Tajně si šetřím peníze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.14 14:06
Tajně si šetřím peníze

Předem prosím o zachování anonymu.
Ahoj maminky, chci se vás zeptat, jsem vdaná 3 roky, manžel mi dává na jídlo, kosmetiku a na dítě 10000 na měsíc, jsem na mateřské. Nikdy neutratím všechny peníze, cíleně se snažím ušetřit tak 2000 měsíčně, už to dělám půl roku a mám naspořeno něco přes 10000,– manžel to ale neví, nevím jestli to mám říct, ale myslím si, že by mi peníze zkrouhnul, nemám v plánu si koupit nic pro sebe, ale třeba až si budeme chtít něco koupit, tak mu řeknu, že jsem něco našetřila bokem a tudíž si to mlžeme koupit hned… ( třeba novou ledničku, sušičku) nevím ani co vlastně. :D Jen vím, že kdybych mu peníze vracela, nacpal by je akorát do auta… :evil: Co si o tom myslíte? Říct mu to? Něříct?? :nevim: On se mě nikdy neptá, jestli mi něco zbylo, nebo nezbylo.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Reakce:
Minnies
Kelišová 5593 příspěvků 03.11.14 14:10

Neříct šetřit na horší časy :palec: když to manžel nedokáže a vše nacpe do auta tak někdo z rodiny musí byt šetřivý :) Já to schvaluju :potlesk:

cizova
Závislačka 3409 příspěvků 03.11.14 14:11

Taky bych šetřila dál, až se vám něco doma po… bude rád ;) :think:

Blekota
Závislačka 2874 příspěvků 03.11.14 14:13

Schvaluju, také to dělám. Kdyby se náhodou chlap zbláznil a chtěl mne opustit. Každá žena by měla mít extra prostředky nato, aby s mohla v dané situaci zařídit.

MilijonDolarBejby
Echt Kelišová 8560 příspěvků 03.11.14 14:13
@AndreaS92 píše:
Neříct šetřit na horší časy :palec: když to manžel nedokáže a vše nacpe do auta tak někdo z rodiny musí byt šetřivý :) Já to schvaluju :potlesk:

taky schvaluju. Muj chlap je ale financne negramotnej, takze k tomu mam zvlastni nazor. Kdyby byl normalni, tak bychom meli sporici ucet, ale jemu z vyplaty nezbyde ani koruna :roll:

carola
Kelišová 7393 příspěvků 03.11.14 14:15
@Anonymní píše:
Předem prosím o zachování anonymu.
Ahoj maminky, chci se vás zeptat, jsem vdaná 3 roky, manžel mi dává na jídlo, kosmetiku a na dítě 10000 na měsíc, jsem na mateřské. Nikdy neutratím všechny peníze, cíleně se snažím ušetřit tak 2000 měsíčně, už to dělám půl roku a mám naspořeno něco přes 10000,– manžel to ale neví, nevím jestli to mám říct, ale myslím si, že by mi peníze zkrouhnul, nemám v plánu si koupit nic pro sebe, ale třeba až si budeme chtít něco koupit, tak mu řeknu, že jsem něco našetřila bokem a tudíž si to mlžeme koupit hned… ( třeba novou ledničku, sušičku) nevím ani co vlastně. :D Jen vím, že kdybych mu peníze vracela, nacpal by je akorát do auta… :evil: Co si o tom myslíte? Říct mu to? Něříct?? :nevim: On se mě nikdy neptá, jestli mi něco zbylo, nebo nezbylo.

Však to je dobře, že máš něco na straně. Když to jde, mělo by se to tak dělat, aby člověka nemile nepřekvapila náhlá potřeba nějaké částky peněz na cokoli..nedoplatek, nová lednička…

Šarlota4
Extra třída :D 10672 příspěvků 03.11.14 14:15

Nerekla. Muj partner vi, ze " topim" prachy, ale nevi kolik ani jestli je nekam posilam. Kazdopadne ja sem si prala, aby vedel ze to jsou penize pro nas. Nechtela jsem aby nabyl dojmu, ze syslim penize pro sebe.

Krysová
Kecalka 474 příspěvků 03.11.14 14:17

Pokud by on peníze nenašetřil, tak je to dobré nespoléhat jen na něj, když už tedy nemáte společný účet a transparentní peníze. U nás takhle tajně šetřili oba rodiče, to bylo vtipné :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.14 14:18

Jé ženský, to mám radost, já si přijdu hrozně, jako že dělám něco za jeho zády o čem neví, jinak peněz mi dává dost, i mi někdy dá 1000ku ať si jdu něco koupit pro sebe, nebo mi sám něco koupí, to si vždycky právě přijdu trapně a nevím co mu říct. :oops: Ale on právě by peníze jen rozházel, nedávno si koupil tiskárnu za 8000 a nebo třeba nový potahy do auta, přitom ty předchozí byly starý asi půl roku, no pořád něco fakt… :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.14 14:20

Jinak on dokáže šetřit, ale jen chvíli, potom se pro něco nadchne a hned si to jde koupit… :pocitac: :zed:

Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 03.11.14 14:21

Zkrouhnul? Co je za výraz… jak to mezi sebou máte, že tohle tajíš? Já tohle prostě nepochopím. My máme 100% přehled o tom, kdo co utratil, kolik má na účtě a tak…

a12
Hvězda diskuse 35189 příspěvků 03.11.14 14:22

Kdyz ti je dava a nezajima se jestli ti neco zbylo tak je mu asi jedno co s nima delas :mrgreen: taky bych chtela kapesny :mrgreen: ne, me pritel penize sice nedava ale vetsinou jidlo nakupuje on, ja platim poplatky on hypo pro dite tak na pul a z matersky taky dokazu usetrit :palec: a priteli taky nereknu ja nakoupim mam nasetreno :mrgreen:

Minnies
Kelišová 5593 příspěvků 03.11.14 14:23
@Anonymní píše:
Jinak on dokáže šetřit, ale jen chvíli, potom se pro něco nadchne a hned si to jde koupit… :pocitac: :zed:

No a proto jsi tu ty abys to zachranila ;)

zrcadlo
Kelišová 7297 příspěvků 03.11.14 14:24

A společně nešetříte? Máte nějaké rezervy, máš ty přehled o tom, kolik manželovi zbývá nebo ne? Podle mě byste se měli hlavně domluvit na společném šetření, protože jestli se vám rozbije lednice, manžel řekne, že nemá, a ty peníze vytáhneš, může se to obrátit proti tobě. Jinak si myslím, že oba manželé by měli mít nějakou důstojnou částku na svoje potřeby, to že ji neutratíš a šetříš, je pak tvoje věc. Co se domluvit, že on i ty budete posílat měsíčně 1000Kč na spořící účet, on ti tedy pošle jen 9000 a ze svého zbytku taky tisícovku obětuje. Za rok budete mít našetřeno dost a ty si vedle toho klidně ještě šetři bokem.

rainucha
Závislačka 4425 příspěvků 03.11.14 14:25

Schvaluju a tajně doufám, že to budu mít taky tak :mrgreen: Že mi muž bude něco přispívat k mateřské a já budu šetřit. Sice to asi nebudou 2000,–, ale i ta tisícovka by byla fajn. Muž taky není šetřivý typ, ale zase platí v restauracích i nákupy (i když se nabízím, že zaplatím). Ale kdyby se ptal, jestli mám nějaký korunky stranou, tak bych mu to řekla - už několik se to hodilo, abychom neumřeli hlady :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Hasta la vista, Dádo! Patrasová posouvá hranice svého instagramového bizáru

Brzy jí bude třiašedesát, svými selfíčky na Instagramu ale Dáda Patrasová... číst dále >

Zemřel Dan Nekonečný (†52): Co zabilo milovníka slunce, třpytek a žhavých rytmů?!

Proslul jako zpěvák, tanečník, velký šoumen, a hlavně fanatik do ohně,... číst dále >