta píše:
Rec s nim neni, je to takovej divnej pavouk, poslal by me do haje. Drbe se na tom, ma suche popraskane i ruce.

Tak to asi vypadá na lupénku. Ale jestli s ním není řeč, sotva se něco dozvíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama