Taebo

28414
9.11.07 12:03

Taebo

Ahoj holky.
Taky někdo chodíte na taebo? Já krátce 14 dní, ale úplně mě to pohltilo, je to super, navíc na sobě začínám vidět výsledky (to ale není asi jen taebem, chodím i 1× týdně k tomu běhat).
Jak jste s ním spokojené vy???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1762
10.11.07 16:53

Ahoj Janinko,
prosím, pouč nás neznalé, co to je za sport?
Díky,
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
10.11.07 22:40

No, jak to vysvětlit… :idea: Zkopíruju ti to, fakt ti to neumím vysvětlit, prostě zjednušeně prvky Hóóódně jednoduchého aerobiku (ani moc ne) s boxováním, pak posilování…

Tae-bo je moderní druh aerobního cvičení, které kombinuje prvky karate, taekwondo a klasického boxu s prvky tanečního aerobiku. Má svoji filozofii: GET THE FIRST PLACE BY YOUR OWN, což ve volném překladu znamená „Zvítěz sám nad sebou, neporovnávej s druhými. Důležité je jen to, jak se ty cítíš, abys byl lepší, než jsi byl včera, před týdnem, měsícem, rokem …"

Cvičení klade nároky na sílu, výbušnost, flexibilitu, rovnováhu, koordinaci, ale největší důraz je kladen na vytrvalost. Tae-bo je vhodné i pro ty, kteří nechodí na aerobik, protože neradi přemýšlejí o choreografii. Zde žádná choreografie není. Není důležité vydržet celou hodinu v tempu instruktora - každý máte své tempo. Při hodině dobře poznáte, kdy si budete chtít přidat a kdy ne.

Techniky cvičení jsou vybrány tak, aby nebyla vynechána žádná důležitá svalová partie. Zpevňuje se především hluboké svalstvo kořenových kloubů a svalstvo udržující vzpřímené držení těla, svalstvo hýžďové, trupové s důrazem na stabilizační funkci, tedy souhru břišních svalů se svaly paravertebrálními.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
10.11.07 23:00

http://www.taebo.cz/…/taeboL2.jpg

http://www.taebo.cz/…/taebo98.jpg

Asi tak nějak to vypadá, jinak je to fofr, rychlá hudba :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
14.7.08 22:29

Posouvám , tenhle týden plánuji také začít chodit jednou týdně na taebo, má tu někdo ještě zkušenosti? Je to záhul?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
15.7.08 10:25

Já už teda nechodím, přešla jsem na kondiční, ale záhul to je. Připrav se, že zkraje nebudeš stíhat, protože oni jedou jednu naučenou sérii. Ale podruhý už si budeš jistější a pak je to lepší a lepší :wink:
Jestli se ti to zalíbí, tak je dobrý si koupit bandáže na zápěstí, líp se s tím dělají pánské kliky, navíc se ty kliky dělají na zaťatých pěstích, takže s bandážema tolik nebolí klouby :wink: Užij si to :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9366
13.9.13 14:06

Někdo na pokec?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68
28.5.15 15:31

Ahojte holky, premyslam vyskusat taebo, ale nie som si ista, ci to zvladnem ako totalny zaciatocnik a nesportovec? Cvicim iba jogu obcas, a to jej miernejsie formy, ani nedokazem spravit klik.. Ani mi uz neni 20 :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama