Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
madi píše:beruškaa82 píše:
Měří se před jídlem a hodinu po jídle. Jestli se dobře pamatuju, tak před jídlem do 5,6 a 1 hodinu po jídle do 7,2.Tak to jsou mi novoty
Příspěvek upraven 16.03.11 v 12:01
Já se měřila na lačno, pak po snídani, po obědě, po večeři.
Ono asi záleží, jestli je zakladatelka jen na dietě (bude se měřit míň) nebo má i inzulín (tam se měří častěji).
Ke konci jsem třeba vynechávala úplně měření na lačno, protože jsem měla šíleně rozpíchané ruce a tu hodnotu jsem mívala vždycky v pořádku.
Myslim ze jsi chtela napsat, ze s inzulinem se meri vic???
Zakladatelko pro klid tve duse bych si zavolala na diabetologii jak casto chteji velky glykemicky profil…testovani pred a po kazdem jidle. Ja ho musim mit alespon 2× tydne a podle toho bych testovala. A v ostatnich dnech by ti mel stacit maly glyk. profil…testovani pouze po jidle.
takto je pekne.. jdu na cukrovku v pondeli.. jdu tedy driv nez ostatni tehulkyj du ted ve 23tt,ale my mame cukrovku v rodine bez mala u kazdeho,ale moje posledni mereni doma dopadlo.. 1.HPO 9,4 a 2.HPO 8,3 .. to bude uzasny :-/
girlie sage píše:madi píše:Myslim ze jsi chtela napsat, ze s inzulinem se meri vic???beruškaa82 píše:
Měří se před jídlem a hodinu po jídle. Jestli se dobře pamatuju, tak před jídlem do 5,6 a 1 hodinu po jídle do 7,2.Tak to jsou mi novoty
Příspěvek upraven 16.03.11 v 12:01
Já se měřila na lačno, pak po snídani, po obědě, po večeři.
Ono asi záleží, jestli je zakladatelka jen na dietě (bude se měřit míň) nebo má i inzulín (tam se měří častěji).
Ke konci jsem třeba vynechávala úplně měření na lačno, protože jsem měla šíleně rozpíchané ruce a tu hodnotu jsem mívala vždycky v pořádku.
Zakladatelko pro klid tve duse bych si zavolala na diabetologii jak casto chteji velky glykemicky profil…testovani pred a po kazdem jidle. Ja ho musim mit alespon 2× tydne a podle toho bych testovala. A v ostatnich dnech by ti mel stacit maly glyk. profil…testovani pouze po jidle.
JJ, upsala jsem se, už je to opraveno
Taky bych raději zavolala na diabetologii, jak to vlastně chtějí
Evelline píše:
takto je pekne.. jdu na cukrovku v pondeli.. jdu tedy driv nez ostatni tehulkyj du ted ve 23tt,ale my mame cukrovku v rodine bez mala u kazdeho,ale moje posledni mereni doma dopadlo.. 1.HPO 9,4 a 2.HPO 8,3 .. to bude uzasny :-/
Evelline to je vysoko ![]()
madi píše:girlie sage píše:JJ, upsala jsem se, už je to opravenomadi píše:Myslim ze jsi chtela napsat, ze s inzulinem se meri vic???beruškaa82 píše:
Měří se před jídlem a hodinu po jídle. Jestli se dobře pamatuju, tak před jídlem do 5,6 a 1 hodinu po jídle do 7,2.Tak to jsou mi novoty
Příspěvek upraven 16.03.11 v 12:01
Já se měřila na lačno, pak po snídani, po obědě, po večeři.
Ono asi záleží, jestli je zakladatelka jen na dietě (bude se měřit míň) nebo má i inzulín (tam se měří častěji).
Ke konci jsem třeba vynechávala úplně měření na lačno, protože jsem měla šíleně rozpíchané ruce a tu hodnotu jsem mívala vždycky v pořádku.
Zakladatelko pro klid tve duse bych si zavolala na diabetologii jak casto chteji velky glykemicky profil…testovani pred a po kazdem jidle. Ja ho musim mit alespon 2× tydne a podle toho bych testovala. A v ostatnich dnech by ti mel stacit maly glyk. profil…testovani pouze po jidle.Taky bych raději zavolala na diabetologii, jak to vlastně chtějí
jj cetla jsem, promin opravovala jsi v dobe kdy ja uz psala
![]()
girlie sage píše:Evelline píše:Evelline to je vysoko
takto je pekne.. jdu na cukrovku v pondeli.. jdu tedy driv nez ostatni tehulkyj du ted ve 23tt,ale my mame cukrovku v rodine bez mala u kazdeho,ale moje posledni mereni doma dopadlo.. 1.HPO 9,4 a 2.HPO 8,3 .. to bude uzasny :-/
ja vim.. jsem s tim tak nejak smirena,ale mam strach z toho,ze u me by to tehu mohlo vyvolat zavislost na inzulinu… ![]()
Evelline píše:girlie sage píše:ja vim.. jsem s tim tak nejak smirena,ale mam strach z toho,ze u me by to tehu mohlo vyvolat zavislost na inzulinu…Evelline píše:Evelline to je vysoko
takto je pekne.. jdu na cukrovku v pondeli.. jdu tedy driv nez ostatni tehulkyj du ted ve 23tt,ale my mame cukrovku v rodine bez mala u kazdeho,ale moje posledni mereni doma dopadlo.. 1.HPO 9,4 a 2.HPO 8,3 .. to bude uzasny :-/
Uvidis, treba ti jen doporuci dietu a budes v pohode. Bohuzel jestli to mate v rodine
Ja mam insulinovou pumpu, tak ti ty obavy verim
girlie sage píše:Evelline píše:Uvidis, treba ti jen doporuci dietu a budes v pohode. Bohuzel jestli to mate v rodinegirlie sage píše:ja vim.. jsem s tim tak nejak smirena,ale mam strach z toho,ze u me by to tehu mohlo vyvolat zavislost na inzulinu…Evelline píše:Evelline to je vysoko
takto je pekne.. jdu na cukrovku v pondeli.. jdu tedy driv nez ostatni tehulkyj du ted ve 23tt,ale my mame cukrovku v rodine bez mala u kazdeho,ale moje posledni mereni doma dopadlo.. 1.HPO 9,4 a 2.HPO 8,3 .. to bude uzasny :-/![]()
Ja mam insulinovou pumpu, tak ti ty obavy verim
no muj tatka si picha uz pres 20let a mamka ma prasky… a jeden deda prasky a druhej deda inzulin.. tata ma i invalidni duchod kvuli cukrovce,tak se budem modlit aby to dopadlo v pohode ![]()
Evelline píše:girlie sage píše:no muj tatka si picha uz pres 20let a mamka ma prasky… a jeden deda prasky a druhej deda inzulin.. tata ma i invalidni duchod kvuli cukrovce,tak se budem modlit aby to dopadlo v pohodeEvelline píše:Uvidis, treba ti jen doporuci dietu a budes v pohode. Bohuzel jestli to mate v rodinegirlie sage píše:ja vim.. jsem s tim tak nejak smirena,ale mam strach z toho,ze u me by to tehu mohlo vyvolat zavislost na inzulinu…Evelline píše:Evelline to je vysoko
takto je pekne.. jdu na cukrovku v pondeli.. jdu tedy driv nez ostatni tehulkyj du ted ve 23tt,ale my mame cukrovku v rodine bez mala u kazdeho,ale moje posledni mereni doma dopadlo.. 1.HPO 9,4 a 2.HPO 8,3 .. to bude uzasny :-/![]()
Ja mam insulinovou pumpu, tak ti ty obavy verim
Lepsi je at te maji v peci a pak se uvidi. Drzim pesticky ![]()
děkuju ![]()
Holky,u nás v práci se diabetikům bere krev nalačno před jídlem-před snídaní,před oběděm,před večeří a pak ještě v 21hod(to bývá druhá večeře)Myslím si,že když si to změříš hodinu před jídlem a pak klidně i hodinu po jídle,tak se nic nestane,hlavně si zapiš,kdy sis to ,ať to Dr.vidí
Holky, tak já jsem extra případ..U prvního jsem na OGTT v těhotenství nebyla, páč mě dr. neposlal, syn měl při narození 4,3 kg, 53 cm, nikdo nic nezkoumal…nyní jsem na OGTT byla a vyšlo negativně, tak jsem si vesele papkala, malej se narodil 4,1 kg a 51 cm a den po porodu znova OGTT a ejhle - cukrovka jak prase…Dál mi nikdo nic nevysvětlil, jen, že mám jít po šestinedělí k obvodnímu a ten mě má poslat zase na test..ještě jsem se tam nedopracovala..Asi mě už sežere, ale fakt na to nemám čas..Chodím po doktorech pořád s dětma..navíc nechci kluky tahat do čekárny mezi nemocné a hlídání dopoledne nemám…takže docela problém..Cítím se dobře - normálně..Ale malej dost trpí na bolení bříška, tak mě i napadlo, jestli to nemůže být tou mou cukrovkou a že nedržím žádnou dietu… ![]()
Bongiorno18 píše:
Holky, tak já jsem extra případ..U prvního jsem na OGTT v těhotenství nebyla, páč mě dr. neposlal, syn měl při narození 4,3 kg, 53 cm, nikdo nic nezkoumal…nyní jsem na OGTT byla a vyšlo negativně, tak jsem si vesele papkala, malej se narodil 4,1 kg a 51 cm a den po porodu znova OGTT a ejhle - cukrovka jak prase…Dál mi nikdo nic nevysvětlil, jen, že mám jít po šestinedělí k obvodnímu a ten mě má poslat zase na test..ještě jsem se tam nedopracovala..Asi mě už sežere, ale fakt na to nemám čas..Chodím po doktorech pořád s dětma..navíc nechci kluky tahat do čekárny mezi nemocné a hlídání dopoledne nemám…takže docela problém..Cítím se dobře - normálně..Ale malej dost trpí na bolení bříška, tak mě i napadlo, jestli to nemůže být tou mou cukrovkou a že nedržím žádnou dietu…
Já jsem byla 5 měsíců po porodu a diabetoložka mi říkala, že je to tak akorát, že víc už by bylo špatné.. Každopádně jsem tam šla sama od sebe, objednala se tam, žádné doporučení od obvoďáka jsem neměla. Buď v pohodě a zajdi tam, jak se ti to bude hodit, koukám malému jsou 2 měsíce, máš čas ![]()
Evelline píše:Lepsi je at te maji v peci a pak se uvidi. Drzim pestickygirlie sage píše:no muj tatka si picha uz pres 20let a mamka ma prasky… a jeden deda prasky a druhej deda inzulin.. tata ma i invalidni duchod kvuli cukrovce,tak se budem modlit aby to dopadlo v pohodeEvelline píše:Uvidis, treba ti jen doporuci dietu a budes v pohode. Bohuzel jestli to mate v rodinegirlie sage píše:ja vim.. jsem s tim tak nejak smirena,ale mam strach z toho,ze u me by to tehu mohlo vyvolat zavislost na inzulinu…Evelline píše:Evelline to je vysoko
takto je pekne.. jdu na cukrovku v pondeli.. jdu tedy driv nez ostatni tehulkyj du ted ve 23tt,ale my mame cukrovku v rodine bez mala u kazdeho,ale moje posledni mereni doma dopadlo.. 1.HPO 9,4 a 2.HPO 8,3 .. to bude uzasny :-/![]()
Ja mam insulinovou pumpu, tak ti ty obavy verim
Bongiorno18 píše:
Holky, tak já jsem extra případ..U prvního jsem na OGTT v těhotenství nebyla, páč mě dr. neposlal, syn měl při narození 4,3 kg, 53 cm, nikdo nic nezkoumal…nyní jsem na OGTT byla a vyšlo negativně, tak jsem si vesele papkala, malej se narodil 4,1 kg a 51 cm a den po porodu znova OGTT a ejhle - cukrovka jak prase…Dál mi nikdo nic nevysvětlil, jen, že mám jít po šestinedělí k obvodnímu a ten mě má poslat zase na test..ještě jsem se tam nedopracovala..Asi mě už sežere, ale fakt na to nemám čas..Chodím po doktorech pořád s dětma..navíc nechci kluky tahat do čekárny mezi nemocné a hlídání dopoledne nemám…takže docela problém..Cítím se dobře - normálně..Ale malej dost trpí na bolení bříška, tak mě i napadlo, jestli to nemůže být tou mou cukrovkou a že nedržím žádnou dietu…
U nas funguje dia poradna i odpoledne a staci se jen objednat bez doporuceni. Zkus tam brnknout a uvidis jestli te objednaji na odpolko
Já jsem měla hodinu po jídle povolenou dokonce 7,3 , nalačno do 5,5 tuším