Taštičková (pružinová) matrace pro dva

1013
22.9.19 12:37

taštičková (pružinová) matrace pro dva

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s taštičkovými matracemi z pohledu přenosu pohybu? Máme postel 140 cm širokou, takže vhodnou spíš pro jednu společnou matraci. Momentálně jsem těhotná, takže počítám s častým nočním vstáváním a nechci partnera budit ještě „vrtěním“. Taštičkové matrace by neměly údajně přenášet pohyb tolik jako staré pružinové. Je to pravda?
Původně byla na posteli stará pružinová matrace, která mi vyhovovala, ale současný přítel je alergik, tak jsme jí raději vyměnili za novou PUR-kokos. Ta se bohužel velmi rychle proležela. V rodině si všichni chválí latexové, ale ty zas vyžaduje údajně alespoň 28 lamelový rošt a moc se nám nechce investovat do obojího, plánujeme řekněme do dvou let stěhování a pořízení větší postele. Aktuálně máme nějaký starší rošt na pomezí lamel a latěk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

SAJ
4615
22.9.19 12:42
@jezz1e píše:
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s taštičkovými matracemi z pohledu přenosu pohybu? Máme postel 140 cm širokou, takže vhodnou spíš pro jednu společnou matraci. Momentálně jsem těhotná, takže počítám s častým nočním vstáváním a nechci partnera budit ještě „vrtěním“. Taštičkové matrace by neměly údajně přenášet pohyb tolik jako staré pružinové. Je to pravda?
Původně byla na posteli stará pružinová matrace, která mi vyhovovala, ale současný přítel je alergik, tak jsme jí raději vyměnili za novou PUR-kokos. Ta se bohužel velmi rychle proležela. V rodině si všichni chválí latexové, ale ty zas vyžaduje údajně alespoň 28 lamelový rošt a moc se nám nechce investovat do obojího, plánujeme řekněme do dvou let stěhování a pořízení větší postele. Aktuálně máme nějaký starší rošt na pomezí lamel a latěk.

Máme společnou taštičkovou na posteli 180 cm. Drahou polovičku moje noční vstávání nebudí. Předchozí model slouzil bez problémů vice než deset let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1013
22.9.19 12:50

@SAJ Díky moc. A našla bys prosím ještě, jakou máte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TRG
1957
22.9.19 12:51

Za takovych podminek bych pro matraci sla s klidem do IKEA. A s tim prenasenim pohybu bych se nebala, spis „vrzani“ starsich pruzin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1013
22.9.19 13:01

@TRG Je fakt, že v prvním bydlení jsem měla nejlevnější pružinovou matraci z IKEA a vydržela asi 8 let. Jenže známe to, ono „větší postel do dvou let“ se může protáhnout, do současného bytu jsem se stěhovala s tím, že je to „provizorně“, a už tu jsem 11 let :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TRG
1957
22.9.19 13:09
@jezz1e píše:
@TRG Je fakt, že v prvním bydlení jsem měla nejlevnější pružinovou matraci z IKEA a vydržela asi 8 let. Jenže známe to, ono „větší postel do dvou let“ se může protáhnout, do současného bytu jsem se stěhovala s tím, že je to „provizorně“, a už tu jsem 11 let :lol:

My spali na nejlevnejsich pruzinovych matracich z IKEA taky „omylem“ pres 10 let. :D Vim, o cem mluvis. Ale byly fajn!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6968
22.9.19 13:14

@jezz1e v pohode. Mame spolecnou na chate a rozdelene doma (sirsi postel) a pri spani nepozoruju rozdil. Jediny rozdil je v manipulaci, s temi oddelenymi to jde lip a muzeme ji mit kazdy otocenou jinou stranou nahoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1013
22.9.19 13:21

@Hoa Mai Díky za uklidnění :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
4615
22.9.19 19:32
@jezz1e píše:
@SAJ Díky moc. A našla bys prosím ještě, jakou máte?

Tuším Hovag (či tak nějak podobně) z IKEA. Spí se na ní fajn. A to, že ji co cca deset let obměním mi při její ceně nijak extrémně nevadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.10.19 16:34

Taštičkovky jsou super. Mají je rodiče i my. Proti pružinovkám je to luxus :-D Jen malý zvědavý dotaz? Stačí vám ta 140??? V těhotenství??? My tak s manželem taky začínali a když na to teď vzpomínám jak jsme se tam láskyplně mačkali :lol: :lol: :lol:
Jinak mi je kupovali na i-matrace. Víte co, hlavně jak chcete tu matraci dostat domů? Oni nám to přivezli až před barák a bylo po starostech.
Taky těch druhů je strašně moc a vyznat se v tom… Takže jsem byla vděčná za každou radu :-) jinak máme tuto

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1013
2.10.19 21:06

@mariefiura Díky za tip. :palec: S velikostí postele nemáme zatím problém vůbec, máme průměrné postavy (teda já teď jak průměrná velryba), ale kupodivu ve spánku se nijak nedotýkáme a nepřekážíme si. :andel: Právě proto se mi ale taky nechce teď investovat do latexu, pokud se to klasicky „zvrtne“ a mimino se nám nasáčkuje do postele, asi budeme muset koupit větší postel ještě dřív než v rámci stěhování.

Doprava nás tak netrápí, poslední matraci jsem teda vezla na střeše a čekala, kdy se vznesu, ale teď máme možnost si půjčit dodávku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.10.19 14:21

@jezz1e Jojo, na velrybý spánek už jen vzpomínám :-D Je pravda, že ty naše dvě kočeny se nám cpou do postele každou druhou noc… Ty matrace na střeše nejsou špatný nápad :palec: Při mém štěstí by letěli vzduchem :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama