Těhotenská a poporodní deprese

14.6.15 13:10

těhotenská a poporodní deprese

Ahoj chtěla bych se zeptat zda někdo máte podobnou zkušenost. Už od začátku těhotenství mi bylo tak nějak divně…špatná nálada, žádná radost, ošklivé myšlenky :(,vadily mi všechny negativní zprávy nemohla jsem se koukat ani skoro na žádné filmy jen komedie ostatní mi vadily,…ke konci těhotenství se to o něco zlepšilo, ale jelikož jsem měla hodně těžký porod…přenášení 11 dní, malý nešel ven, vytahování kleštěmi, nakonec já měla velkou ztrátu krve a nešla ven placenta a skončila jsem na ARU…Nevím jestli je to tím, ale vrátilo se mi to a je mi ještě hůř…jsem neklidná, nervozni, v nepohodě, mám strach ani nevím z čeho, jsem unavená, nesoustředěná, mám noční můry, vadí mi tma a je mi celkově hodně divně. Co vám pomohlo na poporodní depresi? Mám lexaurin, ale řekla bych že skoro vůbec nepomáhá. Prášky, homeopatika atd. Děkuji za odpovědi a rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

253
14.6.15 13:28
@iveta00 píše:
Ahoj chtěla bych se zeptat zda někdo máte podobnou zkušenost. Už od začátku těhotenství mi bylo tak nějak divně…špatná nálada, žádná radost, ošklivé myšlenky :(,vadily mi všechny negativní zprávy nemohla jsem se koukat ani skoro na žádné filmy jen komedie ostatní mi vadily,…ke konci těhotenství se to o něco zlepšilo, ale jelikož jsem měla hodně těžký porod…přenášení 11 dní, malý nešel ven, vytahování kleštěmi, nakonec já měla velkou ztrátu krve a nešla ven placenta a skončila jsem na ARU…Nevím jestli je to tím, ale vrátilo se mi to a je mi ještě hůř…jsem neklidná, nervozni, v nepohodě, mám strach ani nevím z čeho, jsem unavená, nesoustředěná, mám noční můry, vadí mi tma a je mi celkově hodně divně. Co vám pomohlo na poporodní depresi? Mám lexaurin, ale řekla bych že skoro vůbec nepomáhá. Prášky, homeopatika atd. Děkuji za odpovědi a rady

Prasky, homeopatika ci bylinky budou v tomto pripade jen male berlicky. Sehnala bych dobreho psychoterapeuta, aby pomohl projit touto nejistotou/uzkosti/depresi. Urcite na Vas podepsal tezky porod a jinak nez vyventilovat to ven nepujde.
Poslete mi prosim zpravu, kde zhruba bydlite, doporucim Vam dobreho odbornika.

Bohuzel neni psycholog jako psycholog (ci psychiatr) a nekteri to opravfu resi jen podanim pilulek, ale pilulky samotny problem nezvladnou, ci nekteri odbornici ani moc dobre provazem uskalymi neumi. A clovek, ktere mu je ouvej to hnedka moc neodhali.

Preji hodne stesti a gratuluji k narozeni miminka;)

edit: smazani citace, vlozena 2×

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
14.6.15 13:36

A jak dlouho je to od porodu? a kojis? ja jsem na tom nebyla az tak jako ty, ale taky stavy nic moc. u prvniho se to vyrazne zlepsilo, kdyz jsem musela (z jineho duvodu) prestat kojit. vsichni se tvari, jak je kojeni uzasne (jasne muze byt), ale az kdyz jsem to sem tam zminila, tak se najednou vyrojilo vic matek, kterym kojeni take vyrazne zhorsovalo psychicky stav.
a pak u obou jsem si citila lip a lip az casem po par mesicich. vyrazne zlepseni po sestinedeli, ale uplne „normalne“ az po tech par mesicich.
cimz nechci rict, ze mas cekat a neresit. ale chci dat nadeji do budoucna, ze to bude lepsi ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.6.15 13:42

Taky mam obcas nic moc stavy, ale pricitam to stresu a unave. To co popisujete zni opravdu jako nejaka poporodni deprese. Kamaradka to resila taky, bylo to zpusobeno unavou a taky spatnym zazitkem z porodu. Musela se o tom poradit s psycholozkou, kterou bych taky doporucila. Dobra je pry napr. tato: http://www.evalabusova.cz/.
Minimalne za jedno sezeni to stoji! Drzim palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1482
14.6.15 13:44

@iveta00 Ahoj, deprese by to mohla být, ale nedivím se, že Lexaurin nepomáhá. Lexaurin totiž není antidepresivum, ale anxiolytikum, což je dost rozdíl, a ještě ke všemu hodně návykový. Promluvila bych si s psychiatrem a kdyžtak si nechala napsat opravdová antidperesiva. Ale možná je to jen únava a splín, to ale psychiatr pozná. Drž se :hug: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2630
14.6.15 14:39

Měla jsem poporodní depresi, jen jsem brečela, povolilo to za tři týdny, kdy jsem se pomalu začínala z miminka pořádně radovat. Hormony jsou svinstvo, opravdu dokáží nadělat v hlavě zmatek. Nebojte, ač tomu teď nevěříte, bude líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
14.6.15 22:33

@iveta00 Ahoj, tak předně, stává se to celkem často a dá se tím určitě něco dělat :-) Jak už tu padlo, chce to jak psychiatra, tak psychologa (nebo psychoterapeuta). Já osobně doporučuju ještě podrobný rozbor krve, zda Ti nechybí nějaká látka. Měl by to na požádání udělat praktický lékař, případně je dobré vyhledat celostního lékaře. Výživa je hodně důležitá pro psychické zdraví. Vliv má např. omega 3 kyseliny, vitamin D, vitamin b12. Je toho celkem dost. Nejlepším zdrojem je vždycky strava, v případě nedostatku to chce ale konzultovat s doktorem.
Já sama jsem propadla opravdu těžkým úzkostem po porodu (a taky už mi bylo divně v těhotenství). Nějakou dobu jsem oddalovala návštěvu doktora, ale nebylo to dobře. Nakonec mi asi nejvíc pomohla antidepresiva. Sice mi po nich bylo ze začátku mnohem hůř, ale pak to zabralo a fakt se mi ulevilo. Ty stavy úzkosti byly šílené a vždycky říkám, kdo to nezažil, nikdy to nepochopí.
Přeju, ať je Ti co nejdřív lépe a když budeš chtít klidně napiš a probereme to :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.8.15 06:40

@iveta00 Ahoj mě pomoly léky escirdec neo 10mg je to úzkostná porucha já to měla taky, jdi k psychiatrovi a řekni mu vše co se ti děje v hlavě i kdyby ti to připadalo trapné :lol: taky mi nejdříve daly lexaurin a nylo mi z něj akorát zle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama