Syna nic nebaví - co pro něj vymyslet?

Anonymní
13.4.21 21:49

Syna nic nebaví

Syn má 4,5 roku, od mala, pokud u něj vyloženě nesedím a nedělám činnost pomalu za něj, ho nic nebaví. Ale fakt nic. Jeho den by vypadal asi tak, že do odpoledne se bude válet v pyžamu po gauči a kňourat a pak se párkrát projede s nějakým skřekem na odrážedle. :zed: Cokoliv vymyslím - tvoření, procházku, hru venku, spolu něco pracovat, hraní, výlet - bojkot. Barvy nalije na zem, v legu nemůže najít kostky, které chce, vlaky ho vůbec nebaví, číst-prohlizet knížky „neumí“, venku už u plotu kňučí, že ho bolí nohy. Když po něm něco žádám doma - proč by pořád měl něco dělat, ať si to udělám sama. 8o Já bych tak ráda našla smysluplnou činnost, u které nebude jen kňourat. :zed: Ostatním dětem ještě dělá naschvály, pokud si s něčím hrají. Manžel už mi vyčítá, jak jsem na něj ostrá, ale já už to nemůžu vidět, jak on 3/4 dne prokňourá, všechno je problém. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
354
13.4.21 21:56

Tak meho syna taky nic nebavi pokud si nehraju s nim. ale ty si s nim hrajes takze v tom jadro pudla nebude. A jaký je jeho tatínek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12818
13.4.21 21:59

Asi bych ho nechala se nudit, pokud je to tak zle. :think: Vazne nikdy neprijde s tim, ze by neco chtel delat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
924
13.4.21 21:59

To znám :lol: Ale naštěstí, jakmile ho dokopu jít ven, tak je šťastný. Avšak i venku mu musím u všeho asistovat. On byl takový už od malička. Kreslení ho baví tak 5 minut, s kostkami si nehraje, s autíčky, vlaky, taky ne. Počkám si na rady, ale věz, že v tom nejsi sama. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12818
13.4.21 22:02

Jinak ja mam taky deti doma si nehrajici (nebo pripadne nevhodne si hrajici), venku jsou v pohode. Nejstarsi dcera si nejak smysluplneji zacla hrat v 1.tride. Pak jsme ji naucili, ze kniha je nejlepsi pritel cloveka, a da se s ni poslednich par mesicu i zit v jedne domacnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
13.4.21 22:03

Muj syn potrebuje pozornost bud moji nebo jinych detí. Kdyz ma moznost si s nekym hrát jeod nej svatý klid. Jinak ho musím zabavit. Ale kdyz se mu venuju je taky klid jen toho mám obcas plný kecky😀.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12818
13.4.21 22:07

@Marki1985 Moje deti si treba i hrajou samy, ale MUSIM se na nedivat a nesmim pro tom delat nic jineho, Jinak to moc nefunguje, takze je to dost na pytlik :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26918
13.4.21 22:08

Tohle mám doma. Je to únavné. Naštěstí zabaví i starší sourozenec.
Se mnou si hrát nechce.
Celkem se chytá na společenské hry.
Teď je ve školce a to je krása.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1055
13.4.21 22:09
@Marki1985 píše:
Muj syn potrebuje pozornost bud moji nebo jinych detí. Kdyz ma moznost si s nekym hrát jeod nej svatý klid. Jinak ho musím zabavit. Ale kdyz se mu venuju je taky klid jen toho mám obcas plný kecky😀.

Fyzická únava je tolerována, pokud přináší vnitřní uspokojení. A pak je také třeba mít někoho, kdo ty plné kecky vysype a dopřeje vám vaši chvilku chrochtání blahem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
13.4.21 22:16
@Hobitka píše:
@Marki1985 Moje deti si treba i hrajou samy, ale MUSIM se na nedivat a nesmim pro tom delat nic jineho, Jinak to moc nefunguje, takze je to dost na pytlik :mrgreen:.

ano presne tak. Zaklad je pořad vypadat zamestnane. Jakmile povolis je to v riti :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.21 22:39

Prosim anonym
Jedna moje jamaradka ma takoveho syna -10 let. Ona sama je strasne akcni a pro vsechno nadsena, takze absolutne nechapu, co on je zac :lol:…ne fakt, je to sileny, porad kouka, spis cuci, kdyz se ho zeptas, co by chtel delat, odpovi, ze nevi. Na cokoliv se ho zeptas, odpovi:nevim. A tvari se u toho, jak nejvetsi nestastnik. Jediny, v cem nasel zalubeni, jsou pc hry, coz taky neni dobry…jako neporadim. Moje dcera si s nim uz ani nechce hrat, protoze ho nic nebavi a nic se mu nechce…mozna z toho vyroste, mozna je to fakt takova povaha :?…jen chci rict, ze tvuj syn neni jediny…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.21 23:16

Jediné, co by chtěl dělat je „jít za Matýskem“, to je o pár let starší kamarád, ale ten si s ním jaksi nebude hrát pětkrát denně, že. :think: Syna bohužel ani vrstevníci neberou, zato o pozornost starších by se přetrhl…ti zase nestojí o 4 letého sviště. :lol: Je to na palici. Manžel ho občas taky do něčeho zapojí a po pár minutách už se řve, protože na to nemá nervy. Syn mu činnost naschvál kazí a jsme tam, kde jsme byli. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
5449
13.4.21 23:37

Už když jsem diskusi otevírala, tak dle názvu jsem tušila, že jedna ze zásadních vět bude znít; trocha parafráze: "stále jsem od mala u něj seděla a cpala mu zábavu do hlavy a hračky do ruky ". Tohle nikdy nepochopim, proč některé matky dělají a pak se diví výsledku. Včetně těch turbolentnich matek, kdy jejich potomci otráveně hledí a z aktivity jim jde hlava kolem tak, že to nedokáží pojmout, tak raději nedělají nic.

Není úkol rodičů neustále zbavovat své potomky, tak ať knourají. Bohužel už jste dost daleko a kňourání byl pokyn pro akci. Takže ho prostě nechej kňourat, jdi si po svém a nevsimej si toho. Zabaví se, ne hned, ale zabaví, ovšem teď to bude trvat déle, když si to bude muset organizovat a hlavně vymyslet sám, místo tebe.

Kdyby se občas nechaly děti svému osudu bez scénářů a XY aktivit dne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16477
14.4.21 00:23

Nedělej mu zábavní park, nech se chvíli nudit. Odměňuj ho za žádoucí chování, ignoruj provokace, kňourání a podobná divadýlka a zamez aby zničil sebe či okolí. pokud budeš důsledná, velmi rychli pochopí kudy vede cesta.

zároveň to že by měl mít svoji první část poviností v domácnosti není téma k diskuzi, natož aby si dovoli řicít že si to máš udělat sama. To je něco, co je přes čáru i v pubertě, natož u kluka z mateřské školky.

Nenech sebou takhle orat - nejspíš se vám úplně nepodařilo nastavit si hranice tak aby fungovaly a teď v tom panáček plave a ještě testuje kam až může.

Čím později začneš věci řešit, tím hůř se s tím bude pracovat.

Pro začátek se zkus inspirovat třeba tady
https://www.kosmas.cz/…uji-hranice/

pokud by to nezabralo - domluvte si buď videotrénik interakcí a nebo rodinnou terapii.

http://spin-vti.cz/…-vti-trenera

http://www. soft-zs. cz/akreditace/terapeuti#

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 18:12

Tak třeba dneska - po snídani jsme jeli do města - procházka, nové hřiště, obchod, pak svačina a hraní u babičky, odpoledne doma tvoření, písničky, hraní. Na chvíli se tu stavili známí s dětmi. Člověk by řekl, že na 4leté dítě program až až. A co, u všeho kňučení, válení, „mě se nechce a proč zase…“ u babičky se choval na tečku mezi oči, kdybych ho předtím dvě hodiny neutahávala venku…ne, tam u každého kroku kňourání, ale vevnitř se bude chovat jak v pavilonu opic - leze na stůl, řve, rozsype všechny hračky, hrát si společně nechce. Doma samé kňourání, proč nemůžeme být s tátou no proč asi, je v práci, je to tak celý jeho život. Prostě já už toho mám fakt dost. Jak se s takovými dětmi dá žít? Jenom odejdu na záchod a už mi bouchá má dveře, kde jako jsem a proč nejsem s ním a co budeme dělat. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat